Судове рішення #992606
Справа № 2- 251/2007

Справа № 2- 251/2007

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2007 року Рожищенський районний суд Волинської області

в складі:

головуючого -                      судді Сіліча І.І.

при секретарі -                              Романчук С.М.

з участю  позивачів-                     ОСОБА_1, ОСОБА_2

представника відповідача-       Ковальової Л.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рожище справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Рожищенськоїміської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулися в суд з позовом до Рожищенської міської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно, обгрунтовуючи свої вимоги тим, що вони є спадкоємцями за законом 1\3 частини квартири АДРЕСА_1. Інша третя частина квартири належала на праві власності ОСОБА_3, яка помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

На даний час вони не можуть оформити право власності на частину квартири через невизначеність часток в спільній сумісній власності. Просять визначити за ними та померлою ОСОБА_3 по 1\3 частині вищезазначеної квартири та визнати право власності за кожним з позивачів по 1\2 частині квартири АДРЕСА_1.

Представник відповідача Ковальова Л.Г. в судовому засіданні позов визнала, не заперечує проти заявлених вимог позивачів.

Заслухавши пояснення сторін, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Відповідно до ч.1 cm. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно ч. 3 cm. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до cm. 1299 ЦК України, якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець, є нерухоме майно, спадкоємець зобов"язаний зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна. Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна.

В судовому засіданні встановлено, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві власності ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_1, що стверджується з свідоцтва про право власності на майно(а.с.9).

Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с. 7).

З свідоцтва про одруження встановлено, що позивачка ОСОБА_1 після одруження змінила прізвище, (а. с. 8).

Згідно довідки ПЖКГм.Рожище балансова вартість квартири, яка знаходиться за вищезгаданою адресою становить 34521 гривень, загальна площа 40, 2 кв.м.(а.с.10).

З відповіді нотаріальної контори на запит суду вбачається, що після смерті ОСОБА_3 заведена спадкова справа(а.с.32-39).Спадкоємці ОСОБА_2 та

 

2

ОСОБА_1 прийняли спадщину шляхом поданння до нотаріальної контори заяви про її прийняття(а. с. 33).

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити, визначивши у спільній сумісній власності частки кожного з позивачів та померлої ОСОБА_3 на квартиру за даною адресою. Крім того, визнати право власнності за позивачами по 1\2 частині квартири у спільній частковій власності.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 88, 214, 215, 218 ЦПК України, 1217, 1268, 1299 ЦК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визначити по 1\3 частині квартири АДРЕСА_1 за ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у праві спільної сумісної власності.

Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2 право власності по 1\2 частині квартири АДРЕСА_1 у праві спільної часткової власності.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Рожищенський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 cm. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація