Судове рішення #9927847

     Справа № 2 – 331/10 р.

З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м  У к р а ї н и

24 червня 2010 року Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області  у складі:

                                        головуючого судді               Погребняк Т.Ю.,

                                        при  секретарі                      Шостак О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпродзержинську цивільну справу за позовною заявою Публічного акціонерного товариства  «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль»  до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання,

 

      В С Т А Н О В И В :  

    10 вересня 2009 року позивач – Публічне  акціонерне товариство «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль»  звернувся в Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська з позовною заявою до ОСОБА_1, ОСОБА_2, в якій просить суд стягнути солідарно з відповідачів на його користь заборгованість за послуги з теплопостачання в сумі 1435 грн.        75 коп. та витрати, пов'язані з розглядом справи в суді, а саме витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 30 грн.

    В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно рішення виконавчого комітету Дніпродзержинської міської ради від 12.11.2002 року № 532, йому передані функції по реалізації теплової енергії для потреб опалення й гарячого водопостачання споживачів, які проживають у правобережній частині міста, де і мешкають відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Відповідно ст. ст. 67, 68, 162 Житлового кодексу України та Правил надання послуг із централізованого опалення, поставки холодної й гарячої води та водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630, відповідачі зобов'язані вносити ПАТ “Дніпродзержинська теплоелектроцентраль” плату за надані послуги теплопостачання, однак ОСОБА_1 та ОСОБА_2 плата не вносилась, внаслідок чого за період з 01 листопада 2002 року по 01 вересня 2008 року утворилася заборгованість в сумі 1435 грн.        75 коп., яку вони не сплатили до теперішнього часу.  

    Представник позивача Процик І.І. до початку судового засідання надав суду письмову заяву, в якій  зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить суд розглянути справу без участі представника ПАТ “Дніпродзержинська теплоелектроцентраль”.

     

    У зв'язку з тим, що відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилась, про місце, час та дату розгляду справи були сповіщені належним чином,  в офіційному виданні газеті «Вісті» № 41 (1133) від 15.06.2010 року було розміщено оголошення про виклик відповідачів в судове засідання з зазначенням місця, дати та часу розгляду справи. Відповідачі про поважні причини неявки суду не інформували , тому суд вважає за можливе у відповідності зі ст. 224 ЦПК України, розглянути позовні вимоги за їх відсутності, постановивши заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

    Суд, взявши до уваги позицію представника позивача , дослідивши письмові докази у справі, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

    В судовому засіданні встановлено, що відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстровані в квартирі АДРЕСА_1, що підтверджується відповідною довідкою (л.с. 6) і відповідно рішення виконавчого комітету Дніпродзержинської міської ради від 12.11.2002 року № 532 (л.с. 7), користуються послугами ПАТ “Дніпродзержинська теплоелектроцентраль” по забезпеченню їх теплопостачанням . Однак плата за надані послуги з теплопостачання відповідачами не здійснювалася, внаслідок чого виникла заборгованість, яка відповідно розрахунку (л.с. 4 – 5) за період з 01 червня 2005 року по 01 квітня 2007 року складає 1435 грн. 75 коп. і залишається несплаченою до теперішнього часу.

    Враховуючи, що позивачем не надані до суду докази про те, чи знаходиться квартира, в якій зареєстровані відповідачі,  в приватній власності будь-кого з них, яким чином врегульовані відносини  між квартиронаймачем ОСОБА_1 та членом його сім`ї ОСОБА_2 щодо розміру їх участі в оплаті за комунальні послуги, тому суд виходить з обов`язку відповідача ОСОБА_1 як квартиронаймача, що підтверджено довідкою ТОВ Інфоком (л.с. 6), згідно ст. ст. 67, 68 Житлового кодексу України та Правил надання послуг із централізованого опалення, поставки холодної й гарячої води та водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630, своєчасно вносити плату за комунальні послуги за затвердженими в установленому порядку тарифами і вважає необхідним відмовити в позові в частині стягнення з ОСОБА_2 заборгованості за послуги з теплопостачання, стягнувши з ОСОБА_1 заборгованість за послуги з теплопостачання в сумі 1435 грн. 75 коп.

    Згідно рішення Дніпродзержинської міської ради № 723 – 39/V від 26.06.2009 року, позивач звільнений від сплати у 2009 році державного мита та судового збору, що зараховується до міського бюджету при зверненні до суду з позовними заявами. Тому, вирішуючи питання про судові витрати, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 30 грн., що були останнім сплачені при зверненні до суду та судовий збір у розмірі 1% від розміру задоволених позовних вимог, але не менше 3-х неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 51 грн.  стягнути на користь держави.

      Виходячи з викладеного, керуючись ст. ст. 67, 68 Житлового кодексу України, ст. 257, ч. 3 ст. 267 Цивільного кодексу України, с т.  ст. 10, 11, 60, 209, 212 – 215, 224 – 227 Цивільного процесуального України, суд

 

В И Р І Ш И В :

    Задовольнити частково позовні вимоги Публічного  акціонерного товариства «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання.

    Стягнути з ОСОБА_1  на користь Публічного акціонерного товариства  «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» заборгованість за послуги з теплопостачання  в сумі 1435 (одна тисяча чотириста тридцять п'ять) грн. 75 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 30 грн.

    Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн.            

    У задоволенні позовних вимог Публічного  акціонерного товариства  «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» про стягнення з ОСОБА_2 заборгованості за послуги з            теплопостачання – відмовити.

       

      Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку              ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

    Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

                     Суддя                                                                       Погребняк Т.Ю.

   

     

   

  • Номер: б/н 633
  • Опис: про визнання договору купівлі-продажу частково недійсним, визнання права власності, зобов’язання зареєструвати зміни у складі співвласників та встановлення порядку користування квартирою
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-331/10
  • Суд: Дарницький районний суд міста Києва
  • Суддя: Погребняк Тетяна Юріївна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.09.2015
  • Дата етапу: 24.09.2015
  • Номер: 6/727/83/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-331/10
  • Суд: Шевченківський районний суд м. Чернівців
  • Суддя: Погребняк Тетяна Юріївна
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.07.2016
  • Дата етапу: 28.07.2016
  • Номер: 22-ц/4806/158/22
  • Опис: про поновлення пропущеного строку та видачу дубліката виконавчого документа у справі № 2-331/10 для пред’явлення до виконання
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-331/10
  • Суд: Закарпатський апеляційний суд
  • Суддя: Погребняк Тетяна Юріївна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.02.2022
  • Дата етапу: 02.02.2022
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація