УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2007 року березня місяця 20 дня колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого, судді_______________________ Новікова Р.В.___________________________
Суддів__________________________________ Берещанської І.І., Сокола В.С._____________
При секретарі____________________________ Урденко Г.В.___________________________
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ВАТ "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" до ТОВ фірма "Консоль ЛТД" про відшкодування в порядку регресу збитків за апеляційною скаргою позивача на ухвалу Київського районного суду м. Сімферополя від 3.11.2006 року,
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Київського районного суду м. Сімферополя від 3.11.2006 року ВАТ "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" відмовлено у відкритті провадження у справі по зазначеному позову у зв'язку з тим, що даний позов не може бути розглянутий у порядку цивільного судочинства.
В апеляційній скарзі апелянтом ставиться питання про скасування ухвали суду і про направлення справи на розгляд до суду першої інстанції з тих підстав, що висновки суду не відповідають дійсним обставинам справи і вимогам закону.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Посилаючись на ч. 1 ст. 12 ГПК України, а також на те, що сторонами у справі є юридичні особи, суд дійшов правильного висновку, що даний позов не може бути розглянуто в порядку цивільного судочинства, оскільки справа не підсудна цьому суду.
Відповідно до ст. 21 ГПК України сторонами у господарчому процесі - позивачами та відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у ст. 1 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 26 ГПК України треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, можуть вступити у справу до прийняття рішення господарським судом, подавши позов до однієї або двох сторін за умови вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу. Крім того, на підставі ст. 27 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права та обов'язки щодо однієї з сторін.
Справа № 22-940/2007
2
Таким чином, фізична особа не позбавлена права приймати участь при розгляді справи у господарському суді в якості третьої особи.
Посилаючись на зазначене, колегія суддів вважає, що ухвала суду є законною та обґрунтованою, а доводи апеляційної скарги не містять правових підстав для скасування ухвали суду.
На підставі вказаного і керуючись статтями 303, 307, 312 Цивільного процесуального кодексу України, колегія судців Судової палати у цивільних справах,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ВАТ "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" . відхилити.
Ухвалу Київського районного суду м. Сімферополя від 3.11.2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двох місяців.