Судове рішення #9954854

                                        Справа № 2-о-44/2010

      РІШЕННЯ  

                           ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                     

14 червня 2010 року Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області у складі: головуючого – судді Савенка В.Г.

  при секретарі – Сукач Л.І.,

  з участю прокурора – Жарік Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Золотоноша цивільну справу за заявою Золотоніського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Вознесенської сільської ради про визнання спадщини   відумерлою, -  

                         ВСТАНОВИВ:

Золотоніський міжрайонний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Вознесенської сільської ради із заявою про визнання спадщини відумерлою. Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_1, жителька с. Вознесенське Золотоніського району Черкаської області, після смерті якої відкрилась спадщина на будинок, що розташований в АДРЕСА_1 Золотоніського району Черкаської області. Спадкоємці за заповітом чи законом до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини у встановлений чинним законодавством термін не звертались, а тому прокурор, посилаючись на ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" та ч. 1 ст. 1277 ЦК України, звернувся до суду в інтересах держави в особі Вознесенської сільської ради із заявою про визнання спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_1, відумерлою.

У судовому засіданні прокурор підтримав свої вимоги та просив суд їх задовольнити, так як після смерті ОСОБА_1 пройшло два роки, спадкоємці за заповітом чи законом до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини не звертались, оскільки померла ОСОБА_1 була самотньою, нв родичів ні дітей у неї не було, а згідно з ч.1 ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування. Зважаючи, що  земля перебуває під особливою охороною держави, оскільки є основним національним багатством відповідно до ст. 14 Конституції України, а тому прокурор, реалізуючи свої представницькі повноваження у сфері охорони землі, просив  суд в інтересах держави в особі Вознесенської сільської ради задовольнити заяву про визнання спадщини відумерлою у повному обсязі.

Сільський голова с. Вознесенське  Золотоніського району Черкаської області Бузирьов С.В. підтримав вимоги прокурора та просив суд визнати спадщину, що відкрилась після смерті ОСОБА_1, відумерлою та передати у власність територіальної громади с. Вознесенське Золотоніського району Черкаської області.

Суд, заслухавши доводи прокурора та думку сільського голови, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява прокурора підлягає до задоволення.

В судовому засіданні встановлено, що проведеною Золотоніською міжрайонною прокуратурою перевіркою встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_1, мешканка с. Вознесеньське Золотоніського району Черкаської області, що підтверджується свідоцтвом про смерть № НОМЕР_1. Після її смерті на території Вознесеньської сільської ради відкрилась спадщина. Згідно довідки міськрайонного управління держкомзему у м. Золотоноша та Золотоніському районі, вартість об'єкту оцінки, а саме будинку, який розташований: Черкаська область, Золотоніський район, АДРЕСА_1, складає 43350 (сорок три тисячі триста п'ятдесят гривень) гривень 00 копійок.

Опитані у ході прокурорської перевірки, гр. гр. ОСОБА_3 та ОСОБА_4 пояснили, що при житті вони були односельцями з ОСОБА_1, яка ІНФОРМАЦІЯ_1 померла. Вона за життя була самотньою, ні родичів ні дітей у неї не було, тому після її смерті ніхто не звертався за спадщиною. В будинку, у якому вона проживала, також ніхто на даний час не проживає, а земельна частка (пай), на даний час використовується орендарями.

Відповідно з ч. 1 ч. 3 ст. 1277 ЦК України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 14 Конституції України передбачено, що земля перебуває під особливою охороною держави, оскільки є основним національним багатством. Право власності набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Крім цього, відповідно ст. 10 Закону України „Про місцеве самоврядування" сільські ради є органом місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Оскільки у померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1  спадкоємці відсутні, що було достовірно встановлено у судовому засіданні, то суд приходить до висновку, що заява Золотоніського міжрайонного прокурора в інтересах держави, в особі Вознесенської сільської ради, про визнання спадщини відумерлою, підлягає до задоволення у повному об`ємі.

Керуючись ст.1277     ЦК України та ст., ст. 10, 88, 209,   212,213, 278 ЦПК України,–

                         ВИРІШИВ:

Визнати спадщину, що відкрилась після смерті ОСОБА_1, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1, у виді земельної ділянки, площею 2.30 умовних кадастрових гектарів, вартістю 43350 (сорок три тисячі триста п’ятдесят), розташованої на території Вознесенської сільської ради Золотоніського району Черкаської області, відумерлою.

Передати у власність територіальної громади с. Вознесенське Золотоніського району Черкаської області земельну ділянку, площею 2.30 умовних кадастрових гектарів, вартістю 43350 (сорок три тисячі триста п’ятдесят) гривень, що розташована на території Вознесенської  сільської ради Золотоніського району черкаської області.

    Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через Золотоніський міськрайонний суд протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Суддя:                                             Савенко В.Г.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація