Судове рішення #994745
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

     ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

      01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16                                                     тел. 230-31-77

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Р І Ш Е Н Н Я

 

"24" липня 2007 р.                                                                              Справа № 5/213-07

 

Суддя господарського суду Київської області Подоляк Ю.В., розглянувши справу

за позовом

Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, м. Полтава

 

до

Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1

 

про

стягнення 3387,38 грн.,

за участю представників:

позивача:

ОСОБА_3 дов. від 23.07.2007р., ОСОБА_1 -підприємець

 

відповідача:

не з'явились, про час і місце судового засідання повідомлені належним чином.

суть спору:

До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (далі -Позивач) до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 (далі -Відповідач) про стягнення 3387,38 грн. з яких 3120 грн. -основний борг та 267,38 грн. -пеня.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач в порушення своїх договірних зобов'язань не здійснив повний розрахунок за поставлене йому борошно, в зв'язку з чим за ним рахується борг в розмірі 3120 грн. 

В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини викладені в позові.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву не надіслав, про причини неявки суд не повідомив.

Враховуючи, що неявка відповідача в судове засідання не перешкоджає розгляду спору по суті, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи відповідно до ст. 75 ГПК України за відсутності представника відповідача за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд

встановив:

Між сторонами у справі 01.01.2006р. укладено договір купівлі -продажу відповідно до умов якого позивач - продавець зобов'язується продати, а відповідач -покупець зобов'язується купити та оплатити муку вищого, першого готунку, згідно накладних, які є невід'ємною частиною  договору.  

Пунктом 2.1 Договору передбачено, що ціна на товару встановлюється в накладних.

Пунктом 3.2 Договору встановлено, що розрахунки за проданий товар здійснюються безготівковим платежем на протязі п'яти банківських днів з дня отримання товару.

Згідно п. 8.1 Договору він вступає в силу з моменту його підписання та діє до 31.12.2006р.

На виконання умов договору позивачем по накладній від 17.07.2006р. НОМЕР_1 було поставлено відповідачу товар: мука вищого сорту в кількості 12000 кг. на суму 11640,00 грн.

Судом досліджено, що відповідач здійснив часткову оплату за поставлений товар в сумі 8520,00 грн.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем на адресу відповідача були надіслані вимоги про сплату боргу від 06.04.2007р. за НОМЕР_2 та від 14.05.2007р. за НОМЕР_3, відповідно до яких позивач просить відповідача протягом п'яти банківських днів погасити заборгованість в розмірі 3120 грн. Зазначені вимоги залишені відповідачем без відповіді та задоволення.

Отже, в порушення своїх договірних зобов'язань відповідач за поставлений товар не розрахувався в повному обсязі, у зв'язку з чим за останнім, на час розгляду справи, рахується заборгованість на загальну суму 3120 грн. -різниця між перерахованими коштами та загальною вартістю поставленого товару по вищезазначеній накладній.

          Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно приписів статей 525, 526 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Таким чином, суд вважає, що позивачем правомірно заявлено позов про стягнення 3120 грн.  заборгованості за поставлений товар.

Крім того, позивач просить стягнути з відповідача за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань пеню, яка передбачена п. 5.1 Договору в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від простроченої суми, що згідно розрахунку позивача складає 267,38 грн.

Згідно із ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки, а згідно частини першої ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Здійснений позивачем розрахунок пені відповідає  вимогам законодавства та обставинам справи.

З огляду на викладене та враховуючи, що борг відповідача перед позивачем на час прийняття рішення не погашений, його розмір підтверджується наявними матеріалами справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 3120 грн. та 267,38 грн. - пені є доведеними, обґрунтованими, відповідачем не спростовані, а відтак підлягають задоволенню.

Відшкодування витрат по сплаті державного мита та витрат за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладається судом на відповідача.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 43, 33, 44, 49, 75, 77, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

вирішив:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_4) на користь Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_5) 3120 (три тисячі сто двадцять) грн. 00 коп. -заборгованості, 267 (двісті шістдесят сім) грн. 38 коп. -пені,  102 (сто дві) грн. 00 коп. -витрат по сплаті державного мита та 118 (сто вісімнадцять) грн. -витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

 

Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

 

Дане рішення господарського суду Київської області набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання та може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.

 

Суддя                                                                                

 

Дата підписання рішення 25.07.2007р.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація