Справа № 2-137/2007 р.
РІШЕННЯ
іменем України
м. Донецьк 29 березня 2007 р.
Петровський районний суд м. Донецька в складі: головуючий - суддя Фунжий О.А., при секретарі Тітусь Н.В., за участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача Хомченко А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою
ОСОБА_1 до виконкому Петровської районної ради м. Донецька про визнання права власності на квартиру, -
Встановив:
Позивач звернулась до суду з позовною заявою про визнання за нею права власності на квартиру АДРЕСА_1.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 20 квітня 2006 р. позивач придбала вказану квартиру у ОСОБА_2 згідно угоди. З цього часу позивач мешкає у цій квартирі, але оформити договір купівлі-продажу у встановленому законом порядку сторони не змогли, оскільки ОСОБА_2 ухилялась від цього, а ІНФОРМАЦІЯ_1 померла. З наведених підстав позивач просить суд визнати за нею право власності на квартиру.
В судовому засіданні позивач підтвердила позовні вимоги, суду пояснила, що 20 квітня 2006 р. вона домовилась з ОСОБА_2 про придбання квартири АДРЕСА_1, передала їй гроші за квартиру, остання в свою чергу передала їй квартиру, що підтверджено розпискою. З цього часу вона постійно мешкає у спірній квартири, неодноразово ремонтувала її. Вона зверталась до ОСОБА_2 з проханням оформити договір у нотаріальній конторі, але та ухилялась від цього, а ІНФОРМАЦІЯ_1 померла.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що на підставі свідоцтва про право власності № 6564 від 10 листопада 2003 р. власником квартири АДРЕСА_1 була ОСОБА_2.
Згідно зі ст. 19 Закону «Про власність» громадяни мають право відчужувати належне їм майно.
В судовому засіданні встановлено, що письмовою угодою від 20 квітня 2006 р. ОСОБА_2 продала, а позивач придбала вказану вище квартиру.
Вказана угода в порушення вимог ст. 657 ЦК нотаріально не посвідчена, але у відповідності зі ст. 220 ч.2 ЦК суд вважає можливим визнати цю угоду дійсною з огляду на наступне.
Згідно зі ст. 220 ч.2 ЦК якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.
У відповідності зі ст.12 Закону «Про власність» громадянин набуває право власності на майно, отримане внаслідок укладення угод, не заборонених законом.
В судовому засіданні встановлено, що позивач придбала спірну квартиру внаслідок укладення договору купівлі-продажу, сторони повністю виконали умови договору: покупець сплатила продавцю вартість квартири, а продавець передала їй цю квартиру, що є підставою у відповідності із ст. 220 ч.2 ЦК визнати зазначений договір дійсним, а у відповідності зі ст. 12 Закону «Про власність» визнати за позивачем право власності на квартиру.
На підставі викладеного, керуючись ст. 12, 19 Закону «Про власність», ст. 220 ЦК, ст. 213-215 ЦПК, суд
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати дійсним договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1, укладений 20 квітня 2006 р. між продавцем ОСОБА_2 та покупцем ОСОБА_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження цього рішення може бути подано до місцевого суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на це рішення може бути подана в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.