Судове рішення #9984469

Копія  

Справа №2-328/10/1605  

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

“05” липня 2010 року                 м. Гребінка  

  Гребінківський районний суд Полтавської області у складі:  

Головуючої судді Кривчун Т.О.,  

при секретарі Сапі А.М.,  

за участю позивача ОСОБА_1,  

  відповідача ОСОБА_2,  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гребінці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину, -  

  В С Т А Н О В И В  :  

  ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом до ОСОБА_2, посилаючись на те, що з 19.01.2002р. перебувала з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, який на даний час розірвано та від якого мають дитину – доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом із нею та перебуває на її утриманні.  

  Зазначає, що матеріальної допомоги на утримання дитини відповідач в добровільному порядку не надає.  

  У зв’язку з цим прохає стягнути з відповідача на її користь на утримання дитини аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів доходу (заробітку), але не менше тридцяти відсотків прожиткового мінімуму щомісячно, до досягнення повноліття дитиною.  

    У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала повністю, прохаючи їх задовольнити.  

Відповідач у попередньому судовому засіданні позов визнав, не заперечував щодо його задоволення та суду пояснив, що після розірвання шлюбу з позивачкою він перераховує їй гроші на утримання дитини, що підтверджується відповідними квитанціями. Зазначає, що має задовільний стан здоров”я, на диспансерному обліку в лікарняному закладі не перебуває.  

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України, при визнанні позову ухвалюється рішення в порядку, встановленому ст.174 цього Кодексу. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.  

  Суд, вислухавши позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.  

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов”язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.  

Відповідно до ч.3 ст.181 Сімейного кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. При цьому, за правилами ч.2 ст.182 СКУ, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.  

Частиною 1 ст.182 СК України передбачено, що, при визначенні розміру аліментів суд враховує, в т.ч. стан здоров”я та матеріальне становище дитини та платника аліментів.  

  Як убачається з матеріалів справи та встановлено у судовому засіданні, з 19.01.2002р. до 15.08.2007р. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували у зареєстрованому шлюбі (а.с.6), в якому мають дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується актовим записом №17 від 07.04.2000р. в Книзі записів актів громадянського стану про народження Гребінківського відділу РАГС зроблено запис (а.с.3, на звороті).  

  Судом установлено, що після розірвання шлюбу сторони як подружжя не проживають, шлюбно-сімейні відносини фактично припинені, спільне господарство не ведеться.  

  На даний час сторони проживають окремо-позивач разом з дитиною – по АДРЕСА_1, в будинку, який належить його матері, матеріальну допомогу на утримання дитини ОСОБА_2 надає, однак після постійних нагадувань позивача.  

  У судовому засіданні встановлено, не заперечується сторонами, і знайшло підтвердження матеріалами справи, що позивач є інвалідом другої групи загального захворювання (а.с.5), перебуває на обліку в УПФУ в Гребінківському районі, де одержує пенсію по інвалідності, а також працює прибиральницею на ст. Гребінка Південної залізниці (а.с.8).  

Загальна сума доходу відповідача ОСОБА_2, який працює охоронцем у ТОВ „Інтерагро” за період з листопада 2009 року по квітень 2010 року склала 4979,00грн, за вирахуванням прибуткового податку та обов»язкових відрахувань із заробітної плати – 4452,41грн, що підтверджується довідкою про заробітну плату від 11.05.2010р. (а.с.7).  

  Судом досліджувався стан здоров”я відповідача та дитини.  

Згідно довідки Гребінківської ЦРЛ від 05.07.2010р., ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку в дитячій консультації з народження. Хворіло ГРВІ, краснухою, алергічним дерматитом, гострим бронхітом, трахеїтом, з 26.10.2009р. по 06.11.2009р. перебувала на стаціонарному лікуванні в дитячому відділенні Гребінківської ЦРЛ з діагнозом: гострий ларинготрахеобронхіт середнього ступеню тяжкості, стеноз І-ІІст., ринофарингіт, ДН Іст., 26.03.2010р.-контактний дерматит.  

Відповідач має задовільний стан здоров”я, на диспансерному обліку в лікарняному закладі не перебуває.  

За таких обставин, враховуючи матеріальне становище відповідача, позивачки, стан здоров”я платника аліментів та дитини, позовні вимоги необхідно задовольнити.  

Визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.  

  На підставі викладеного, керуючись ст.ст.180-183,191 Сімейного Кодексу України, ст.ст.8,10-11,60,88,ч.4 ст.130, ч.4 ст.174, ст.ст.212-213,215,218,367 ЦПК України, суд, -  

  В И Р І Ш И В :  

Позов задовольнити повністю.  

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, уродженця м. Миргород Полтавської області, працює у ТОВ “Інтер-Агро” (Полтавська обл., м. Глобине, вул. К. Маркса, 65-А), що мешкає по АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, на утримання дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів доходу (заробітку), але не менше тридцяти відсотків прожиткового мінімуму щомісячно, для дітей даного віку, до досягнення повноліття дитиною, починаючи з 17 червня 2010 року.  

В частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць рішення підлягає негайному виконанню.  

Стягнути з ОСОБА_2 51,00 (п”ятдесят одну) грн. судового збору та 120,00 (сто двадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.  

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через Гребінківський районний суд Полтавської області. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

    Суддя             підпис             Т.О. Кривчун  

  З оригіналом згідно:  

Суддя Гребінківського  

районного суду Полтавської області                 Т.О.Кривчун  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація