Судове рішення #9944436

Справа № 2-1107/2010 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 травня 2010 року, Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:


        Головуючого, судді – Козуб О.В.,

        при секретарі – Кузь Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Джанкой цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ізумруднівської сільської Ради Джанкойського району АР Крим про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви на прийняття спадщини, -

встановив:  

        ОСОБА_1  звернулася до суду з позовною заявою до виконавчого комітету Ізумруднівської сільської Ради Джанкойського району АР К про визначення додаткового строку, необхідного для подання заяви на прийняття спадщини до нотаріальної контори на прийняття спадщини після смерті її матері ОСОБА_2 (російською мовою ОСОБА_2) ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 в АДРЕСА_1, посилаючись на ст.ст. 1261, 1272 Цивільного кодексу України.

       Позивач ОСОБА_1 у судове засідання з’явилася, позовні вимоги підтримала, просили визначити додатковий строк 2 місяці, який є достатнім для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини за законом після смерті її матері ОСОБА_2 (російською мовою ОСОБА_2), ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 в АДРЕСА_1. Позовні вимоги позивач мотивувала тим, що після смерті матері залишилося спадкове майно у вигляді сертифікату на земельну частку (пай) , залишилося спадкове майно у вигляді сертифікату на право  земельну частку (пай) серії КМ № 0024989. Її матір ОСОБА_2 при житті на випадок своєї смерті склала заповіт на користь її батька ОСОБА_4, але він не прийняв спадщину, до нотаріальної контори не звертався і не отримав свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 Зазначила, що вона на теперішній час є єдиною спадкоємицею за законом, оскільки батько ОСОБА_4, її брат  ОСОБА_5 померли. Інших спадкоємців немає, будь-хто з заявами до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 не звертався, свідоцтв про право на спадщину за законом або за заповітом не видавалося. Вона не мала можливості протягом 6 місяців після смерті матері ОСОБА_2 звернутися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини і отримати свідоцтво про право на спадщину за законом, оскільки батько повинен був прийняти спадщину після її смерті за заповітом, але не зробив цього, і вона в цей період часу хворіла, знаходилася на амбулаторному та стаціонарному лікуванні, проживала окремо від матері та батька з чоловіком у Бахчисарайському районі АРК.

     Представник відповідача у судове засідання з’явився, визнав заявлені позивачем позовні вимоги у повному обсязі, вважав, що зазначені позивачем причини є тими поважними причинами для визначення позивачу додаткового строку 2 місяці, оскільки вона на момент смерті матері і протягом 6 місяців після її смерті хворіла, а інші спадкоємці не прийняли спадщину ні за заповітом ні за законом.

    Суд, заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали цивільної справи та оцінивши надані позивачем докази, вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

     Судом встановлено, що ОСОБА_2 (російською мовою ОСОБА_2) ІНФОРМАЦІЯ_1, померла ІНФОРМАЦІЯ_4 в АДРЕСА_1, актовий запис № 39, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_5. Після її смерті відкрилась спадщина. Спадкодавець ОСОБА_2 при житті на випадок своєї смерті склала заповіт, який посвідчений 30.04.2002 року секретарем виконавчого комітету Ізумруднівської сільської ради Джанкойського району АРК, на користь її чоловіка  ОСОБА_6 і заповіла йому майновий пай та земельну частку (пай) .

      Згідно відповіді № 233/01-14 від 25.02.2010 року Джанкойської районної державної нотаріальної контори та витягу зі Спадкового реєстру від 25.02.2010 року (а.с. 26-30), спадкові справи після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_4, та після смерті ОСОБА_6, померлого ІНФОРМАЦІЯ_5, не заводились, з заявами про прийняття спадщини не зверталися будь-хто, ОСОБА_2 складено заповіт 30.04.2002 року у Ізумруднівській сільській раді Джанкойського району АРК. Свідоцтва про право на спадщину не видавалися.

      Позивач ОСОБА_1 є рідчною дочкою померлої ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_2 та свідоцтвом про  шлюб НОМЕР_1.

      Чоловік ОСОБА_2 – ОСОБА_6 та син ОСОБА_2 – ОСОБА_5, які є рідними батьком та братом позивача ОСОБА_1, померли на час відкриття спадщини, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_3 та свідоцтвом про смерть НОМЕР_4.

      Померла ОСОБА_2 проживала по АДРЕСА_2, і її місце проживання зареєстровано за вказаною адресою, на момент її смерті з проживав ОСОБА_6, її чоловік, і його місце проживання було зареєстровано за вказаною адресою, що підтверджується довідкою Ізумруднівської сільської ради Джанкойського району АРК № 954 від 21.02.2003 року.

     Згідно довідки Комунального господарського підприємства с.Верхоріччя Бахчисарайського району АРК № 147 від 01.10.2009 року, позивач ОСОБА_1 з 2003 року по теперішній час проживає з ОСОБА_8 за адресою: АДРЕСА_3.

      Відповідно довідки від 24.09.2009 року № 19 ( а.с.15) протитуберкульозного кабінету поліклінічного відділення Джанкойської центральної районної лікарні, позивач ОСОБА_1 перебувала на обліку з 1996 року по 2007 рік з діагнозом туберкульоз, за цей час перебувала і проходила стаціонарне лікування з 05.05.1996 року по 28.06.1996 року, також проходила лікування в період з 20.09.2002 року по 04.03.2003 року в КРПБ № 1 м.Сімферополь. Проходила лікування в санаторії «Сімеіз» з 17.03.2003 року по 15.05.2003 року. З 2004 року по 2007 рік перебувала на обліку.

      Згідно з ч.4 ст.174 Цивільного процесуального кодексу України у разі визнання  відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Суд вважає можливим постановити рішення про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви на прийняття спадщини в судовому засіданні відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України.

     Відповідно до ст. 1272 Цивільного кодексу України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.  

     Суд, задовольняє позовні вимоги позивача, визначає їй 2 місяці додаткового строку на подання заяви до нотаріальної контори на прийняття спадщини, і вважає, що поважними причинами пропуску встановленого законом 6-місячного строку для подачі заяви про прийняття спадщини за законом після смерті її матері ОСОБА_2 (російською мовою ОСОБА_2) ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 в АДРЕСА_1, актовий запис № 39 (свідоцтво про смерть НОМЕР_5) ,  позивачем є те, що вона на момент смерті своєї матері та протягом 6 місяців після її смерті  хворіла на тяжке захворювання, що підтверджується наданою позивачем довідкою (а.с. 15), що унеможливлювало звернення позивача з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори, а також, суд приймає до уваги, що позивач проживала в Бахчисарайському районі, інші спадкоємці – батько ОСОБА_6 і брат ОСОБА_5  померли і не прийняли спадщину, вона на момент смерті з матір’ю не проживала спільно і не була зареєстрована за адресою її місця проживання. Суд визнає зазначені позивачем причини пропуску встановленого строку для подачі заяви про прийняття спадщини поважними і визначає їй 2 місяці додаткового строку для подання заяви на прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 в АДРЕСА_1.

      На підставі ч. 3ст. 1272 Цивільного кодексу України, керуючись ст.ст. 10, ч. 4 ст. 174, 212, 215, 218  Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

вирішив:

     Позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ізумруднівської сільської Ради Джанкойського району АР Крим про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви на прийняття спадщини задовольнити у повному обсязі.

        Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженки м.Джанкой АРК, додатковий строк 2 (два) місяці для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті матері ОСОБА_2 (російською мовою ОСОБА_2) ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 в АДРЕСА_1, актовий запис № 39 (свідоцтво про смерть НОМЕР_5).

     Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим  через Джанкойський  міськрайонний суд Автономної Республіки Крим  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку, передбаченому ч. 4 ст. 295  Цивільного процесуального кодексу України.

Суддя                                                                                                                                                Козуб О.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація