Справа №2-1509/10р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2010 року Дергачівський районний суд
Харківської області
у складі: головуючого судді Манич В.П.
при секретарі Булах С.М.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду міста Дергачі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом ,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 .
Спадкова маса після його смерті складає житловий будинок за адресою: Харківська область, Дергачівський район, АДРЕСА_1, що підтверджується витягом з реєстру права власності на нерухоме майно, виданого КП „ Дергачівське міжрайонне бюро технічної інвентаризації”
Вказаний будинок був придбаний ОСОБА_3 19.04.1985р., що підтверджується договором купівлі – продажу.
За життя ОСОБА_3, заповідав все своє майно їй - ОСОБА_1. Заповіт завірено 24.09.1997 р. в Солоницівській селищній раді Дергачівського району Харківської області.
Після його смерті в с. Піски-Радьківські Борівського району Харківської області вона звернулася в нотаріальну контору Борівського району з заявою про прийняття спадщини, тобто спадщину вона прийняла юридично.
Інших спадкоємців 1-ї черги після смерті ОСОБА_3 немає, більше до нотаріальної контори ніхто не звертався.
Одна особа, яка може претендувати на спадщину є її мати ОСОБА_2, яка також як і вона здійснювала довгий час догляд за ОСОБА_3 Зі слів матері, вона не претендує на спадщину.
Просить визнати за нею право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_3 на житловий будинок з надвірними будівлями за адресою : АДРЕСА_1 .
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з‘явилася, але надала до суду заяву з проханням розглядати справу за її відсутністю, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності позивача.
Представник позивача ОСОБА_4 позовні вимоги підтримує і просить позов задовольнити.
Відповідач позов визнала і не заперечувала проти його задоволення.
Суд, вислухавши представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, як докази по справі, вважає позов таким, що підлягає задоволенню за наступними підставами.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1, за актовим записом №39,
- 2 -
виданим Піско-Радьківською сільською радою Борівського району Харківської області 11.05.2002 р.
Згідно реєстру права власності на нерухоме майно, виданого КП „ Дергачівське міжрайонне бюро технічної інвентаризації” спадкова маса після смерті ОСОБА_3 складає житловий будинок за адресою: Харківська область, Дергачівський район, АДРЕСА_1.
Вказаний будинок був придбаний ОСОБА_3 19.04.1985р., що підтверджується договором купівлі – продажу.
За життя ОСОБА_3 залишив заповіт від 24.09.1997 року за р. № 636, яким заповідає позивачці по справі ОСОБА_1 все належне йому майно. Заповіт посвідчено секретарем Солоницівської селищної ради Дергачівського району Харківської області. На момент його смерті заповіт не змінений.
Згідно відповіді - Дергачівська державна нотаріальна контора повідомляє, що згідно витягу зі спадкового реєстру( спадкові справи) № витягу 23763714, після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, спадкова справа була заведена в Борівській державній нотаріальній конторі, сс № 267\2002, заяв про прийняття спадщини чи про відмову від спадщини не надходило та спадкова справа не заводилась. Свідоцтво про право на спадщину не видавалось.
Згідно відповіді – Борівська державна нотаріальна контора Харківської області повідомляє, що 08.11.2002 р. надійшла до них заява ОСОБА_1 про прийняття нею спадщини після смерті гр. ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 з вказанням про те, що померлим залишено заповіт на її ім‘я, посвідчений Солоницівською селищною радою Дергачівського району Харківської області 24.09.1997 року за р. № 636. Інших заяв до нотаріальної контори не надходило.
Оскільки відповідачка ОСОБА_2 позов визнала, спадщину ніхто крім позивачки у встановлений законом строк не приймав ні юридично, ні фактично, то позов є обгрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 58, 59, 60, 209 ЦПК України, ст. ст. 524, 526, 534, 541 ЦК України в редакції 1963 року, суд, -
В И Р І Ш И В:
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 на житловий будинок з надвірними будівлями, розташованими за адресою: АДРЕСА_1 .
Заява на оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви на оскарження рішення.
Суддя - В.П.Манич
- Номер: Б/н 1449
- Опис: про стягнення заборгованості
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1509/10
- Суд: Дарницький районний суд міста Києва
- Суддя: Манич Валентина Петрівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.11.2015
- Дата етапу: 13.11.2015
- Номер: 6/607/492/2021
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1509/10
- Суд: Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
- Суддя: Манич Валентина Петрівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.10.2021
- Дата етапу: 13.10.2021
- Номер: 6/607/162/2022
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1509/10
- Суд: Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
- Суддя: Манич Валентина Петрівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.07.2022
- Дата етапу: 20.10.2022
- Номер: 2/446/1271/16
- Опис: розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1509/10
- Суд: Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області
- Суддя: Манич Валентина Петрівна
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.07.2010
- Дата етапу: 02.12.2010