Судове рішення #99485
Справа № 22- 6016 Головуючий в 1 інстанції Вірменко О

Справа № 22- 6016  Головуючий в 1 інстанції Вірменко О.М. Категорія   21      Доповідач Бондаренко Л.І.

 

РІШЕННЯ Іменем України

2006р. липня 18 Апеляційний суд Донецької області в складі:

головуючого Пономарьової О.М. суддів Бондаренко Л.І., Бабенко П.М. при секретарі Лисенко Л.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Донецьку цивільну справу за скаргою ' ВВД Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в м. Жданівка

на рішення Шахтарського міскрайонного суду від 28 березня 2006р. 2006р.

за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції ФСС НВ в м. Жданівки від нещасних випадків на виробництві про відшкодування моральної шкоди.

Заслухавши доповідача, пояснення позивача, перевіривши матеріали справи, апеляційний суд,-

ВСТАНОВИВ:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України у м. Жданівки звернулось до апеляційного суду із апеляційною скаргою на рішення Шахтарського міськрайонного суду  від 28 березня 2006р., яким на користь позивача ОСОБА_1 стягнута моральна шкода в розмірі 33. 000 грн.

В апеляційній скарзі ВВД Фонду ставить питання про зміну рішення суду через те, що суд необгрунтовано стягнув з Фонду моральну шкоду в розмірі 33.000 грн.

Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, рішення - зміні.

Суд, розглядаючи вимоги позивача ОСОБА_1 та задовольняючи їх виходив з того, що позивач тривалий час працював на вугільних підприємствах.

Згідно висновку МСЕК від 7 вересня 2004р. ОСОБА_1 встановлено 60 % втрати професійної працездатності.

Суд, з врахуванням обставин, посилаючись на норму матеріального права  - ст.21, 28 Закона України "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків" правильно поклав на Фонд зобов'язання відшкодувати моральну шкоду позивачу.

Відповідно до роз'яснень, викладених у п. 9 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 р. N 4 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди", розмір відшкодування моральної шкоди суд визначає в межах заявлених вимог залежно від характеру та обсягу заподіяних позивачеві моральних страждань і фізичних страждань, з урахуванням у кожному конкретному випадку ступеня вини відповідача та інших обставин.

Зокрема, враховуються характер і тривалість страждань, стан здоров"я потерпілого,   тяжкість   завданої   травми,   наслідки   тілесних   ушкоджень,   істотних  вимушених змін у його життєвих і виробничих стосунках.

Визначивши розмір відшкодування моральної шкоди, суд повинен навести в рішенні відповідні мотиви.

Ухвалюючи рішення про стягнення з Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Жданівки на користь позивачу ОСОБА_1. 33.000 грн. на відшкодування моральної шкоди, суд не навів відповідних мотивів визначення саме такого розміру відшкодування, а тому апеляційний суд вважає за можливе зменшити розмір, стягнутої суми, до 18.000 грн., ураховуючи характер захворювання, заперечень Фонду.

Керуючись ст.ст. 307, 309, 313-315 ЦПК України, апеляційний суд,-

ВИРІШИВ:

Апеляційну скаргу задовольнити частково.

Рішення     Шахтарського  міськрайонного  суду  від  28  березня  2006р. змінити.

Стягнути з Жданівського ВВД ФСС від нещасних випадків на виробництві на користь ОСОБА_1 відшкодування моральної шкоди в розмірі 18.000 грн. (вісімнадцять тисяч) грн.

Рішення суду набирає законної сили з моменту проголошення.

Касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції- Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили рішення апеляційного суду.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація