Судове рішення #9982317

                                                                                                                                         Справа №2а-233/2010 рік

                                                                       П О С Т А Н О В А

 І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

    12 квітня 2010 року Бережанський районний суд Тернопільської області в складі:

                          головуючого судді                                    Музики Я.М.

                          при секретарі                                            Павлюс Н.І.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Бережани справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ВДАІ м.Тернополя про скасування постанови по справі про  адміністративне правопорушення,-

 В С Т А Н О В И В:

    Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до ВДАІ м.Тернополя про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення від 13.02.2010 року, посилаючись на те, що правопорушення, зазначеного в постанові він не вчиняв, оскільки працюючи водієм ВКФ «Джерела», він 13 лютого 2010 року в м.Тернопіль по Живова здійснив вимушену короткочасну зупинку на відстані більше 30 м від знака «Місце зупинки тролейбуса» для того, щоб відвантажити товар підприємцю, склад якого розміщений на ринку по вул.Живова в м.Тернопіль, так як  іншого встановленого для цього місця немає. Після чого до нього підійшов працівник ДАІ і незважаючи на його заперечення та пояснення про причину такої його зупинки, не вимірявши відстань до знака спеціальним приладом, склав протокол про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП та виніс постанову про накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 260 гривень. Вважає, що обставини вчинення ним правопорушення, зазначеного в постанові не відповідають дійсності, постанова про накладення на нього адміністративного стягнення є незаконною та підлягає скасуванню.

    В судове засідання позивач не з»явився, однак представив суду письмову заяву, в якій просить справу слухати у його відсутності, позовні вимоги підтримує та просить їх задоволити.

    Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про час, день та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про вручення судової повістки, що дає суду підстави вважати його неявку без поважних причин та можливість слухати справу у його відсутності.

    Дослідивши та оцінивши докази по справі суд встановив наступні факти.

    Постановою серії ВО № 080265 в справі про адміністративне правопорушення від 13.02.2010 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в  розмірі 260 гривень.

    Як вбачається із вказаної постанови, 13.02.2009 року о 12 год. 15 хв. ОСОБА_1 в м.Тернопіль по вул.Живова, керуючи транспортним засобом марки “Мерседес” д.н.з. НОМЕР_1, здійснив зупинку ближче 30 м від дорожнього знака “Місце зупинки тролейбуса”.

    Підставою для винесення вищевказаної постанови був протокол про адміністративне правопорушення серії ВО № 086305 від 13.02.2010 року, з якого вбачається, що  13.02.2009 року о 12 год. 15 хв. ОСОБА_1 в м.Тернопіль по вул.Живова, керуючи транспортним засобом марки “Мерседес” д.н.з. НОМЕР_1, здійснив зупинку ближче 30 м від дорожнього знака “Місце зупинки тролейбуса”, однак у протоколі відсутні відомості за допомогою якого приладу інспектор визначив відстань від автомобіля позивача до знака і що ця відстань була ближче 30 м.

      Пунктом   п.15.8 «е»  Правил Дорожнього руху України забороняється зупинка ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх немає –ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків.

    Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, свідків та показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

    Відповідачем не представлено достатньо належних доказів про вчинення позивачем адміністративного правопорушення в той час, коли відповідно до ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

    Аналізуючи вищенаведені обставини, в їх сукупності, суд приходить до переконання, що позов підставний і підлягає до задоволення, оскільки, в судовому засіданні встановлено, що позивач правопорушення, зазначеного в постанові не вчиняв, будь-які докази його вини відсутні, а тому в даному випадку мають місце порушення відповідачем прав позивача, які підлягають захисту шляхом скасування постанови серії ВО № 080265, винесеної 13.02.2010 року інспектором ОДР ВДАІ м.Тернопіль Самойлік Р.В. про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 260 гривень.

      Керуючись ст.ст. 17,  71, 158-163, 186 КАС України  ст.ст. 247 п.1, 251  КУпАП, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

    Адміністративний позов  ОСОБА_1 задовольнити.

    Постанову в справі про адміністративне правопорушення серії ВО № 080265, винесену 13.02.2010 року інспектором ОДР ВДАІ м.Тернопіль Самойлік Р.В. відносно ОСОБА_1 скасувати, провадження у справі закрити.

    На постанову суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом 10-ти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Львівському апеляційному адміністративному суду через Бережанський районний суд Тернопільської області, який ухвалив оскаржувану судову постанову. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

    Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

                     Суддя                                                                                                        Я.М.Музика

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація