Судове рішення #9980324

Копія


Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

05 липня 2010 року                                                             Справа № 2а-1884/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Пасічника Ю.П.,  при секретарі Колтуновій А.Ю.,

               за участю представників:- від позивача –участі не приймав,

                                                          - від відповідача - не з’явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні  у м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Кіровоградської об’єднаної державної податкової інспекції (надалі - позивач) до Кіровоградській обласної організації політичної партії «Совість України»(надалі - відповідач) про припинення юридичної особи.

Обставини справи:

Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про припинення юридичної особи.

          В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за інформацією державного реєстратора Кіровоградської міської ради, відповідач за юридичною адресою не знаходиться, про зміну місцезнаходження до реєструючого органу не повідомляв. Відповідно до п.1 ст. 19 Закону України  «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15.05.2003р. № 755-IV у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі. У разі, якщо подається (надсилається) реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи, до неї додається свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

          Відповідач всупереч вимогам законодавства відомостей про зміну адреси не подавав, що відповідно до п. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15.05.2003р. № 755-IV є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи.

          Позивач надав заяву про розгляд справи за його відсутності.

          Відповідач  в судове засідання не з’явився, про час дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином.

Справа розглядається судом за наявними в ній матеріалами.

В судовому засіданні 05.07.2010 року на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 10.07.2010р.

          Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

в с т а н о в и в:

          Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 8,9) відповідач зареєстрований 31.05.2005р., реєстраційний №10004476329.

Згідно з наданою позивачем довідкою від 21.05.2010р. (а.с. 6) податкова заборгованість відповідача відсутня.

Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців державним реєстратором в реквізит «статус відомостей про юридичну особу»внесено запис –не підтверджено.

Відповідно до ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15.05.2003р. № 755-IV підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Таким чином, судом встановлено відсутність підстав для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи, оскільки запис в Єдиному державному реєстрі «не підтверджено»не є тотожним запису «відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням», а тому підстави для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи відсутні.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Статтею 3 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»визначено, що сфера дії даного нормативно-правового акта поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.

Законом можуть бути встановлені особливості державної реєстрації об'єднань громадян (у тому числі професійних спілок), благодійних організацій, політичних партій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, асоціацій, органів місцевого самоврядування, банків, торгово-промислових палат, фінансових установ (у тому числі кредитних спілок), бірж, а також інших установ та організацій.

Таким чином, з викладеного вбачається, що особливості створення, функціонування та припинення діяльності політичних партій регулюються спеціальним законодавством України, яким у даному випадку є - Закон України «Про політичні партії в Україні»від 05.04.2001р., №2365-III.

Відповідно до змісту ст. 11 вказаного закону, реєстрація обласних, міських і районних організацій або інших структурних утворень, передбачених статутом партії, здійснюється відповідними органами юстиції Міністерства юстиції України, якщо інший порядок не передбачений законом, лише після реєстрації політичної партії Міністерством юстиції України. Після реєстрації обласних, міських та районних організацій політичних партій вони можуть набувати статусу юридичної особи, якщо це передбачено статутом партії.

Органи, що здійснюють реєстрацію політичних партій та їх обласних, міських, районних організацій або інших структурних утворень, передбачених статутом партії, ведуть відповідні реєстри. Форму реєстрів затверджує Міністерство юстиції України.

Міністерство юстиції України, його відповідні органи після реєстрації видають політичній партії, обласній, міській, районній організації партії або іншим структурним утворенням, передбаченим статутом партії, реєстраційне свідоцтво встановленого Кабінетом Міністрів України зразка.

Цією ж статтею передбачено, що після реєстрації політична партія набуває статусу юридичної особи.

Нормою ст. 23 вказаного закону регламентовано випадки припинення діяльності політичної партії, а саме політичні партії припиняють свою діяльність шляхом: реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи анулювання реєстраційного свідоцтва в порядку, встановленому цим та іншими законами України.

Рішення про реорганізацію чи саморозпуск приймається з'їздом (конференцією) політичної партії відповідно до статуту політичної партії. Одночасно з прийняттям такого рішення з'їзд (конференція) політичної партії приймає рішення про використання майна та коштів політичної партії на статутні чи благодійні цілі.

Підстави та процедура анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії передбачена ст. 24 цього ж закону та встановлює, що у разі невиконання політичною партією вимоги частини шостої статті 11 цього Закону, виявлення протягом трьох років з дня реєстрації політичної партії недостовірних відомостей у поданих на реєстрацію документах, невисування політичною партією своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом десяти років орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до Верховного Суду України з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва. Інші підстави для анулювання реєстраційного свідоцтва не допускаються.

Крім того, ч. 1 ст. 18. Закону України «Про політичні партії в Україні»передбачено, що державний контроль за додержанням політичною партією вимог Конституції та законів України, а також статуту політичної партії здійснює Міністерство юстиції України.

З урахуванням сукупності викладених обставин суд дійшов висновку, що питання щодо припинення Політичної партії (її структурних осередків) регулюється виключно спеціальним законом, яким є   Закон  України «Про політичні партії в Україні», а тому при вирішенні даного спору не можуть бути застосовані норми Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Законодавство України не передбачає повноваження податкового органу на звернення до суду із позовом про припинення юридичної особи політичної партії на підставі положень Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 –163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складений 06.07.2010 року.

Суддя-підпис

 з оригіналом згідно                                                                           Ю.П. Пасічник

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду                                                                      Ю.П. Пасічник

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація