Справа № 2-а-63/2007р.
ПОСТАНОВА іменем України
03 квітня 2007 року Прилуцький міськрайонний суд, Чернігівської області
у складі: головуючого - судді Пошкурлат О.М. при секретарі - Карпенко В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Прилуках справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до військової частини А-4245 про стягнення невиплаченої грошової компенсації за не отримане речове майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом в якому вказує, що він проходив військову службу у в/ч, і наказом № 133 від 30.10.2006 року за пунктом 63 підпункт „В"(за станом здоров"я) він був звільнений з військової служби.
Однак відповідно до Закону "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" під час звільнення йому не була виплачена грошова компенсація за речове майно, яка відповідно до довідки, виданої в/ч А 4245 становить 7181 грн. 19 коп., у зв"язку з чим позивач і просить стягнути на його користь не отримані суми грошової компенсації.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, та пояснив, що відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі проводив забезпечення речовим майном, у зв»язку з чим виникла заборгованість по грошовій компенсації у сумі 7181грн. 19коп.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, пояснивши що в/ч згодна на виплату грошової компенсації, яка утворилася до 11.03.2000 року в розмірі 2524,26грн., а після 11.03.2000 року - видати позивачу предмети речового майна.
Заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши інші докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.
Позивач перебував на військовій службі у військовій частині з 30.11.1985 року по 30.10.2006 року(а.с.7).
Наказом командира військової частини А 2263 від 30 жовтня 2006 року за № 133 позивач був звільнений з військової служби за станом здоров»я (а.с.7).
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" військовослужбовці одержують за рахунок держави грошове забезпечення, а також речове майно і продовольчі пайки або за бажанням військовослужбовця грошову компенсацію замість них. Також згідно пункту 20 Положення „Про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань у мирний час", затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 28 жовтня 2004 року №1444 передбачено, що офіцерам, прапорщикам і мічманам за їх бажанням дозволяється(з дати виникнення права неотримання речового майна) замість одних предметів речового майна, передбачених нормами забезпечення, видавати інші, вартість яких не перевищує вартості предметів, що замінюються, або виплачувати за них грошову компенсацію, що в черговий раз підтверджує право позивача на виплату грошової компенсації.
За таких обставин позивач вправі вимагати від відповідача грошову компенсацію за не отримане речове майно і така компенсація в розмірі 7181 грн. 19 коп. згідно довідки в/ч А-4245 (а.с.4) і підлягає стягненню з відповідача в користь позивача, а також 3,40 грн. судового збору по справі в рахунок сплаченого позивачем витрат при подачі позову до суду, а всього 7184(сім тисяч сто вісімдесят чотири)грн. 59 коп..
На підставі наведеного, ст. 9 Закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей ", та керуючись ст.ст. 158,163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до військової частини А-4245 про стягнення невиплаченої грошової компенсації за не отримане речове майно -задовольнити.
Стягнути з військової частини А-4245 в користь ОСОБА_1 грошову компенсацію за не отримане речове майно в сумі 7181 грн. 19 коп., а також 3,40 грн. судового збору по справі в рахунок сплаченого позивачем витрат при подачі позову до суду, а всього 7184(сім тисяч сто вісімдесят чотири)грн. 59 коп..
Постанова суду може бути оскаржена шляхом подачі впродовж десяти днів з дня її проголошення до Прилуцького міськрайонного суду заяви про апеляційне оскарження із наступним поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів до апеляційного суду Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зави про апеляційне оскарження.