Справа №2-1878/09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2009 року Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого – судді Новік Л.М.
при секретарі – Силкіної О.Г.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду у м. Синельникове цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Синельниківської міської ради про визнання права власності на жилий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування за законом,–
В С Т А Н О В И В :
Позивачі звернулися до суду з позовною заявою, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер ОСОБА_3, який проживав за адресою АДРЕСА_1. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді: житлового будинку з господарсько побутовими будівлями та спорудами, земельної ділянки площею 0,0602 гектарів в межах згідно з планом переданої для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарчих споруд, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 Жилий будинок з господарсько побутовими будівлями та спорудами належить спадкодавцеві на підставі Договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального жилого будинку на праві особистої власності посвідченого в Синельниківській держнотконторі 25.11.1 9 63 року за реєстром № 2855. Земельна ділянка площею 0, 0602 гектарів в межах згідно з планом переданої для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарчих споруд належить спадкодавцеві на підставі державного акту на право приватної власності на землю ДП Св№0313. Позивачі по справі є спадкоємцями за законом першої черги. Спадщину після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_3 прийняли, так як на час відкриття спадщини постійно проживали разом із спадкодавцем. Проте в оформленні спадкових прав їм було відмовлено, так як нотаріус встановив, що Договір про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального жилого будинку на право особистої власності посвідченого в Сннельниківській держнотконторі 25.11.1963 року за реєстром №2855, не входить до переліку правовстановлюючих документів . Просять суд визнати за ОСОБА_1 право приватної власності в порядку спадкування за законом на ј частку житлового будинку з відповідною частиною господарсько-побутових будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, та на 1/4 частку земельної ділянки площею 0,0602 гектарів в межах згідно з планом переданої для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарчих споруд розташованої за адресою АДРЕСА_1 області після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності в спільному майні подружжя на 1/2 частку житлового будинку з відповідною частиною господарсько-побутових будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_1, та на Ѕ частку земельної ділянки площею 0,0602 гектарів в межах згідно з планом переданої для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарчих споруд розташованої за адресою АДРЕСА_1 області. Визнати за ОСОБА_2 право приватної власності в порядку спадкування за законом на ј частку житлового будинку з відповідною частиною господарсько-побутових будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, та на 1/4 частку земельної ділянки площею 0,0602 гектарів в межах згідно з планом переданої для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарчих споруд розташованої за адресою АДРЕСА_1 області після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
У відкрите попереднє судове засідання позивачі не з’явилися, але надали заяви в яких позовні вимоги підтримали у повному обсязі, просять суд справу розглянути без її участі.
У відкрите попереднє судове засідання представник відповідача не з’явився але до його початку надав заяву в якій просить суд справу розглянути без його участі, проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Таким чином, суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Матеріалами справи встановлено, що факт смерті ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 21 жовтня 2008 року.
Факт родинних відносин між позивачами та ОСОБА_3 підтверджується копією свідоцтва про одруження серії НОМЕР_2 від 26 січня 1963 року, та свідоцтвом про народження серії НОМЕР_3 від 24 грудня 1964 року.
Право власності на вищезгаданий житловий будинок ОСОБА_3 підтверджується наступним: договором про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального жилого будинку на праві особистої власності посвідченого в Синельниківській держнотконторі 25.11.1963 року за реєстром № 2855 ; технічним паспортом на індивідуальний житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 області, станом на 06.08.2009 року виданий Комунальним підприємством Синельниківське міжміське бюро технічної інвентаризації Дніпропетровської області. Частиною 2 п.3 ст. 331 ЦК України передбачено, що якщо право власності на нерухоме майно відповідно до З-ну України підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Згідно до ч.4 ст. 25 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи припиняється в момент смерті, у зв’язку з чим ОСОБА_3 є неможливим змінити правовстановлюючий документ на будинок.
Право власності на земельну ділянку ОСОБА_3 підтверджується копією державного акту на право приватної власності на землю ДП Св№0313.
На підставі ч.1 ст.60 СК України зазначений житловий будинок та земельна ділянка є спільною сумісною власністю подружжя і тому ОСОБА_1 належить Ѕ частина, а 1/4 частина – успадковується нею, як спадкоємцем першої черги згідно ст.1261 ЦК України.
Інша 1/4 частина вищезазначеного будинку – успадковується сином спадкодавця ОСОБА_2, як спадкоємцем першої черги згідно ст.1261 ЦК України.
Згідно ст. ст. 1216, 1217 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) та спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ч. 1 ст. 1220 ЦК України передбачено відкриття спадщини внаслідок смерті особи та часом відкриття спадщини є день смерті особи. Останнє місце проживання спадкодавця є місцем відкриття спадщини, що передбачено ч. 1 ст. 1221 ЦК України.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог не заперечував, тому суд вважає наявність фактів, якими позивачі обґрунтовують свої позовні вимоги, встановленими згідно ч.1 ст.61 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 25, 331, 1216, 1217, 1261, 1268, 1296 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 175, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, суд, –
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності в порядку спадкування за законом на ј частку житлового будинку з відповідною частиною господарсько-побутових будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_1, після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, та на 1/4 частку земельної ділянки площею 0,0602 гектарів в межах згідно з планом переданої для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарчих споруд розташованої за адресою АДРЕСА_1 області після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності в спільному майні подружжя на 1/2 частку житлового будинку з відповідною частиною господарсько-побутових будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_1, та на Ѕ частку земельної ділянки площею 0,0602 гектарів в межах згідно з планом переданої для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарчих споруд розташованої за адресою АДРЕСА_1 області.
Визнати за ОСОБА_2 право приватної власності в порядку спадкування за законом на ј частку житлового будинку з відповідною частиною господарсько-побутових будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, та на 1/4 частку земельної ділянки площею 0,0602 гектарів в межах згідно з планом переданої для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарчих споруд розташованої за адресою АДРЕСА_1 області, після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
На рішення протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області може бути подано заяву про його апеляційне оскарження, а протягом двадцяти днів після подання заяви – апеляційна скарга на рішення суду.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, у разі її подання протягом десяти днів з дня пр оголошення рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, а у разі її подання – після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не буде скасовано, набирає законної сили після закінчення розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий: Л.М. Новік
Ў
- Номер: 2-р/766/22/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-1878/09
- Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
- Суддя: Новік Лалі Мурманівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.09.2016
- Дата етапу: 23.09.2016