Судове рішення #9977857

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ВІННИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем    України

                                                     

2 липня 2010 року                                                                     м. Вінниця

           Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:

Головуючого :  Чорного В.І.

                             Суддів : Медвецького С.К., Оніщука В.В.,

             при секретарі : Черепановій В.І.,

розглянувши  у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1, ОСОБА_2 на рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 6 квітня 2010 по справі за позовом Служби у справах дітей Вінницької міської ради в інтересах ОСОБА_3 до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,

в с т а н о в и л а :

Рішенням Староміського районного суду м. Вінниці від 6 квітня 2010 року позовні вимоги служби у справах дітей Вінницької міської ради в інтересах ОСОБА_3 задоволено та стягнуто з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на користь Ладижинського дитячого будинку – інтернату для розумово відсталих дітей на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі Ѕ частин від їх доходу, щомісячно, але не менше 30 %  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи 23.02.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2, ОСОБА_1 просили змінити судове рішення та ухвалити нове рішення яким стягувати з них аліменти у твердій грошовій сумі, так як не мають постійного доходу.

 Встановлено, що згідно свідоцтва про народження НОМЕР_3 від 23.03.1998 року, актовий запис № 707, відповідачі є батьками ОСОБА_3, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1.

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 17.03.1998 року відмовилися від свого народженого сина ОСОБА_3, оскільки він є дитиною – інвалідом, про що кожен з них написав письмову відмову від дитини. (а.с. 3, 5, 6).

Рішенням Староміського районного суду м. Вінниці від 28.12.2009 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 позбавлено батьківських прав по відношенню до сина ОСОБА_3 у зв’язку з ухиленням їх від обов’язку щодо виховання своєї дитини, піклування про неї.

Неповнолітній ОСОБА_3 у зв’язку з відмовою від нього батьків, та у зв’язку з важкими вродженими вадами здоров’я, перебуває в Ладижинському дитячому будинку – інтернаті для розумово відсталих дітей, і відповідачі не надають матеріальної допомоги на його утримання.

За висновком суду розмір аліментів на утримання ОСОБА_3, слід стягувати на користь адміністрації Ладижинського дитячого будинку – інтернату для розумово відсталих дітей в частці від заробітку кожного з відповідачів з підстав передбачених ст. ст. 182, 183 СК України.

Проте погодитись з таким висновком суду не можна, оскільки не ґрунтується на законі.

Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Згідно з пп. 19 п. 1 Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розмір аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 1 липня 2002 року № 869, утримання аліментів з працівників проводиться з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основну роботу, так і за роботою за сумісництвом, в тому числі з інших видів заробітку.

Із матеріалів справи вбачається, що у вересні 2009 року ОСОБА_1 був звільнений з роботи за власним бажанням (а.с. 34) і на сьогоднішній день він ніде не працює.

ОСОБА_2 має мінливий заробіток, який не є постійним і не є регулярним про що свідчить декларація про доходи, одержані з 1 січня по 31 грудня 2009 року за період звітного року.

Визначивши розмір аліментів у частці від заробітку батьків дитини, суд допустив порушення вимог ст. 183 СК України, оскільки за цією нормою закону стягнення на утримання дитини допускається в разі працевлаштування платника аліментів.

Враховуючи, що по справі не вимагається додатково зібрання доказів, що суд повно встановив факти та правовідносини, проте неправильно застосував норми матеріального закону, колегія суддів вважає за необхідне постановлене судове рішення змінити в частині визначення розміру аліментів та визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі у відповідності до вимог ст. ст. 182 та 184 СК України.

    Керуючись ст. ст. 307, 309, 314, 316 ЦПК України, колегія суддів ,-

в и р і ш и л а :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_1 задоволити частково.

Рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 6 квітня 2010 року змінити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України мешканки АДРЕСА_1 на користь Ладижинського дитячого будинку – інтернату для розумово відсталих дітей Вінницька область, м. Ладижин вул. Троянди, 1 (рахунок поповнення : НОМЕР_1 в ВАТ КБ «Хрещатик» м. Київ, МФО 300670 ЄДРПОУ отримувача НОМЕР_5, призначення платежу : поповнення карткового рахунку НОМЕР_4, ПІП : ОСОБА_3, ІНН : НОМЕР_2) на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі в розмірі 250 грн. яка підлягає індексації, щомісячно, починаючи з дня звернення до суду – 23.02.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягувати з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 на користь Ладижинського дитячого будинку – інтернату для розумово відсталих дітей Вінницька область, м. Ладижин вул. Троянди, 1 (рахунок поповнення : НОМЕР_1 в ВАТ КБ «Хрещатик» м. Київ, МФО 300670 ЄДРПОУ отримувача НОМЕР_5, призначення платежу : поповнення карткового рахунку НОМЕР_4, ПІП : ОСОБА_3, ІНН : НОМЕР_2) на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі в розмірі 250 грн. яка підлягає індексації, щомісячно, починаючи з дня звернення до суду – 23.02.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.

В іншій частині рішення залишити без змін.

Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржено в касаційному порядку протягом двох місяців до Верховного Суду України.

                        Судді :

        З оригіналом вірно :

                   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація