Справа № 2-568
2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.05.2010 р. Городоцький районний суд Львівської області в складі:
головуючої – судді Струс Л.Б.
при секретарі Цап І.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Городку справу за позовом ОСОБА_1 до Городоцької міської ради, третя особа ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_3, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1., мала на праві власності житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, що в АДРЕСА_1 де до смерті постійно проживала.
Позивачка ОСОБА_1 – дочка спадкодавця, 2.04.2010 р. звернулась до суду, з позовом до Городоцької міської ради про визнання за нею, в порядку спадкування, за заповітом, права власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, що знаходяться в АДРЕСА_1 мотивуючи в основному тим, що через відсутність у спадкодавця правовстановлюючих документів на вказаний будинок, вона не може реалізувати своє право на спадкування.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги, покликаючись на мотиви позову, окрім того, пояснила, що спору з приводу спадкування ні з ким не виникає, бо третя особа ОСОБА_2 не претендує на спадкове майно, вона проживає у спадковому будинку, доглядає за ним, підтримує його в належному стані, обробляє присадибну земельну ділянку, фактично володіє спадковим майном, але через відсутність правовстановлюючих документів не може оформити спадщину. Просить про задоволення позову та про поновлення строку на звернення з вимогами до суду.
Представник Городоцької міської ради в суді позов визнала, не заперечує задоволенню такого та визнанню за ОСОБА_1 права власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, що в АДРЕСА_1, в порядку спадкування за заповітом.
Третя особа в суді пояснила, що на спадщину, яка відкрилась по смерті ОСОБА_3 вона не претендує, не заперечує визнанню права власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами по АДРЕСА_1 за позивачкою в порядку спадкування за заповітом.
Заслухавши позивачку, представника відповідача, третю особу, вивчивши матеріали справи, суд приходить переконання про задоволення позову.
Так, згідно п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008р., у разі відкриття спадщини до 1.01.2004р. до відносин спадкування застосовується чинне на той час законодавство, зокрема, відповідні правила Цивільного кодексу Української РСР (далі - ЦК УРСР).
Відповідно до положень ст.ст.524, 534, ЦК УРСР від 18.07.1963р., спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом. Кожний громадянин може залишити за заповітом усе своє майно або частину його одній або кільком особам як тим, що входять, так і тим, що не входять до кола спадкоємців за законом.
За вимогами ст.ст.548, 549 ЦК УРСР, для прийняття спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
З пояснень позивачки, долучених до справи ксерокопій технічного паспорту на будинок (а.с.-5-8), договору про надання земельної ділянки для будівництва житлового будинку (а.с.-12), рішень Городоцької міської ради №205 від 16.10.1974р. та №288 від 17.11.1977р. (а.с.-13-14), плану забудови земельної ділянки (а.с.-15), будинкової книги (а.с.-16-20), вбачається, що ОСОБА_3 мала на праві власності житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами по АДРЕСА_1 де до смерті постійно проживала.
Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 (а.с.-11) ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_3 померла.
Позивачка, що видно з її пояснень в суді, долучених до справи ксерокопій свідоцтв про народження та укладення шлюбу (а.с.-25-26) є дочкою ОСОБА_3, вступила у володіння спадковим майном – поскільки з часу смерті спадкодавця проживає у спадковому будинку, доглядає за будинком, підтримує його в належному стані, користується присадибною земельною ділянкою, що свідчить про факт прийняття нею спадщини по смерті ОСОБА_3
При житті, що видно із заповіту посвідченого 22.01.2001 р. державним нотаріусом Городоцької державної нотаріальної контори (а.с.-9), ОСОБА_3 все своє майно заповіла своїй дочці ОСОБА_1 (а.с.-9).
По смерті ОСОБА_3 в Городоцькій державній нотаріальній конторі заведено спадкову справу №441/2009 (а.с.-36-44), з якої убачається, що ОСОБА_1 подала заяву про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину.
Інші спадкоємці, в тому числі третя особа ОСОБА_2, із заявами про спадкування до нотконтори не звертались, на спадщину по смерті ОСОБА_3 не претендують.
Спадкоємців, які б мали право на обов»язкову частку у спадковому майні по смерті ОСОБА_3 в суді не встановлено.
Обставин, які б вказували, що ОСОБА_3 при житті набула, або володіла будинком з надвірними будівлями і спорудами по АДРЕСА_1 неправомірно, або, що на нього окрім позивачки, в порядку спадкування чи з інших підстав претендують інші особи, в суді не встановлено.
За наведеного, суд приходить переконання, що ОСОБА_3 на часі відкриття спадщини належав на праві власності будинок з надвірними будівлями і спорудами по АДРЕСА_1, і що ОСОБА_1 по смерті спадкодавця прийняла спадщину, про що свідчать її дії – проживає у спадковому будинку, доглядає за ним, підтримує його в належному стані, обробляє присадибну земельну ділянку, звернулась в нотконтору із заявою про прийняття спадщини, тому є підстави до визнання права власності за позивачкою на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами по АДРЕСА_1 в цілому, в порядку спадкування за заповітом.
Суд поновляє для ОСОБА_1 строк на звернення із вимогами до суду з огляду на фактичне прийняття позивачкою спадщини.
Керуючись ст.ст. 10, 60,159, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 80, 524, 534, 548, 549 ЦК УРСР від 18.07.1963р., України, суд,-
в и р і ш и в :
поновити для ОСОБА_1 строк на звернення до суду з вимогами до Городоцької міської ради про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами.
позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом, що посвідчений 22.01.2001р. державним нотаріусом Городоцької державної нотаріальної контори від імені ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
С у д д я:
Копія відповідає оригіналу.
С у д д я: Струс Л.Б.
Рішення набрало законної сили _____________
Оригінал рішення знаходиться в цивільній справі №2-568 за 2010 рік.
Суддя Городоцького районного
суду Львівської області Струс Л.Б.
- Номер: 2/184/11
- Опис: про стягнення заборгованості
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-568
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Струс Лідія Богданівна
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.06.2011
- Дата етапу: 22.07.2012