Справа 2-2591/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 березня 2010 р. Київський районний суд м. Полтави у складі:
головуючого - судді Куліша Ю.В.,
за участю секретаря- Іванченко О.М.,
позивача – ОСОБА_1, відповідача – ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та на утримання дружини, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на неповнолітню дитину. В подальшому подала уточнену позовну заяву про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на неповнолітню дитину , стягнення аліментів на утримання дружини, посилаючись на те, що вона з відповідачем перебуває в зареєстрованому шлюбі з 30.08.2008 року, від шлюбу мають неповнолітню доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з нею та перебуває на її утриманні. Подружнє життя не склалося і сторони припинили шлюбні стосунки та почали проживати окремо з 19 листопада 2009 року, а донька залишилися проживати з нею, відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає . Просить шлюб розірвати, стягнути аліменти на її користь на утримання неповнолітньої доньки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частини всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення донькою повноліття та аліменти на її користь в розмірі ? частини всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на її утримання до досягнення дитиною 3-х років, оскільки утримувати дитину самостійно не має можливості, так як вона не працює, оскільки перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років.
Позивач в судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримала, посилаючись на викладені в позовній заяві обставини.
Відповідач в судовому засіданні позовну заяву та уточнені позовні вимоги визнав, пояснив, що не заперечує проти розірвання шлюбу, згоден сплачувати аліменти на утримання неповнолітньої доньки та на утримання дружини в розмірі, визначеному позивачкою.
Суд, заслухавши позивача, відповідача та дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню .
Судом встановлено, що сторони з 30.08.2008 року перебувають в зареєстрованому шлюбі (а.с.6), від якого мають неповнолітню доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7). Але подружнє життя не склалося через несумісність характерів, втрату поваги один до одного та почуття любові, подальше спільне життя сторони вважають неможливим, шлюбні відносини не підтримують з 19 листопада 2009 року, спільне господарство не ведуть. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Позивачка не працює, знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Згідно ч. 1 ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається, а тому, збереження шлюбу між сторонами на паритетних засадах неможливе, вжиття судом заходів щодо примирення буде суперечити інтересам подружжя та моральним засадам суспільства.
При визначенні розміру аліментів судом враховано вимоги ст. 182 СК України, а саме: стан здоров’я дитини, відповідача, матеріальний стан сторін по справі.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина має право на утримання від чоловіка, батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Рішення суду в частині стягнення аліментів необхідно допустити до негайного виконання.
Керуючись ст.ст . 209, 213-215 ЦПК України, ст. 110, 180, 182, 191, 84 СК України,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та на утримання дружини - задовольнити .
Шлюб, зареєстрован ий 30.08.2008 року Центральним відділом реєстрації актів цивільного стану Полтавського міського управління юстиції між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 , актовий запис №1072 – розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС стягнути з ОСОБА_2 державне мито на користь держави в розмірі 17 грн. 00 коп., ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Полтава, проживаючого: АДРЕСА_1, непрацюючого, ідентифікаційний код: НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючої: АДРЕСА_2, ідентифікаційний код не встановлено, аліменти на утримання доньки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення повноліття, починаючи з 17.02.2010 року.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Полтави, проживаючого: АДРЕСА_1, непрацюючого, ідентифікаційний код: НОМЕР_1 на користь ОСОБА_1 на її утримання аліменти в розмірі ? частини всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму , починаючи з 17.02.2010 року до досягнення донькою, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 трирічного віку, тобто до 29.01.2012 року.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Полтава, проживаючого: АДРЕСА_1, непрацюючого, ідентифікаційний код: НОМЕР_1, на користь держави суму державного мита в розмірі 51 грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов’язаних з розглядом цивільних справ в розмірі 120 грн. 00 коп.
В частині стягнення аліментів рішення підлягає негайному виконанню.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає чинність після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана, рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. В раз і подання апеляційної скарги, рішення набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий Ю.В.Куліш