Судове рішення #9969995

                                           

                                                                                                          Справа №2-136/2010

Р І Ш Е Н Н Я

ІМ’ЯМ  УКРАЇНИ

02.02.2010 року                                                                                               м. Немирів

 

Немирівський районний суд Вінницької області в складі головуючого судді Науменка С.М. з участю секретаря судового засідання Максименко В.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Немирові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини,-

В С Т А Н О В И В:

Позивачка зареєструвала шлюб з відповідачем 12.08.1992 року у відділі ЗАГС Немирівської районної державної адміністрації про що в цей же день було зроблено відповідний актовий запис №50 і видано свідоцтво про одруження НОМЕР_1. Від спільного проживання у них народилося двоє дітей: ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Спільне життя не склалося і на початку 2009 року позивачка разом з дітьми переїхали жити в квартиру до своєї матері в м. Немирів, де і проживає до сьогоднішнього часу.

Відповідно до посвідчення НОМЕР_2 виданого 05.08.2003 року Немирівським районним управлінням Пенсійного Фонду України позивачка являється інвалідом третьої групи.

Згідно довідки МСЕК НОМЕР_3 від 06.05.2009 року термін дії інвалідності ОСОБА_1 продовжено з 01.05.09р. по 01.06.2010р..

В зв’язку з наведеним, а також враховуючи те, що позивачка не працює, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, відповідач ніякої матеріальної допомоги їй та дітям не надає, ОСОБА_1 просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на її утримання відповідно до вимог ст. 75 Сімейного Кодексу України в розмірі 300 грн. щомісячно.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 заявлений позов підтримала в повному обсязі, просить його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні заявлений позов не визнав, сплачувати аліменти на утримання своєї дружини не згодний, так як не має на це коштів.

Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити частково з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. 75 СК України право на утримання(аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом або є інвалідом І, ІІ чи ІІІ групи.

Як було встановлено в судовому засіданні, позивачка ОСОБА_1 являється інвалідом ІІІ групи з дитинства,  що підтверджується відповідним посвідченням НОМЕР_2 виданим 05.08.2003 року Немирівським районним управлінням Пенсійного Фонду України. Згідно довідки МСЕК НОМЕР_3 від 06.05.2009 року термін дії інвалідності ОСОБА_1 продовжено з 01.05.09р. по 01.06.2010р.. На утриманні позивачки знаходяться двоє неповнолітніх дітей.

Враховуючи важкий матеріальний стан відповідача, а також те, що позивачка є інвалідом ІІІ групи, а отже за нею зберігається значний відсоток загальної працездатності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити частково і стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання в розмірі 250 грн. щомісячно.

Керуючись ст.ст. 75, 77, 79, 80 СК України, ст.ст. 208-218 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання в розмірі 250(двісті п’ятдесят) гривень щомісячно, починаючи з 07.12.2009 року на період строку її інвалідності.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. державного мита.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

         Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду та апеляційну скаргу до апеляційного суду Вінницької області протягом 20 днів з дня подання заяви.

                                                    Суддя:                С.М.Науменко

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація