Судове рішення #992789
Справа №2/2-1850

Справа №2/2-1850

Р І Ш Е Н Н Я ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

01 червня   2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:

головуючого               Купрієнко С.І.

секретаря                    Янчар В.І..

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ОСОБА_3 , ОСОБА_4 3-а особа Вишгородська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1звернулась до суду з даним позовом, посилаючись на те, що після смерті батька ОСОБА_5 померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 залишилось спадкове майно , а саме двокімнатна квартира АДРЕСА_1.

Спадкоємцями помимо неї являються відповідачі по справі. Вважає , що пропустила термін звернення до нотаріальної контори з поважної причини .

В   судовому   засіданні   представник   позивачки   підтримала   свій   позов, обгрунтувала позовні вимоги.

Відповідач ОСОБА_2 та ОСОБА_4 проти позову заперечують , вважають його необгрунтованим.

Відповідачка ОСОБА_6вважає ,що позов обгрунтований і підлягає задоволенню.

Представник державної нотаріальної контори в судове засідання не з*явився , про день розгляду справи належним чином повідомлений.

Суд, вислухавши пояснення сторін , вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов не підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.

ОСОБА_2 мав у своїй власності двохкімнатну квартиру АДРЕСА_1

Сторони є спадкоємцями по закону після смерті ОСОБА_5 який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

На даний час в провадженні Вишгородського районного суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_6до ОСОБА_2 та інших про встановлення факту прийнятя спадщини та визнання права власності на вищезазначену квартиру.

Відповідно до ст.1272 ч.3 за позовом спадкоємця , який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини , суд може визначити йому додатковий строк , достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. В судовому засіданні не було доведено , що позивачка ОСОБА_1пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини .

Ці обставини в судовому засіданні підтверджуються поясненням відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_4. а також письмовими доказами :

копією свідоцтва про народження ОСОБА_1;

·        копією свідоцтва про одруження ОСОБА_7;

·        копіями свідоцтва про смерть ОСОБА_8 та ОСОБА_5;

Навіть  в своїх поясненнях в судовому засіданні представник позивачки та відповідачка  ОСОБА_6  не   змогли  обгрунтувати   поважності   пропуску

 

2

строку для прийняття спадщини , а копія довідки ЛКК від 04.04.2007 року про те , що ОСОБА_1має захворювання сердця та цукровий діабет не може розцінюватись   як   поважна   причина   ,   що   унеможливлювала   позивачці   в установлений законом термін прийняти спадщину.

Аналізуючи вищезазначене суд прийшов до висновку , що в судовому засіданні не було доведено ,що позивачка пропустила строк  прийняття спадщини після смерті батька з поважної причини , а тому у визначенні додаткового строку для прийняття спадщини ОСОБА_1. необхідно відмовити .

Керуючись ст.ст. 10,60,212, 213 ЦПК України на підставі ст.ст.1270,1272 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з дня

проголошення рішення.

Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація