Судове рішення #9985350

Справа №2а-242/2010 року

  П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

06 липня 2010 року

Ямпільський районний суд Вінницької області

в складі головуючого судді БОДНАРУКА М.Ф..

при секретарі с/з  ЩЕРБИНІ І.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ямпіль Вінницької обл.

справу адміністративної юрисдикції за позовом ОСОБА_2 до ДАІ Ямпільського РВ ГУМВС України у Вінницькій області про визнання незаконним та не чинним рішення суб’єкта владних повноважень, скасування постанови у справі про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

    ОСОБА_2 звернувся до суду із даним позовом. Вказав, що 02 червня 2010 року посадовими особами ДАІ Ямпільського РВ ГУМВС України у Вінницькій області було винесено постанову у відповідності до якої його за порушення ч.1 ст.121 КУпАП притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 340 гривень за те, що 19 травня 2010 року на нього було складено протокол, що він керував автомобілем в якого не працює ручне гальмо. Вказує, що як постанова ДАІ так і сам протокол являються видуманими і повинні бути скасовані на підставі слідуючого: у протоколі він свого підпису не ставив і вину не визнавав, зупинка автомобіля, яким він керував була на рівнині і визначитися чи була справна гальмівна система він не міг, так як навіть в автомобіль інспектор не сідав. Крім того, при складані протоколу понятих не було. У протоколі інспектором було зазначено, що було порушено п.31.4.1 ПДР України, але у данім пункті є 8 пунктів, і кожен відноситься до гальмівної системи, а тому є незрозумілим, що у даній ситуації порушено. Тому такий протокол складено не вірно та необґрунтовано, у ньому не відображено, що саме порушено. Це все свідчить про незаконність та неупередженість посадових осіб ДАІ Ямпільського РВ як при складанні ними протоколу про адміністративне правопорушення, так і винесення ними постанови у справі про адміністративне правопорушення. Тому він змушений звернутися до суду із даним позовом і просити суд винести рішення, яким визнати дії посадових осіб Ямпільського ДАІ від 19 травня 2010 року при складанні відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення вимог п.31.4.1 ПДР України як такі, що суперечать чинному законодавству і являються незаконними та не чинними, скасувати постанову серії АВ №157519 від 02.06.2010 року ДАІ Ямпільського РВ ГУМВС України у Вінницькій області про визнання його винним за адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.121 КУпАП і притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 340 гривень, як упереджену та незаконну.

    Представник відповідача ДАІ Ямпільського РВ ГУМВС України у Вінницькій області у судове засідання не з’явився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заперечень суду не надав, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надійшло. На підставі ст.128 ч.4 КАС України судом ухвалено провести судовий розгляд справи без участі представника відповідача суб’єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду справи.

    Заслухавши пояснення позивача, вивчивши надані матеріали справи, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги не підлягають до задоволення.

Із досліджених судом протоколу про адміністративне правопорушення серії АВ №157183 від 19 травня 2010 року та постанови АВ №157519 від 02 червня 2010   року встановлено, що позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.121 ч.1 КУпАП за те, що він 19 травня 2010 року об 11 годині 20 хвилин у місті Ямпіль по вулиці Леніна водій ОСОБА_2 керував автомобілем «ГАЗ-31029» н/з НОМЕР_1 з несправною гальмівною системою, а саме не справним ручним гальмом. Вказаною постановою відносно позивача обрано стягнення у виді штрафу у розмірі 340 гривень.

Оцінюючи усі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що інспектором ВДАІ з ОАТ Ямпільського району Вінницької області при винесенні постанови відносно позивача ОСОБА_2 належним чином відповідно до ст.280 КУпАП перевірено усі істотні обставин, що підлягають з’ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення.

          Постанова відповідає вимогам ст.283 КУпАП. Тому викладені обставини підтверджують наявність у діях ОСОБА_2 складу правопорушення передбаченого ч.1 ст.121 КУпАП, а тому відсутні підстави для скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.

З наведених обставин, суд  приходить до висновку про те, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідачем дотримано вимог ст.ст.7, 248, 249, 268, 280 КУпАП, і тому відсутні підстави для задоволення заявлених позовних вимог, а тому у позові слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 6, 11, 71, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України,  на підставі ст.55 Конституції України, ст.ст.288, 289, 293 ч.1 п.3 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В :

          У задоволені заявлених позовних вимог ОСОБА_2 до ДАІ Ямпільського РВ ГУМВС України у Вінницькій області про визнання незаконним та не чинним рішення суб’єкта владних повноважень, скасування постанови у справі про адміністративні правопорушення відмовити .    

              Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду  протягом десяти днів з дня її проголошення шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення  через Ямпільський районний суд Вінницької області. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.        

Відповідно до ст.186 КАС України про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.  Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.  Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий               підпис                    М.Ф.Боднарук

Примітка: Дана постанова не вступила у законну силу:

З оригіналом вірно:

СУДДЯ ЯМПІЛЬСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ                                             М.Ф.БОДНАРУК

СТАРШИЙ СЕКРЕТАР СУДУ                                                                           А.В.ПАТРАМАНСЬКА

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація