Судове рішення #9971048

справа № 2-А- 694/2010

категорія 2.7

 

ПОСТАНОВА

іменем  України

15 червня  2010  року                                                                                                         м.Житомир

Богунський районний суд м. Житомира

в складі:   суддя     -          Грибан І.О.

                 секретаря с/з – Шпаковська Ю.І.

              розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом  ОСОБА_2   до УДАІ УМВС України в Житомирській області про скасування постанови та протоколу по справі про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ :

            Позивач звернувся в суд з даним позовом, в обгрунтування якого в судовому засіданні зазначав, що 22.04.2010року о 16год.40 хв. на службовому автомобілі н/з НОМЕР_1 з вмонтованим на автомобілі значком  «радіо таксі 1583» перевозив пасажира та здійснив зупинку  для висадки пасажира в зоні дії дорожнього знаку «Зупинка заборонена». Працівником ДАІ на нього було складено протокол  за порушення правил ПДР, визначених п.3.34. . Оскільки вказаний дорожній знак має виключення для автомобілів таксі, що здійснюють посадку,висадку пасажирів, то вважає постанову  незаконною і просив її скасувати Просив постанову  та протокол про адмінправопорушення скасувати .

             Відповідач в судове засідання не з’явився, про розгляд справи повідомлений належним чином. Письмові заперечення на адресу суду не подав, про причини неявки суд не повідомив.

             Справа розглядалася судом у відсутність відповідача на підставі наявних доказів в справі.

              Суд, розглядаючи справу в межах заявлених позовних вимог, проаналізувавши надані в справі докази, приходить до висновку, що позовні вимоги  підлягають до задоволення.

            Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення позивача притягнуто до відповідальності за те, що 22.04.2010року о 16год.40 хв. ,керуючи автомобілем марки «ВАЗ» н/з НОМЕР_1 по вул. Київській  здійснив зупинку в межах дорожнього знаку «Зупинка заборонена».

                Відповідно до вимог ст.2, 17 КАС України  адміністративним судом при розгляді спорів з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності  перевіряється законність рішень, дій(бездіяльності) суб’єкта владних повноважень, за наслідками чого суд може визнати незаконним і скасувати рішення про накладення адміністративного стягнення або відмовити у цьому., зокрема перевіряти чи прийняті ( вчинені) вони : на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано;безсторонньо; добросовісно;розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом; пропорційно; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно. Адміністративні суди не наділені повноваженням закривати провадження у справах про адміністративні правопорушення або змінювати покладене адміністративне стягнення.

                Розглядаючи справи про оскарження постанов про адміністративні стягнення суди повинні досліджувати чи відповідає зміст протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст. 256 КупАП, чи є в діях даної особи ознаки проступку, за який законом передбачена адміністративна відповідальність, і вина у його вчиненні; чи правильні висновки органу, який прийняв постанову, про тяжкість вчиненого проступку; чи враховані пом’якшуючі та обтяжуючи  відповідальність обставини; чи є в наявності  підстави, що виключають провадження в адміністративній справі.        

                 Судом в даній справі встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення за своїм змістом  не відповідає вимогам ст.256 КупАП, оскільки не містить точної вказівки на місце вчинення правопорушення ( прив’язка до місцевості: № будинку, перехрестя вулиць тощо).

               За таких обставин та зважаючи на той факт, що відповідач не надав доказів правомірності свого рішення, що є обов’язковим відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, суд приходить до висновку, що постанова про накладення на позивача адміністративного стягнення винесена з порушенням вимог закону та підлягає скасуванню.

             Керуючись ст. ст. 11, 17, п.2 ч.1 ст.18, 86, 104, 128, 159, 162, 163, 167 КАС України, ст.ст. 122,251,256,283,287, 288, 293 КУпАП, суд,-

 

П О С Т А Н О В И В  :

             Постанову про адміністративне правопорушення серії АМ № 141940 від 22.04.10р. про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1.ст.122 КУпАП ОСОБА_2 – скасувати.

             Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня складення її в повному обсязі шляхом подачі через Богунський районний суд м. Житомира заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

             Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява або апеляційна скарга не були подані.

              Постанова суду у повному обсязі буде виготовлена  21.06.2010 року.

 

            Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація