ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16 | тел. 230-31-77 |
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
"16" лютого 2007 р. № 02-03/369/5
Суддя , розглянувши матеріали
заяви | Товариства з обмеженою відповідальністю “АгроХімСервіс” |
до | Державної виконавчої служби у м. Біла Церква |
про | спонукання вчинити певні дії |
встановив:
До господарського суду Київської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю “АгроХімСервіс” до Державної виконавчої служби у м. Біла Церква про спонукання відповідача вчинити певні дії при виконанні наказу господарського суду.
Заява мотивована тим, що Державна виконавча служба у м. Біла Церква не вчиняє дії по виконанню наказу господарського суду Київської області від 07.08.2006р., який виданий на виконання постанови Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 22.06.2006р у справі № 60/13-06. Відповідно до якого стягнуто з Українсько –німецького товариства з обмеженою відповідальністю “Агрос” на користь товариства з обмеженою відповідальністю “АгроХімСервіс” 62350 грн. основного боргу, 4506,65 грн. –пені, 712,32 грн. –3% річних, 2119,90 грн. – інфляційних збитків, 969,89 грн. –державного мита та 112,94 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Предметом даного адміністративного позову є бездіяльність органу Державної виконавчої служби по виконанню наказу господарського суду.
Таким чином вимоги заявника, які містяться в поданій заяві, стосуються оскарження дій чи бездіяльності органу Державної виконавчої служби щодо виконання рішення господарського суду, отже по своїй суті зазначена заява є скаргою на дії органу Державної виконавчої служби щодо виконання рішення господарського суду.
Господарський суд зазначає, що виконання рішення, ухвали, постанови господарського суду є невід’ємною частиною судового процесу. За змістом ст. 1212 Господарського процесуального кодексу України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Частиною 2 вказаної статті встановлено, що скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом.
Виходячи з цього, зазначена заява підлягає розгляду господарським судом, який розглянув відповідну справу у суді першій інстанції в порядку встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу Адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо: заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Беручи до уваги викладене, враховуючи вищезазначені норми законодавства суд на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу Адміністративного судочинства України відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки подану Товариством з обмеженою відповідальністю “АгроХімСервіс” заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи наведене та керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 ст. 165, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
постановив:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю “АгроХімСервіс” до Державної виконавчої служби у м. Біла Церква про спонукання вчинити певні дії.
2. Заяву та додані до неї документи повернути заявнику.
Дана ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Дана ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в строки встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя