Судове рішення #9970866

                                                 Справа № 2–149/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

5 лютого 2010 року                      Немирівський районний суд     Вінницької області           в складі головуючого                   судді  Підлипняка М.Д.            

    при секретарі                 Путій З.О.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Немирів

цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кіровської сільської ради Немирівського району про визнання права власності на ? частину житлового будинку з господарськими будівлями в порядку спадкування, -

В С Т А Н О В И В:

           04.01.2010 року  ОСОБА_1 з цією позовною заявою звернулася до суду, в якій просить суд визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом на ? частину житлового будинку загальною площею 66,4 кв.м., житловою площею 33,9 кв.м. та відповідну частку господарських будівель і споруд, а саме : веранду «а», ганок «а1», сарай «Б»,  колодязь «К», що розташовані по АДРЕСА_1  на, які мав право ОСОБА_2, померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 року. В позовній заяві вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_2, який проживав і був зареєстрований в с. Селевінці, Немирівського району, Вінницької області. Після його смерті відкрилась спадщина, яка складається  з ?  частини житлового будинку з господарськими будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1 Спадкоємцями за законом на майно спадкодавця є вона - ОСОБА_1 та їх із спадкодавцем діти – ОСОБА_3,  ОСОБА_4. Інших спадкоємців немає. ОСОБА_3 та  ОСОБА_4 спадщини після смерті батька не приймали і на неї не претендують, що підтверджується їх заявами. Вона прийняла спадщину, як спадкоємець, що проживав  із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

    В даний час вона звернулася в нотаріальну контору з метою отримати свідоцтво про право на спадщину за законом, але отримала відмову. Мотиви відмови в тому, що відсутній правовстановлюючий документ на ? частину житлового будинку з господарськими будівлями, яка належала її чоловікові  ОСОБА_2 З невідомих її причин чоловік при житті не оформив право власності на належну йому ? частину будинку з господарськими будівлями. На даний час відповідач не має наміру  видати свідоцтво про право власності на нерухоме майно на ім’я померлого, тому вона змушена звернутись до суду із даним позовом.  

             Позивачка  у попередньому судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити, з мотивів викладених в позовній заяві.

             Суд, оголосивши заяву, яка направлена на адресу суду представником відповідача, в якій він просить справу розглянути  без його участі, позовні вимоги визнає, не заперечує стосовно їх задоволення, вважає, що справу можливо розглянути у попередньому судовому засіданні, оскільки позивачка позовні вимоги підтримує, представник відповідача в наданій ним заяві позов визнає, тому є законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову, оскільки визнання представником відповідача позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси осіб і таким чином позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

           Статтею 328 ЦК України передбачено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

           Статтею 392 ЦК передбачено, що власник майна може пред’явити позов про визнання права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

           Відповідно до ст. 1261 ЦК України передбачено, що у  першу  чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

           Таким чином приймаючи до уваги, що після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року відкрилась спадщина, вона є єдиним спадкоємцем за законом на майно спадкодавця, оскільки інші спадкоємці, їх із спадкодавцем діти – ОСОБА_3 та  ОСОБА_4 спадщини після смерті батька не приймали і на неї не претендують, що підтверджується їх заявами, спадщину позивачка прийняла, оскільки проживала разом із спадкодавцем на час його смерті однією сім'єю,  але отримати свідоцтво про право на спадщину вона не має можливості, оскільки з невідомих її причин чоловік при житті не оформив право власності на належну йому ? частину житлового будинку з господарськими будівлями, а на даний час відповідач не має наміру видати свідоцтво про право власності на вказаний житловий будинок з господарськими будівлями, тому  за позивачкою слід визнати право власності ? частину житлового будинку з господарськими будівлями.

    Керуючись ст.ст. 328, 392, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 174 ч. 4, 212-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :  

    Позов задовольнити.

            Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування на ? частину житлового будинку «А» загальною площею 66,4 кв.м., житловою площею 33,9 кв.м. та відповідну частку господарських будівель і споруд, а саме: веранду «а», ганок «а1», сарай «Б»,  колодязь «К», що розташовані по АДРЕСА_1  на, які мав право ОСОБА_2, померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після заяви про апеляційне оскарження.

   

    Головуючий:                 (підпис)

    Копія вірна:

    Рішення набрало законної сили 17.02.2010 року.

    Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація