ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2010 р. Справа № 2-а-2367/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Жданкіної Наталії Володимирівни,
при секретарі судового засідання: Педорук Олесі Сергіївні
за участю представників сторін:
позивача : Мельник В.В.
відповідача : не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Жмеринського міжрайонного прокурора в інтересах держави та органу державної влади, який її уособлює-Міністерства праці та соціальної політики, яке представляє Жмеринський міськрайонний центр зайнятості
до: Приватного підприємства "Кармалюківський аграрій"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
Жмеринський міжрайонний прокурор в інтересах держави та органу державної влади, який її уособлює Жмеринський міськрайонний центр зайнятості у Вінницькій області звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства «Кармалюківський аграрій» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі 1030,98 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що підприємство своєчасно не сплачувало страхові внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у зв’язку із чим утворилась заборгованість в сумі 1030,98 гривень.
Враховуючи, що вжиті заходи досудового врегулювання не дали позитивного результату, позивач змушений був звернутися до суду щодо стягнення заборгованості.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю. Відповідач в судове засідання не з’явився та не вказав причини неприбуття. Відповідно до вимог статті 122 КАС України - адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі. Судом були прийняті всі міри для належного повідомлення відповідача про час, день і місце розгляду справи.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності суд встановив наступне.
Судом встановлено, що ПП «Кармалюківський аграрій» є платником внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Станом на час розгляду справи у відповідача існує заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі 1030,98 гривень.
Вказана заборгованість підтверджується матеріалами адміністративної справи, зокрема, розрахунковими відомостями про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 2 березня 2000 року N 1533-III всі роботодавці, підприємства, установи і організації, фізичні особи які використовують найману працю –починаючи з 1 січня 2001 року повинні сплачувати внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за найманих працівників у порядку і в розмірах, передбачених Законом. Обов’язковість сплати страхових внесків встановлено ст. 35 Закону, а статтею 38 вказаного Закону передбачено відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків у вигляді штрафу та пені.
Оскільки ст. 8 Закону передбачено, що Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією, а держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, то наявність заборгованості по їх сплаті не дає змоги своєчасно та повністю розрахуватись з громадянами, які потребують допомоги по безробіттю, і цим самим завдається істотна шкода інтересам держави.
Як встановлено в судовому засіданні, відповідач на час розгляду справи доказів про погашення заборгованості не надав, тому суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно ст.12 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міський, міські, районні, міськрайонні, міські та районі у містах центри зайнятості.
В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Враховуючи, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, суд приходить до висновку позов задовольнити повністю.
Ч.4 ст.94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб’єкт владний повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства "Кармалюківський аграрій" (23120, Вінницька область, Жмеринський район, с. Кармалюкове, вул. Слободецька) на користь Жмеринського міськрайонного центру зайнятості кошти в сумі 1030 (Одна тисяча тридцять) грн. 98 коп. в тому числі: заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 1030,98 грн. що виникла у четвертому кварталі 2009р. станом на 01.04.2010р.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 01.07.10
Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна
30.06.2010