Судове рішення #9969617

                                                                                              Справа  2-670/10р.              

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2010 року      Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі :  головуючого судді Заярного А.М.

з участю секретаря Гундерук Н.В.,

позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2,

                    представника відповідача №1 Сенько Ю.Я.,

відповідача №3Шугайло Ю.Д.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом ОСОБА_1 до Жмеринської районної державної адміністрації, Почапинецької сільської ради, ОСОБА_4 про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за Законом,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з даним позовом та вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1. померла її мати: ОСОБА_5, яка проживала разом із нею у АДРЕСА_1.

За життя ОСОБА_5 від ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом серії АЕР №705637 від 17.04.2002 року, перейшло право власності на земельну частку (пай) у землі, що перебувала в колективній власності КСП імені Дзержинського в с. Почапинці Жмеринського р-ну Вінницької обл., розміром 2,67 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї земельної ділянки в натурі на підставі сертифікату серії ВН №057487, виданого Жмеринською райдержадміністрацією 7 жовтня 1997 року.

Відповідно до довідки відділу Держкомзему у Жмеринському р-ні Вінницької обл. від 11.02.2010р. №167 сертифікат на земельну частку (пай) серії ВН №057487, що виданий згідно свідоцтва про право власності на спадщину серії АЕР      №705637 від 17.04.2002 року на ім’я ОСОБА_5 втрачений, у в зв’язку з відсутністю бланків сертифікатів на право на земельну частку (пай) дублікат не видавався.

Відповідно до сертифікату на земельну частку (пай ) серії ВН №057487 складає 2,45 умовних кадастрових гектарів. Нормативно грошова оцінка зазначеної земельної частки складає 28339 грн. – згідно довідки-виписки з відділу Держкомзему у Жмеринському районі від 15.03.2010р. №866.

Оскільки сертифікат на земельну частку серії №057487 втрачений і отримати на сьогодні його дублікат не можливо із-за відсутності бланків, позивачка не може оформити право власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування за Законом  у Першій Вінницькій державній нотаріальній конторі. 21.01.2010р. у Першій Вінницькій державній нотаріальній конторі позивачка отримала свідоцтво про право на спадщину за Законом, до якого із-за відсутності сертифікату на земельну частку (пай) не включено право на спадщину.

Після смерті ОСОБА_5 спадкоємцями першої черги за законом є її діти, позивачка та її брат ОСОБА_4.

Спадщину після смерті матері прийняла лише позивачка, відповідач ОСОБА_4 звернувся до державної нотаріальної контори із заявою про відмову від спадщини.

Тому позивачка просить суд, визнати за нею право на земельну частку (пай) у землі, що перебувала в колективній власності КПС імені Дзержинського с. Почапинці Жмеринського   р-ну Вінницької обл., розміром 2,67 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї земельної ділянки в натурі, яка розташована на території Почапинської сільської ради Жмеринського р-ну Вінницької обл., на підставі сертифікату серії ВН №057487, виданого Жмеринської райдержадміністрацією 7 жовтня 1997 року, в порядку спадкування.

В попередньому судовому засіданні позивачка та її представник просили справу розглянути у попередньому судовому засіданні та прийняти відповідне рішення з підстав викладених у позовній заяві, про що надали до суду відповідну заяву.

Відповідач ОСОБА_4 позов визнав повністю та  підтримав клопотання позивача про його задоволення в попередньому судовому засіданні.

Представник відповідача Жмеренської райдержадміністрації Сенько Ю.Я. в попередньому судовому засіданні заявлений позов визнав повністю та просив суд задовольнити його в попередньому судовому засіданні, про що надав до суду відповідну заяву.

Відповідач представник Почапинської сільської ради в попереднє судове засідання не з’явився, проте надав до суду заяву, в якій заявлений щодо них позов визнає в повному обсязі та просить справу розглядати у їх відсутність.

Суд, заслухавши показання сторін, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки він обґрунтований, доведений позивачем, відповідає матеріальному закону, визнаний відповідачем, це визнання не суперечить закону і не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб.

Дані обставини, відповідно до ст.61 ЦПК України, визнані відповідачем, тому не підлягають доказуванню.

Крім того, згідно ч. 3 п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12 червня 2009р. «Про застування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтересів інших осіб, суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посилання на визнання позову без з’ясування і дослідження інших обставин справи.

Згідно ст.328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає з закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст.1261 цього ж Кодексу у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Оскільки ОСОБА_1 являється донькою спадкодавці, а інші спадкоємці відмовилися від спадщини на користь сестри, остання має право успадкувати всю спадкову масу.

Крім того, згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України  від 16.04.2004р. №7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» сертифікат на право на земельну частку (пай) дійсний до виділення земельної ділянки в натурі (на місцевості) та видачі державного акта про право власності на землю (п. 17 розд. Х «Перехідних положень» Земельного Кодексу України). Член колективного сільськогосподарського підприємства, включений до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю, набуває права на земельну частку (пай) з дня видачі цього акта, і разі його смерті успадкування права на земельний пай здійснюється за нормами Цивільного кодексу України.

Суд вважає, що в даному випадку в наявності є всі законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову в попередньому судовому засіданні відповідно до вимог ст.174 ЦПК України.      

Керуючись ст.ст.61, 130, 174, 213-215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 328, 1261 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) у землі, що перебувала в колективній власності КПС імені Дзержинського с. Почапинці Жмеринського р-ну Вінницької обл., розміром 2,67 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї земельної ділянки в натурі, яка розташована на території Почапинської сільської ради Жмеринського р-ну Вінницької обл., на підставі сертифікату серії ВН №057487 виданого Жмеринської райдержадміністрацією 7 жовтня 1997 року, в порядку спадкування.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Жмеринський міськрайонний суд, після чого рішення суду набирає законної сили в разі неподання такої заяви.

Апеляційна скарга на рішення подається в такому ж порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів без подачі такої заяви. У разі належного подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СУДДЯ:                                                            (підпис)

З оригіналом згідно:

суддя Жмеринського

міськрайонного суду                                                      А.М. Заярний

Секретар :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація