Судове рішення #9985573

Справа №2-4069/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К РА Ї Н И

07 червня 2010 року Луцький міськрайоний суд Волинської області в складі:

головуючого – судді Лівандовської-Кочури Т.В.

при секретарі – Петрусю А.В.

з участю позивача- Лебединської І.М.

відповідача-Лебединського В.В.

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів,

                                                        в с т а н о в и в :

           22.03.2010 року позивач звернулася в суд з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання дітей. Покликається на те, що сторони з 12 липня 2002 року перебувають у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу в них народилося двоє дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.  Позивач вказує, що діти знаходяться на її утриманні та вихованні, а відповідач не надає в добровільному порядку матеріальної допомоги на їх утримання. Покликаючись на викладене, просить стягувати в її користь аліменти на утримання дітей в розмірі 1000 грн. щомісячно до досягнення дітьми повноліття.

            Позивач в судовому засіданні уточнила позовні вимоги, просила стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання дітей в розмірі 600 грн. щомісячно до досягнення старшою дитиною повноліття.

            Відповідач в судовому засіданні уточнені позовні вимоги визнав в повному обсязі.

           Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що уточнені позовні вимоги підставні та підлягають до задоволення з наступних підстав.

            З свідоцтва про укладення шлюбу вбачається, що сторони перебувають у шлюбі з 12 липня 2001 року, зареєстрованого відділом реєстрації актів громадянського стану Луцького міського управління юстиції, актовий запис за №590. (а.с.3).

            Згідно копій свідоцтва про народження батьком малолітніх ОСОБА_4 та ОСОБА_3 є ОСОБА_2.

           Діти проживають з матір’ю, і знаходяться на її повному утриманні та вихованні.

          Згідно ст.180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 не надає в добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання дітей.

Всупереч вимогам ст.181 Сімейного Кодексу України сторони не досягли домовленості щодо утримання датей, а, тому, вимога, щодо стягнення аліментів підлягає до задоволення.

Враховуючи те, що відповідач не має постійного місця роботи, стягнення коштів на утримання дітей (аліменти), слід присудити в твердій грошовій сумі від доходу їх батька.

Врахувавши вищевикладене, проаналізувавши зібрані і досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що слід стягувати з відповідача на користь позивача на малолітніх дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти в розмірі 600 гривень щомісячно, починаючи з дня подання позовної заяви, до досягнення ОСОБА_3 повноліття.

При визначенні розміру аліментів, суд врахував стан здоров’я та матеріальне становище малолітньої дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, а також те, що у відповідача на утриманні інших осіб немає.

З відповідача стягнути в дохід держави судові витрати.

Керуючись ст.ст.6, 10, 11, 58, 60, 213, 214, 215  ЦПК України  та на підставі ст.ст. 84, 180, 181, 182 Сімейного Кодексу України, суд,

В и р і ш и в :

Позов задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м.Луцька, Волинської області на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 600 (шістсот) грн. щомісячно, починаючи з 22.03.2010 року і до досягнення ОСОБА_3, повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 51 (п’ятдесят одну) грн. судового збору та 120 (сто двадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                                                                                    Т.В.  Лівандовська-Кочура

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація