Справа №2а-1779/10
УХВАЛА
31 травня 2010 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Пономаренко Н.В., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за адміністративним позовом Акціонерного товариства «Українська фінансова група» до Регіонального відділення Фонду державного майна України у Дніпропетровській області про визнання дій незаконними,-
встановив:
в травні 2010 року позивач звернувся до суду із вказаним адміністративним позовом до Регіонального відділення Фонду державного майна України у Дніпропетровській області про визнання дій незаконними.
Як вбачається із позовних вимог та матеріалів адміністративної справи, позивач просить визнати незаконними дії відповідача щодо нарахування неустойки за період з липня 2009 року по лютий 2010 року в сумі 1381,44 грн. за неповернення орендованого майна після 01.07.2009 року й зобов»язати відповідача утриматися від вимог до позивача про сплату зазначених нарахувань. При цьому посилається на ряд договорів, укладених між сторонами протягом 2004-2009 років щодо укладання та продовження строку дії орендованого нежитлового приміщення площею 7,02 кв.м., що належить до державної власності та розташовано за адресою: м.Дніпропетровськ, пл. Жовтнева, 2-а , гуртожиток № 5.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав і інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб»єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суд вважає, що між сторонами існує спір про виконання умов оплати договорів оренди вказаного нежитлового приміщення, що, в свою чергу, виключає розгляд цієї справи в порядку адміністративного судочинства. Адже компетенція адміністративних судів, передбачена нормами ст.17 КАС України, на цей спір не поширюється, оскільки вимоги позивача не стосуються захисту його прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органу державної влади, зазначеного відповідачем.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.12 Господарського процесуального кодексу України, господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав.
Із матеріалів справи вбачається, що позивач ставить питання щодо відміни рішення відповідача та зобов»язання вчинити дії щодо нарахування сплати вищевказаних приміщень.
Відповідно до ч.1 ст.1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб»єкта підприємницької діяльності (далі – підприємства, організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбаченим цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Згідно ч. 1 ст.12 ГПК України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладенні , зміні , розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна , та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду, спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів; справи про банкрутство; справи за заявами органів Антимонопольного комітету України , рахункової палати з питань , віднесених законодавчими актами до їх компетенції; справи , що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов’язані із створенням, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.
Згідно вимог ст.21 ГПК України, сторонами в судовому процесі – позивачами і відповідачами – можуть бути підприємства та організації, зазначені у ст.1 цього Кодексу. Позивачами є підприємства та організації, що подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є підприємства та організації, яким пред»явлено позовну вимогу.
Згідно ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суд,-
у х в а л и в :
відмовити у відкритті провадження в справі за адміністративним позовом Акціонерного товариства «Українська фінансова група» до Регіонального відділення Фонду державного майна України у Дніпропетровській області про визнання дій незаконними, роз"яснивши позивачу, що дану справу належить розглядати в порядку господарського судочинства.
Копію вказаної ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами повернути позивачу.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду подається до Київського адміністративного апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва протягом п"яти днів з дні проголошення ухвали, апеляційна скарга подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя :