Судове рішення #9954311

   

                                           Справа №2-3130

                                        2010 рік.

 

Р І Ш Е Н Н Я

                                                       ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ.

27 травня  2010 року                                 м. Харків

                                                Червонозаводський районний суд міста Харкова у складі:

Головуючого судді - Дідовець В.А.,

при секретарі – Кашириній О.М..,

розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до   Харківської міської ради про встановлення юридичного факту родинних відносин та про визнання права власності   у порядку спадкування за законом,-

                   

                    в с т а н о в и в:

    Позивач ОСОБА_1 звернувся із позовом до суду та просить встановити факт,   набуття ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 права власності на житловий будинок «Л-1», сені «л», сені «л1» та надвірні будівлі -  сарай «Н», сарай «О», вбиральню «М», гараж «Р», що знаходяться у АДРЕСА_1, встановити юридичний факт, що ОСОБА_1, який  народився у м. Махачкала ІНФОРМАЦІЯ_3 є рідним сином ОСОБА_5 ОСОБА_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Харкові у віці 81 рік, та   визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на  житловий будинок «Л-1», сені «л», сені «л1» та надвірні будівлі -  сарай «Н», сарай «О», вбиральню «М», гараж «Р», що знаходяться у АДРЕСА_1,  посилаючись  на те, що    ОСОБА_5  13.04.1988  року на підставі свідоцтва про право власності на спадщину за законом успадкував від ОСОБА_6 (яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4) 3/10 житлового будинку з відповідною часткою надвірних будівель за адресою АДРЕСА_1. Ця частка належала ОСОБА_6 на підставі договору купівлі-продажу від 23.05.1960 року р.№ 2340. Власник інших 7/10 частин в КП «Харківське міськБТІ» зареєстрований не був.  З 1960 право власності року 3/10 житлового будинку було зареєстровано лише за ОСОБА_6 а після її смерті – за ОСОБА_5  За іншими особами право власності  на 7/10 зареєстровано не було.

Після набуття спадщини ОСОБА_5 у зв’язку із руйнацією будівель вони були знесені, а на їх місці в період з 1979 по 1995 роки побудований новий будинок з надвірними будівлями, а саме:   житловий будинок Л-1 – , сіни  л ,сіни л1 ,сарай Н , сарай О ,вбиральня М , гараж Р .

Відповідно до технічного паспорту КП «Харківське МіськБТІ»  проіндексована вартість будівель станом на листопад 2009 року складає 52 308 грн. Перелічені вище будівлі знаходяться в первісних межах земельної ділянки та є самовільно побудованими. Інші будівлі в межах земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 відсутні.

Відповідно до довідки КП «Харківське МіськБТІ» право власності  на житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 на цей час зареєстровано 3/10 за ОСОБА_5, 7/10 не зареєстровано.

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 помер.  Позивач по справі   у встановлений законом 6-місячний строк – 13.01.2009 року звернувся до 1-ї державної нотаріальної контори м. Харкова із заявою про прийняття спадщини. Інші спадкоємці за законом відсутні та із заявою не зверталися. Але у зв’язку з тим, що ОСОБА_3 не оформив належним чином право власності на самочинно побудовані будівлі, позивач не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину за законом.

Окрім того, в свідоцтві про смерть спадкодавець записаний як С е нін Тимофій Андрійович, а позивач – його син, за паспортними даними значиться як ОСОБА_1.

 У судовому засіданні, позивач ОСОБА_1 уточнив позов   та пояснив, що його батько ОСОБА_5 в 1988 році успадкував 3/10 частини житлового будинку по АДРЕСА_1. Самовільно ним було побудовано житловий будинок з надвірними  будівлями , який він не зареєстрував належним чином. У 2008 році батько помер, він  звернувся до нотаріальної контори про прийняття спадщини, але йому було відмовлено і він просить суд визнати за його батьком ОСОБА_5 право власності на самовільні будівлі, а саме  :   житловий будинок Л-1 – , сіни  л ,сіни л1 ,сарай Н , сарай О ,вбиральня М , гараж Р ., визнати за ним право власності на указані самовільні будівля після смерті його батька , та встановити факт що він   є рідним сином ОСОБА_5  , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Харкові .

      Представник відповідача   Харківської міської ради   до судового засідання не з”явився, надавши суду заяву слухати справу за їх відсутності.  .

    Суд, вислухавши пояснення  позивача ,   перевіривши матеріали  справи, прийшов до висновку про можливість встановленні юридичного факту та задоволення позову ОСОБА_1

Судом встановлено, що ОСОБА_5  13.04.1988  року на підставі свідоцтва про право власності на спадщину за законом успадкував від ОСОБА_6 (яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4) 3/10 житлового будинку з відповідною часткою надвірних будівель за адресою АДРЕСА_1. Ця частка належала ОСОБА_6 на підставі договору купівлі-продажу від 23.05.1960 року р.№ 2340. Власник інших 7/10 частин в КП «Харківське міськБТІ» зареєстрований не був.  З 1960 право власності року 3/10 житлового будинку було зареєстровано лише за ОСОБА_6 а після її смерті – за ОСОБА_5  За іншими особами право власності  на 7/10 зареєстровано не було.

          Згідно технічного паспорту, виданого на ОСОБА_5 , на земельній ділянці площею 750 кв.м. знаходиться житловий будинок літ.Л-1, площею 46,6 кв.м., сіни літ.л-1, площею 5 кв.м., сіни літ.л-2, площею 11.8 кв.м., сарай літ.Н, площею 5,6 кв.м., сарай літ.О, площею 6, 4 кв.м., вбиральня  літ.М., площею 1 кв.м., гараж літ.Р, площею 24 кв.м , розташований у місті АДРЕСА_1. Проіндексована вартість будівель станом на листопад 2009 року складає 52 308 грн.

            У відповідності зі ст. 375 ГК України власник земельної ділянки здобуває право власності на зведені  ним будівлі, будинки й інше нерухоме майно, право власника  на будівництво здійснюється  ним  за умови дотримання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних і інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки по його цільовому призначенню.

            Як вбачається з технічного висновку  архітектурно - проектного бюро «Город» житловий будинок літ.»Л-1» з надвірними побудовами по АДРЕСА_1 придатній для подальшої експлуатації.  

    У відповідності зі ст. 376 ГК України за вимогою власника земельної ділянки, суд може визнати право власності на нерухоме майно, що було зведено самовільно на ньому, якщо це не порушує права інших осіб.

            Таким чином у суду є підстави для визнання за померлим ІНФОРМАЦІЯ_2 року , ОСОБА_5 права власності на самочинні побудови.

           Позивач  ОСОБА_1 вважає себе рідним сином померлого ОСОБА_5   та його  спадкоємцем  першої черги. Однак в свідоцтві про смерть спадкодавець записаний яке ОСОБА_5, а позивач - його син , за паспортними даними значиться як ОСОБА_1 .

           Згідно ст. 256 ч. 1, п. 1 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

           Ступінь родинного зв’язку підтверджується свідоцтвом про народження, з якого вбачається, що «ОСОБА_5  та «ОСОБА_2  » є батьками «ОСОБА_1»  , який народився у м. Махачкала ІНФОРМАЦІЯ_3, паспортом позивача, з якого вбачається,  що ОСОБА_1 народився у м. Махачкала ІНФОРМАЦІЯ_3, будинковою книгою, з якої вбачається, що «ОСОБА_5»   , «ОСОБА_2  » «ОСОБА_1  »  разом мешкали у АДРЕСА_1, ксерокопією паспорта ОСОБА_1.

         Таким чином факт родинних стосунків ОСОБА_1    та його батька  ОСОБА_5   знайшов своє підтвердження.

          Відповідно до ч. 2 ст. 1223 ЦК України у  разі  відсутності  заповіту,  визнання  його недійсним,  неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями  за  заповітом,  а  також  у  разі не охоплення заповітом усієї спадщини  право на спадкування  за  законом  одержують  особи,  визначені  у  статтях 1261-1265 цього Кодексу.

    Згідно із ст. 1261 ЦК України у  першу  чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені  після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

    Позивач є єдиним спадкоємцем за законом після померлого ОСОБА_3 і тому у суду є підстави  визнати за ним право власності на спадкове майно.

      На підставі викладеного, керуючись  ст. ст.  ст. ст.  256, 375-376  1261-1265 ЦК України   ст.ст. 10, 11, 60  ,209, 212, 214-215, 234, 235, 256 -259 ЦПК України, с у д, -

                В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1  – задовольнити.

Встановити факт, що має юридичне значення та визнати, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця АДРЕСА_2, що помер   ІНФОРМАЦІЯ_2 у місті Харкові, є рідним батьком  ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .  

Визнати за ОСОБА_5  , право  власності на   житловий будинок «Л-1», сені «л», сені «л1» та надвірні будівлі -  сарай «Н», сарай «О», вбиральню «М», гараж «Р», що знаходяться у АДРЕСА_1.

Визнати за   ОСОБА_1 ,  право  власності на   житловий будинок «Л-1», сені «л», сені «л1» та надвірні будівлі -  сарай «Н», сарай «О», вбиральню «М», гараж «Р», що знаходяться у АДРЕСА_1., після смерті його батька ОСОБА_5   , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року у м. Харкові.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі у 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя -                                                            В.А. Дідовець

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація