Справа № 22а-414/2006 Головуючий у першій інстанції -
Кучерявець О.М.
Категорія - адміністративна Доповідач - Мельниченко Ю.В.
УХВАЛА
Іменем України
26 липня 2006 року м. Чернігів
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
у складі:
головуючого - судді Євстафіїва О.К.
суддів Мельниченка Ю.В., Лакізи Г.П.
при секретарі Мехед Т.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Носівського районного суду від 18 травня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Носівського відділення Ніжинської об"єднаної державної податкової інспекції про скасування ідентифікаційного номеру,-
ВСТАНОВИВ:
У червні 2006 року ОСОБА_1 звернулася до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Носівського районного суду від 18 травня 2006 року та постановити нову ухвалу, якою її позов задовольнити. Свої вимоги мотивує тим, що право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номеру передбачене Законом України "Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов"язкових платежів". Облік сплати податків та платежів, звільнення від присвоєного ідентифікаційного номера, виключення або не внесення ідентифікаційного номеру до інформаційного фонду Державного реєстру та Державного реєстру є прямими обов"язками, функціями та завданнями державної податкової служби в Україні. Апелянт вважає, що відповідач позбавляє її свободи та права відмовитися від прийняття ідентифікаційного номера при виникненні зобов'язань сплати податків та платежів, сплачувати податки та платежі без ідентифікаційного номера.
Оскаржуваною постановою суду ОСОБА_1 в задоволенні позову відмовлено.
В своїй позовній заяві ОСОБА_1 просила зобов'язати Носівське відділення Ніжинської ОДПІ поставити в її паспорті відмітку про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі без індивідуального ідентифікаційного номера і завірити даний документ гербовою печаткою ДПІ та підписом відповідної посадової особи, зберегти за нею раніше встановлені форми обліку платника податків та інших обов'язкових платежів без застосування ідентифікаційного номера, виключити з інформаційного фонду Державного реєстру відомості про ідентифікаційний номер позивачки та загальні відомості про неї, знищити облікову картку (ф.№1 ДР). Посилалась, що 27.10.05р. вона звернулась до Носівського відділення Ніжинської ОДПІ із заявою про відмову від користування ідентифікаційним номером. В задоволенні заяви їй відмовлено, оскільки діючим Порядком не передбачено можливості внесення відмітки про наявність права здійснювати платежі без ідентифікаційного номера до паспорта фізичної особи - підприємця. ОСОБА_1 вважає, що дана підстава у відмові у проставленні відмітки в паспорті є незаконною і грубо порушує її права, надані Законом України "Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів".
Представник відповідача позов не визнав, посилаючись, що згідно з Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", дія якого безпосередньо стосується позивачки, наявність індивідуального ідентифікаційного номеру є обов'язковою і наявність права не користуватися індивідуальним ідентифікаційним номером з підстав релігійних переконань вказаним законом не передбачена.
Судом першої інстанції встановлено, що позов є безпідставно надуманим через неправильне розуміння діючого законодавства відносно індивідуального номера.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, суд вважає, що скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
По справі не встановлено, що позивачка має релігійні або будь-які інші переконання, які дають їй право відмовитися від ідентифікаційного номера.
Відповідно до ч.2 ст.1 Закону України "Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів" для осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи, зберігаються раніше встановлені форми обліку платників податків та інших обов'язкових платежів. У паспортах зазначених осіб робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.
Процедура внесення відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера передбачена в Порядку унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів, затвердженого наказом ДПА України та МВС України 19.10.2004р. №602/1226.
Згідно п.1.5 даного Порядку особа, яка через свої релігійні або інші переконання відмовляється від ідентифікаційного номера, у разі наявності в неї ідентифікаційного номера повідомляє у формі заяви орган державної податкової служби за своїм місцем реєстрації. Форму заяви наведено в додатку 2 до Порядку.
З матеріалів справи вбачається, що у жовтні 2005 року ОСОБА_1 подала заяву до Носівського відділення Ніжинської ОДПІ про відмову від ідентифікаційного номера. Проте, форма заяви не відповідала тій формі, яка передбачена додатком 2 до вищевказаного Порядку. Крім того, серед вимог до даної заяви вказуються вимоги, що особа підприємницькою діяльністю не займається, не є засновником юридичних осіб. Отже, діючим Порядком не передбачено можливості внесення відмітки про наявність права здійснювати платежі бе зідентифікаційного номера до паспорту фізичної особи, яка займається підприємницькою діяльністю. Крім того, Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" передбачено, що ідентифікаційні номери фізичних осіб - платників податків, обов'язкових платежів щодо фізичних осіб - підприємців та щодо фізичних осіб - засновників юридичної особи повинні міститися у бланках Свідоцтв про державну реєстрацію фізичних осіб - підприємців, у Єдиному державному реєстрі, у реєстраційних картках, повідомленнях, у виписках із Єдиного державного реєстру тощо.
Таким чином, судом першої інстанції ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, апеляційний суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову Носівського районного суду від 18 травня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.