УХВАЛА
20 лютого 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в складі:
Головуючого, судді: Любобратцевої Н.І.
Суддів: Даніла Н.М.
Чистякової Т.І.
При секретарі: Сафіній Ф.Ф.
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про прийняття апеляційної скарги ОСОБА_1на рішення Центрального районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 21.11.2006 р. по цивільній справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, третя особа - ОСОБА_3, про відшкодування збитків, моральної шкоди та за зустрічним позовом ОСОБА_3до ОСОБА_1про відшкодування збитків, моральної шкоди, -
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Центрального районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 21.11.2006 р. позов ОСОБА_1до ОСОБА_3, третя особа - ОСОБА_2, про відшкодування збитків, моральної шкоди залишено без задоволення. Зустрічний позов ОСОБА_3до ОСОБА_1про відшкодування збитків, моральної шкоди задоволено частково.
07.12.2006 року ОСОБА_1 подала заяву про апеляційне оскарження рішення. Апеляційну скаргу подано 25.12.2006 року.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши апелянта і ОСОБА_2, який бере участь у справі в якості третьої особи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до ст.73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
В судовому засіданні колегії суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим апелянт заявила клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, посилаючись на те, що в судовому засіданні було оголошено тільки вступну і резолютивну частини, копію повного рішення було отримано 04.12.2006 року.
Як вбачається із матеріалів справи, оскаржуване рішення ухвалене 21.11.2006 р. за участю ОСОБА_1 (а.с. 198-199). В судовому засіданні оголошено вступну і резолютивну частини; строк апеляційного оскарження рішення було роз'яснено (а.с.200). що не заперечує апелянт.
Згідно з ч. 1 ст.294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Справа №22-ц-1477/07 Головуючий в першій
інстанції, суддя - Гулевіч Ю.Г. Доповідач, суддя - Чистякова Т.І.
На підставі ст. 294 ЦПК України останнім днем подання заяви про апеляційне оскарження є 01.12.2006 р.
Заяву про апеляційне оскарження рішення подано 07.12.2006 р., про що свідчить штамп вхідної кореспонденції суду (а.с.206), тобто з пропуском строку, передбаченого ч.1 ст.294 ЦПК України.
Посилання апелянта на те, що копію рішення було отримано пізно, не можуть бути прийняті до уваги, оскільки докази того, що апелянт не міг отримати копію раніше, в матеріалах справи відсутні. Апелянтом таких доказів також не надано. Крім того, апелянту було відомо, що в задоволенні її позову відмовлено. Відсутність повного тексту рішення суду не позбавляє апелянта можливості подати заяву про апеляційне оскарження рішення суду.
Доказів, які б підтверджували поважність причин пропуску строку, апелянтом не надано, тому підстави для поновлення строку відсутні.
Відповідно до ч.З 294 ЦПК України апеляційна скарга, яка подана після закінчення строків на апеляційне оскарження, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
На підставі викладеного колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без розгляду у зв'язку з пропуском строку.
Керуючись ст.ст.73, 294 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1на рішення Центрального районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 21.11.2006 р. по цивільній справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_3, третя особа - ОСОБА_2, про відшкодування збитків, моральної шкоди та за зустрічним позовом ОСОБА_3до ОСОБА_1про відшкодування збитків, моральної шкоди залишити без розгляду у зв'язку з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом одного місяця.