Судове рішення #9935022

Справа №2о-115/09

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

14 жовтня 2009 року                         м. Синельникове

Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

                                                    головуючого – судді Новік Л.М.

                                                 при секретарі – Силкіній О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове Дніпропетровської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Синельниківська міська рада про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,-

В С Т А Н О В И В:

Заявник звернувся до суду з заявою, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його мати ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина на житловий будинок та господарські будівлі, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 Вищевказаний будинок належить матері на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого Синельниківською держнотконторою 24 серпня 1954 року за реєстром № 3174. Вартість будинку та господарських будівель, станом на 23.06.2009року,складає 50842 грив, (п'ятдесят тисяч вісімсот сорок дві),згідно довідки КП «Синельниківське МБТІ» № 889 від 24.06.2009 року.   Заповіту мати не залишила. Заявник єдиний спадкоємець першої черги в порядку спадкування за законом.   У встановлений законом шестимісячний строк після смерті спадкодавця він подав до Першої Синельниківської державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Але нотаріус відмовив йому у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, в зв язку з тим, що в договорі купівлі-продажу житлового будинку, посвідченого 24.08.1954 року за реєстровим номером 3174, державним нотаріусом Синельниківської держнотконтори прізвище і ім’я спадкодавця вказано «ОСОБА_2»,а в свідоцтві про смерть прізвище та ім'я спадкодавця вказано «ОСОБА_2», що підтверджується постановою нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії № 02-31/412 від 03.07.2009 року.   Вважає, що в правовстановлюючому документі-договорі купівлі-продажу житлового будинку від 24.08.1954 року нотаріус допустив помилку і невірно переклав на українську мову прізвище та ім'я його матері, хоча повинен був, так як весь документ (договір купівлі-продажу) складений на українській мові і тому «ОСОБА_2» в перекладі на українську мову - «ОСОБА_2».  У зв’язку з цим просить суд встановити факт належності його матері - ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Синельникове правовстановлюючого документу-договору купівлі-продажу житлового будинку та господарських будівель, які розташовані за адресою:АДРЕСА_1 від 24.08.1954 року, посвідченого Синельниківською державною нотаріальною конторою за реєстром №3174 .

У відкритому судовому засіданні заявник заявлені вимоги підтримав у повному обсязі і просить суд їх задовольнити.

Представник заінтересованої особи у відкрите судове засідання не з’явилася, але до його початку надала суду заяву в якій просить справу розглянути без її участі не заперечує проти задоволення заяви.

Таким чином суд, заслухавши заявника, вивчивши матеріали справи, вважає, що вимоги заявника підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по-батькові якої, що зазначено в документі, не збігається з прізвищем, ім’ям, по-батькові, зазначеним в паспорті.

Факт смерті матері заявника підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 10 жовтня 2008 року, актовий запис №429, в якому на українській мові прізвище та ім’я спадкодавця зазначено «ОСОБА_2».

В матеріалах справи є копія договору купівлі-продажу житлового будинку та господарських будівель, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 від 24.08.1954 року, посвідченого Синельниківською державною нотаріальною конторою за реєстром №3174 , в якому прізвище та ім’я «ОСОБА_2» не вірно вказано.

Заявник надав суду на підтвердження факту родинних відносин з матір’ю копію свідоцтва про народження, де прізвище та ім’я матері вказано на російській мові «ОСОБА_2».

Отже, з наданих заявником письмових доказів вбачається, що прізвище та ім’я ОСОБА_2, в договорі купівлі-продажу житлового будинку та господарських будівель, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 від 24.08.1954 року, посвідченого Синельниківською державною нотаріальною конторою за реєстром №3174 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року помилково зазначене як „ОСОБА_2”.

Таким чином, суд вважає наявність фактів, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, встановленою.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 60, 209, 130, 212, п.6 ч.1 ст.256 ЦПК України, суд ,-

В И Р І Ш И В:

Вимоги заявника задовольнити повністю.

Встановити факт належності ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Синельникове правовстановлюючого документу-договору – купівлі-продажу житлового будинку та господарських будівель, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 від 24.08.1954 року, посвідченого Синельниківською державною нотаріальною конторою за реєстром №3174 .

На рішення протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області може бути подано заяву про його апеляційне оскарження, а протягом двадцяти днів після подання заяви – апеляційна скарга на рішення суду.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, у разі її подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, а у разі її подання – після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не буде скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий:                             Л.М. Новік

Ў

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація