Судове рішення #9964807

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

        

ПОСТАНОВА

Іменем України


15.06.10Справа №2а-6310/10/15/0170



   Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіній Г.Л., при секретарі Налбандян Р.В., за участю

представника позивача - Криської С.А.,

відповідача -  ОСОБА_2,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу  

за позовом  Євпаторійського міського центру зайнятості     

до  Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2     

про стягнення


Обставини справи: Євпаторійський міський центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з  фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованості зі сплати недоїмки по сплаті страхових внесків у розмірі 31,66 грн., пеню у розмірі 1,57 грн. та штраф у розмірі 5278,00 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач не сплатив  внески до районного центру зайнятості в порядку, передбаченому п. 2 ч.2 ст. 35 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.

Ухвалою Окружного адміністративного Автономної Республіки Крим від 14.05.2010 року судом відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного Автономної Республіки Крим від 14.04.2010 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

          Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.

У судовому засіданні представник відповідача заявив, що позов підтримує у повному обсязі, про що надав письмову заяву.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши представника позивача, суд

                                                             ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків у Євпаторійському міському центрі.

Правові, фінансові, організаційні засади та принципи загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття визначені в Основах законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 14.01.1998 р. № 16 та в Законі України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”№ 1533 від 02.03.2000 р. (далі –Закон № 1533).

Так, ст. 4 Закону № 1533 передбачено, що страхувальники, які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру набувають статусу платників внесків з дня укладання цивільно-правового договору. Роботодавці-юридичні особи набувають статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня взяття їх на облік.  

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону № 1533 Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхування на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно з цим Законом і статутом Фонду.

Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 14 Закону № 1533 державний нагляд у сфері страхування на випадок безробіття здійснює спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. Метою державного нагляду є контроль за дотриманням законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері праці та соціальної політики.

Пунктом 2 ч. 2 ст. 35, ч. 1, ч. 2 ст. 38 Закону № 1533 передбачено, що роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. Роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Згідно зі ст. 34 Закону № 1533 фонд має право застосовувати фінансові санкції передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків, стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону. Фонд зобов’язаний забезпечувати збір страхових внесків; контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.  

Відповідно до п. 6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 р. за № 30/5221 роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, один екземпляр якої подається до центру зайнятості.

Згідно з ч. 4 ст. 38 Закону право накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи від імені фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції фонду –центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості та їх заступники.  

В період з 01.03.2010 року по 05.03.2010 року позивачем проведена планова перевірка відповідача з питань правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування та надходження страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, якою встановлено порушення ст. 35 Закону України  “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, а саме:

-          незаконно виплачена безробітному сума забезпечення у разі неповідомлення про його прийняття на роботу;

-          незаконно отримана сума допомоги по частковому безробіттю.

Судом встановлено, що відповідач здійснював фінансово-господарську діяльність з використанням праці наємного працівника з травня 2009 року по грудень 2009 року. За вказаний період, за результатами перевірки, заробітна платня нараховувалась та виплачувалась, загальна сума виплат, на які нараховуються страхові внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, складає 5278,00 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, страхові внески в розмірі 31,66, згідно вказаного фонду оплати праці, відповідачем не нараховувались та не сплачувались.

За результатами перевірки складений акт № 25 від 05.03.2010 р., копія якого вручено відповідачу, про що свідчить його особистий підпис в акті.

За результатами перевірки позивачем 07.04.2010 р. винесено рішення № 3 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу в сумі 5311,23 грн.

Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним зазначеної заборгованості.

Ст. 39 Закону № 1533 та ст. 12 Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 14.01.1998 р. № 16 передбачено, що спори, що виникають із правовідносин за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням вирішуються в судовому порядку.

В силу викладеного суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з відповідача недоїмки по платежам в сумі 5311,23 грн. підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

                                                    ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2  (97400, АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер2327507372) на користь Євпаторійського міського центру зайнятості ( ОКПО 20708592) заборгованість в сумі 5311,23 грн.   

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви  про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне  оскарження.  

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                          Тоскіна Г.Л.

           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація