Судове рішення #9978202

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ  

 ПОСТАНОВА          

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ          


 22 червня 2010 р.                                                                                    № 14/9-10/02-2  


Вищий господарський суд України у складі: суддя Селіваненко В.П. –головуючий, судді Бенедисюк І.М. і Львов Б.Ю.

розглянув касаційні скарги Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Вінниця (далі –відділення АМК), та

відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації “Вінницягаз”, м. Вінниця (далі –ВАТ “Вінницягаз”)

на ухвалу господарського суду Вінницької області від 23.03.2010

зі справи № 14/9-10/02-2

за позовом ВАТ “Вінницягаз”

до відділення АМК

про визнання недійсним рішення.

Судове засідання проведено за участю представників сторін:

ВАТ “Вінницягаз”–Ляховича О.С.,

відділення АМК –не з'яв.

За результатами розгляду касаційних скарг Вищий господарський суд України

ВСТАНОВИВ:

ВАТ “Вінницягаз” звернулося до господарського суду Вінницької області з позовом про скасування рішення адміністративної колегії відділення АМК від 30.12.2009 № 96-рш у справі № 05-26.20.2.5/77-09 про порушення ВАТ “Вінницягаз” законодавства про захист економічної конкуренції.

Ухвалою господарського суду Вінницької області від 23.03.2010 (суддя Залімський І.Г.) на підставі пункту 1 частини першої статті 62 Господарського процесуального кодексу України (далі –ГПК України) відмовлено в прийнятті позовної заяви ВАТ “Вінницягаз”. Ухвалу мотивовано тим, що заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

ВАТ “Вінницягаз” та відділення АМК звернулися до Вищого господарського суду України з касаційними скаргами, в яких просять зазначену ухвалу місцевого господарського суду у справі скасувати, посилаючись на неправильне застосування названою судовою інстанцією, зокрема, припису частини першої статті 60 Закону України “Про захист економічної конкуренції”.

Сторони відповідно до статті 1114 ГПК України належним чином повідомлено про час і місце розгляду касаційних скарг.

Перевіривши правильність застосування місцевим господарським судом норм процесуального права, заслухавши пояснення представників сторін, Вищий господарський суд України дійшов висновку про наявність підстав для задоволення касаційних скарг з урахуванням такого.

Згідно з частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені  будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. А згідно з частиною другою статті 4 названого Кодексу юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення. Відповідно ж до приписів статті 60 Закону України “Про захист економічної конкуренції” рішення органів Антимонопольного комітету України оскаржуються до господарського суду.

У пункті 4 Інформаційного листа Верховного Суду України від 26.12.2005 № 3.2-2005 також зазначено: “Закони України можуть передбачати вирішення певних категорій публічно-правових спорів в порядку іншого судочинства (наприклад, стаття 60 Закону України “Про захист економічної конкуренції” встановлює, що заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення органів АМК до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення”.

Отже, спір у цій справі відноситься до підвідомчості господарських судів і підлягає вирішенню за правилами ГПК України.

Керуючись статтями  1119, 11111 , 11113  ГПК України, Вищий господарський суд України

ПОСТАНОВИВ:

1. Касаційні скарги Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України та  відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації “Вінницягаз” задовольнити.

2. Ухвалу господарського суду Вінницької області від 23.03.2010 зі справи № 14/9-10/02-2 скасувати.

Справу передати на розгляд господарського суду Вінницької області.

Згідно зі статтями 125, 129 Конституції України та рішенням Конституційного Суду України від 11.03.2010 № 8-рп/2010 постанова Вищого господарського суду України касаційному оскарженню не підлягає.

Суддя                                                                                                 В. Селіваненко

Суддя                                                                                                 І. Бенедисюк   

Суддя                                                                                                 Б. Львов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація