Судове рішення #992221
Справа № 2-а-62 /2007 рік

Справа № 2-а-62 /2007 рік

ПОСТАНОВА іменем України

16 березня 2007 року      Прилуцький міськрайонний суд, Чернігівської області

у складі:

головуючого - судді  Пошкурлат О.М,

при секретарі - Карпенко В.О.,

представника інтересів відповідача - Шемет А.О.

розглянувши в попередньому судовому засіданні в м. Прилуках справу за ад­міністративним позовом ОСОБА_1до колективного підпри­ємства «Київтрактородеталь» про скасування правового акту індивідуальної дії,

ВСТАНОВИВ:

До суду з даним позовом звернувся ОСОБА_1 та просить такий ви­знати недійсним та скасувати рішення позачергової конференції членів співвла­сників колективного підприємства «Київтрактородеталь» від 13.02.2007 року.

В обґрунтування своїх вимог позивач наводить наступне.

08 лютого 2007 року його було призначено на посаду заступника генера­льного директора з правового забезпечення КП «Київтрактородеталь».

Рішенням позачергової конференції членів співвласників КП «Київтрак­тородеталь» від 13.02.2007 року і оформленого протоколом № 1 дирекція під­приємства КП «Київтрактородеталь», до якої він входить, була відкликана, чим було порушено його конституційні права на працю та законні права на участь в управлінні підприємства.

Виходячи з положень частин 1 та 2 статті 65 Господарського кодексу України, управління підприємством здійснюється відповідно до його установ­чих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського вико­ристання свого майна і участі в управлінні трудового колективу, при цьому власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи ін­ших установчих документів.

За таких умов, 08.02.2007 року, в момент виникнення трудових відносин з відповідачем, у нього, як заступника генерального директора з правового забез­печення КП «Київтрактородеталь» та як члена трудового колективу, виникло право участі в управлінні даного підприємства. Ця обставина підтверджується ще й положеннями Статуту КП «Київтрактородеталь», відповідно до яких, ви­щим органом підприємства є конференція трудового колективу, тобто всіх осіб, які своєю працею беруть участь у діяльності підприємства на підставі трудово­го договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відно­сини працівника з підприємством.

 

Окрім того, статутом підприємства передбачено, що в період між конфе­ренціями повноваження трудового колективу виконує Рада підприємства, яка обирається строком на 5-ть років, і чисельний склад якої становить 25 чоловік. Виконавчим же органом підприємства, є дирекція, який очолює генеральний директор, що обирається Радою підприємства з числа її членів, чим дотримано вимоги в частині трудового колективу в управлінні підприємством і визначено орган управління, їх повноваження та порядок їх призначення чи обрання.

13 лютого 2007 року групою осіб без наявності наділеними повноважен­нями була проведена конференція членів співвласників КП «Київтрактороде-таль», де одним з пунктів порядку денного було відкликання членів Дирекції підприємства. В зв'язку з тим, що до складу Дирекції підприємства, окрім ін­ших, входить заступник директора з правового забезпечення, посаду якого він обіймає з 08.02.2007 року, то прийнятим рішенням про відкликання Дирекції КП «Київтрактородеталь» порушені його право на працю та участь в управлінні підприємства.

Зазначене рішення підлягає до скасування, оскільки прийняте разом з ін­шими рішеннями, всупереч вимог законодавства і неправомочним органом, а саме.

Рішення про внесення змін до статуту підприємства може бути прийняте виключно вищим органом, яким, в даному випадку, є конференція трудового колективу. Оскільки конференція членів співвласників для колективного під­приємства не передбачена установчими документами КП «Київтрактороде-таль«, а також діючим законодавством, тому таке рішення не має юридичної сили.

Відповідно до Статуту КП «Київтрактородеталь», члени дирекції підпри­ємства призначаються на посаду та звільняються з займаної посади лише гене­ральним директором, при цьому, генерального директора підприємства обира­ють зі складу членів Ради яка, в свою чергу, виконує повноваження трудового колективу, чисельний склад якої становить 25 чоловік. В тому рахунку, 18 чо­ловік - обраних конференцією трудового колективу і 7- з числа спеціалістів та керівників визначаються Радою підприємства попереднього обрання та затвер­джуються конференцією трудового колективу.

Згідно конференції трудового колективу КП «Київтрактородеталь» від 25.05.2006 року, якою було затверджено Раду підприємства, до такої увійшли 25 осіб, в тому рахунку і генеральний директор Михайлюков О.Л.

За таких обставин, рішення конференції про відкликання дирекції підпри­ємства є неправомірним і не має юридичної сили, оскільки прийняте неправо­мочним на те органом.

В ході попереднього розгляду цієї справи в порядку ст. 111 КАС України спір в даній справі було врегульовано, а саме, представник інтересів відповіда­ча визнала заявлені позивачем вимоги повністю та вважає за необхідне в цій стадії процесу винести рішення суду не призначаючи даної справи до судового

розгляду.

Позивач не заперечив проти такого вирішення справи із прийняттям рі­шення по суті її вимог в стадії попереднього розгляду, оскільки відповідач ви­знав заявлений позов.

Заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши інші матеріали справи, вважаю необхідним задовольнити позовні вимоги, з наступних підстав.

 

У відповідності до ст. 62 ч. З ГК України підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на підставі Статуту.

Управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на підставі поєднання прав власника щодо господарського викорис­тання свого майна і участі в управлінні трудового колективу, що передбачено ст. 65 ч. 1 ГК України.

У відповідності до Статуту КП «Київтрактородеталь», а саме пп.. 1.3, 2.2, 2.3, 2.4, 2.7 такого, підприємство створюється як добровільне об'єднання пра­цівників, які володіють майном підприємства на праві колективної власності і мають право одержувати прибуток від володіння часткою у спільному колекти­вному майні. Основною формою здійснення повноважень трудового колективу підприємства є конференція його членів. Рішення конференції є обов'язковими для виконання усіма членами трудового колективу. Конференція обирає пред­ставників до Ради підприємства від трудового колективу. В період між конфе­ренціями повноваження трудового колективу виконує Рада підприємства. Ви­конавчим органом підприємства є дирекція, яка очолюється генеральним дире­ктором. Останній обирається Радою підприємства з числа її членів відкритим чи таємним голосуванням. Чисельний склад ради підприємства становить 25 чоловік.

25 травня 2006 року відбулася 47 конференція трудового колективу КП «Київтрактородеталь». Одним з рішень, прийнятих колективом на конференції, було рішення про обрання членів Ради КП «Київтрактородеталь». Інших рішень щодо відкликання членів ради підприємства та обрання нового складу Ради підприємства Конференцією трудового колективу КП «Київтрактородеталь», не приймалось.

На засіданні Ради КП «Київтрактородеталь» 06.07.2006 року, Генераль­ним директором обрано Михайлюкова О.Л., з яким 27.07.2006 року укладений контракт про виконання ним обов'язків Генерального директора КП «Київтрак­тородеталь».

Рішень щодо відкликання генерального директора Михайлюкова О.Л. та його заступника ОСОБА_1, позивача по справі, а також призначення ново­го директора Радою підприємства не приймалися.

Конференцією трудового колективу, як вищим органом, не приймалися жодних рішень, зокрема про внесення змін до статуту підприємства, а тому, обмеження прав позивача в частині виконання ним своїх обов'язків як заступ­ника генерального директора з правового забезпечення КП «Київтрактороде­таль» шляхом відкликання конференцією членів співвласників Дирекції під­приємства, є незаконним, оскільки такий порядок не передбачений статутом КП «Київтрактородеталь».

За таких обставин, відповідно до вимог ст. ст. 111, 112 КАС ЦПК України суд визнає достатнім законних підстав для прийняття рішення про задоволення позову в стадії попереднього розгляду даної справи, що не буде суперечити за­кону або порушувати чиї - небудь права, свободи або інтереси.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 161-163 КАС України, суд, -

 

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до колективного підприємства «Київтрактородеталь» про скасування правового акту індивідуа­льної дії - задовольнити.

Рішення позачергової конференції членів співвласників колективного підприємства «Київтрактородеталь» від 13 лютого 2007 року - визнати недійс­ним та таке скасувати.

Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівсь­кої області через Прилуцький міськрайонний суд шляхом подачі протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження, в зв'язку з чим апеляційна скарга може бути подана протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскаржен­ня. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для по­дання заяви про апеляційне  оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація