Судове рішення #9928781

Справа № 2-7628/2009

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

3 листопада 2009 року                                                                        місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого – судді Бовчалюк З.А.

при секретарі Захаровій Н.А.

з участю позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2

представника відповідача  Гармай І.Т.,

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Луцької міської ради про визнання права власності на спадкове майно,

в с т а н о в и в :

    Позивачі  звернулись в суд з позовом до Луцької міської ради про визнання права власності на спадкове майно.

Свій позов мотивують тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла їх тітка ОСОБА_4. Після її смерті  відкрилась спадщина на  житловий будинок, що знаходиться  в АДРЕСА_1. Ще  за життя, 16 листопада 2006 року, ОСОБА_4  склала  на випадок своєї смерті заповіт, яким все своє майно, в тому числі житловий будинок, що знаходиться  в АДРЕСА_1 заповіла в рівних частинах позивачам.

    Отримати свідоцтво про право на спадщину позивачі не мають можливості, оскільки ще за життя ОСОБА_4, без належного на це дозволу, було самочинно   добудовано до будинку прибудову ( згідно плану а),  а також самочинно збудовано  гараж ( Д-1) та сарай ( В-1).

Враховуючи  наведене, просять визнати за ними, як спадкоємцями за заповітом після смерті ОСОБА_4, право власності на спадкове майно, а саме житловий  будинок за адресою: АДРЕСА_1 з самовільно збудованою  прибудовою (а) до житлового будинку ( А-1), самовільно збудованими гаражем ( Д-1) та сараєм (В-1), по Ѕ частині кожному.

В судовому засіданні позивачі позовні вимоги підтримали повністю з підстав. викладених в позовній заяві, просили позов задовольнити.

    Представник  Луцької міської ради  в судовому засіданні позов не визнала та  заперечувала відносно його задоволення.

    Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до копії технічного паспорта, житловий будинок АДРЕСА_1 належить ОСОБА_4 на підставі  договору дарування, посвідченого  Першою Луцькою  держнотконторою 28.04.1963 року (а.с. 8-10).

ОСОБА_4 померла  ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується копією свідоцтва про народження НОМЕР_1.

Як вбачається з копії заповіту,  складеного 16 листопада 2006 року на випадок своєї смерті, ОСОБА_4  все своє майно, в тому числі житловий будинок, що знаходиться  в АДРЕСА_1 заповіла  ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних частинах.

Як встановлено  в судовому засіданні з пояснень позивачів,  ОСОБА_1 та ОСОБА_2 фактично прийняли спадщину,  оскільки , як це передбачено ст. 1268 ЦК України, на час її відкриття постійно проживали із спадкодавцем. Дана обставина стверджується  дослідженими в судовому засіданні  паспортами позивачів.

З технiчного паспорта на житловий будинок вбачається , що в будинку за адресою АДРЕСА_1 було самочинно   добудовано до будинку прибудову ( згідно плану а),  а також самочинно збудовано  гараж ( Д-1) та сарай ( В-1).

Статтею 376 ЦК України передбачено, що право власностi на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рiшенням суду визнане за особою, яка здiйснила самочинне будiвництво на земельнiй дiлянцi, що не була їй вiдведена для цієї мети, за умови надання земельної дiлянки у встановленому порядку особi пiд уже збудоване нерухоме майно.

Як вбачається з копії договору дарування від  28.04.1963 року,  ОСОБА_4  належить житловий будинок АДРЕСА_1 та земельна ділянка площею 910  кв.м., на якій розташований будинок.

Вiдповiдно до експертного висновку архітектурно-проектної фірми “ЛОКО”,  технічний стан самочинно прибудови (а) до житлового будинку (А-1) та будівництва гаража (Д-1) та сарая ( В-1) на АДРЕСА_1 в цілому  задовільний, тріщин в  несучих конструкціях не виявлено, будівництво здійснено  без порушення державних будівельних, санітарних та пожежних норм та правил. (а. с. 23-34).

Головним управлінням  МНС України  у Волинській області та Луцькою міською санепідемстанцією  погоджено самочинне будівництво  на  АДРЕСА_1 (а.с. 16, 17 ).

Таким чином, проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що слід визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на спадкове майно, що залишилось після смерті   ОСОБА_4, яка померла  ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме на житловий  будинок за адресою: АДРЕСА_1 з самовільно збудованою  прибудовою (а) до житлового будинку (А-1), самовільно збудованими гаражем ( Д-1) та сараєм (В-1), по Ѕ частині кожному.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 58, 60, 213, 214, 215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 376, 1261, 1268 ЦК  України,  суд    

в и р і ш и в :

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на спадкове майно, що залишилось після смерті  ОСОБА_4, яка померла  ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме на житловий  будинок за адресою: АДРЕСА_1 з самовільно збудованою  прибудовою (а) до житлового будинку (А-1), самовільно збудованими гаражем ( Д-1) та сараєм (В-1), по Ѕ частині кожному.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя    

Луцького міськрайонного суду                             З.А.Бовчалюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація