Судове рішення #991843
Справа № 2а-416/ 2007 року

Справа № 2а-416/ 2007 року.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2007року                                                                                            м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський  міський суд Івано-Франківської області

в  складі : головуючого - судді                        Антоняка Т.М.

при секретарі                       Бабій О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Івано-Франківську адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1до голови виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про неправомірні дії, по відмові реагувати на звернення від 31.12.2006року, -

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1. звернувся до суду з адміністративним позовом до голови виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про неправомірні дії, по відмові реагувати на звернення від 31.12.2006року, в якому просив вирішити проблему невиконання МВК розпорядження Івано-Франківської ОДА №140 від 23.02.1998р.

В судовому засіданні позивач вимоги підтримав, просив постановити рішення, яким визнати дії відповідача по відмові надати реагувати на звернення від 31.12.2006року неправомірними, та зобов"язати суб"єкта владних повноважень реагувати на його звернення.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився повторно, хоча був належним чином повідомлений про місце, дати та час судових засідань, про що свідчать розписки про одержання судовоих повісток про виклик в суд з відміткою про вручення та завіреною печаткою Івано-Франківського МВК від 07.03.2007року та від 23.03.2007року. Тому, у відповідності до п.4 ст. КАС України, за змістом якої у разі неприбуття відповідача-суб"єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату,час і місце судового розгляду, без поважних причин, або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних в ній доказів, судом проведено розгляд даного адміністративного позову за відсутності відповідача.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи суд встановив наступне:

31.12.2006року ОСОБА_1 звернувся до відповідача з заявою про досудове вирішення проблеми виконання розпорядження ОДА за №140 від 23.02.1998року, в якій просив задовільнити його звернення та повідомити про прийняті заходи в 15-ти денний строк поштою.

Як вбачається з копії повідомлення про вручення за № 4462561, дану заяву отримано відповідачем 09.01.2007року.

Як пояснив позивач, він не отримав відповіді на згадану скаргу, в чому вбачає порушення своїх прав.

В судовому засіданні даний факт не спростовано, інших доказів, які б спростовували вимоги позивача не подано.

Згідно ст.ст. 15,16 Закону України „Про звернення громадян", органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; перевіряти викладені в них факти, у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення; у разі

 

2

визнання заяви чи скарги необгрунтованою роз'яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення.

Згідно ст.18 Закону громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги.

Згідно ст.20 Закону звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, -невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів. На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну.

Тому слід вважати, що вимоги ст.ст. 15-18 Закону України „Про звернення громадян" щодо порядку розгляду заяви відповідачем не дотримані.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 15-19, 20 Закону України „Про звернення громадян", ст.ст. 159,160 Кодексу адміністративного судочинства України,суд-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1до голови виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про неправомірні дії по відмові реагувати на звернення від 31.12.2006року- задоволити.

Дії голови виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради щодо ненадання відповіді на заяву ОСОБА_1від 31.12.2006р. в порядку та в строк визначений Законом України „ Про звернення громадян"- визнати неправомірними.

Зобов'язати голову виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради розглянути заяву ОСОБА_1від 31.12.2006р. в порядку та в строк визначений Законом України „ Про звернення громадян"

Стягнути з голови виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради на користь ОСОБА_1витрати по сплаті державного мита в сумі 3,4 грн.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня її проголошення , а в разі складення постанови в повному обсязі - з дня такого складення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація