Судове рішення #9896754

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

___________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

15 червня 2010 р.                    Справа № 2-а-1859/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Альчука Максима Петровича,

за участю представників сторін: ОСОБА_1

позивача      :   Пастернака О.О. - представник за довіреністю

відповідача :   не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи

за позовом: Козятинської об'єднаної державної податкової інспекції   

до:   відкритого сільськогосподарського акціонерного товариства "Комсомольське"  

про: стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Козятинською об’єднаною державною податковою інспекцією подано адміністративний позов про стягнення з відкритого сільськогосподарського акціонерного товариства "Комсомольське" податкового боргу із орендної плати за землю та фіксованого сільськогосподарського податку в загальній сумі 6416,02 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на момент звернення до суду за відкритим сільськогосподарським акціонерним товариством "Комсомольське" рахується заборгованість по сплаті орендної плати за землю та по сплаті фіксованого сільськогосподарського податку в сумі 6412,02 грн. Зазначена сума боргу виникла в результаті несплати відповідачем в добровільному порядку узгоджених сум податкових зобов’язань, заявлених в цьому позові.

В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві. Також представником позивача було подано заяву про уточнення позовних вимог (а.с. 38).

Відповідач в судове засідання повторно не з’явився. Про дату, час і місце розгляду справи повідомлений завчасно і належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 21313 (а.с. 37). Але надав суду клопотання (а.с. 39) про визнання адміністративного позову в повному обсязі. Даним клопотанням відповідач також просить суд розглянути справи без участі уповноваженого представника відповідача.

Суд, прийнявши до уваги думку представника позивача та клопотання відповідача, вирішив слухати справу по суті без уповноваженого представника відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та надані докази, судом встановлено наступне.

Відкрите сільськогосподарське акціонерне товариство "Комсомольське" зареєстроване Козятинською районною державною адміністрацією 08.08.1996 року, ідентифікаційний код 05527692 (а.с. 4) та перебуває на податковому обліку в Козятинській ОДПІ як платник податків та зборів, встановлених Законом України "Про систему оподаткування".

Станом на момент звернення до суду за відповідачем рахується заборгованість по орендній платі за землю та по фіксованому сільськогосподарському  податку в сумі           6412,02 грн.

Зокрема, вказана заборгованість підтверджується картками особових рахунків платника податків (а.с. 7-16), довідкою про стан заборгованості відповідача (а.с.6), податковими деклараціями орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (а.с. 17-21) та податковим розрахунком фіксованого сільськогосподарського податку (а.с. 22-23).

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до пункту 8 частини першої статті 14 цього Закону до переліку загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів), зокрема, включено орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності, що кореспондує положенню статті 2 Закону України "Про плату за землю" від 03 липня 1992 року № 2535-ХІІ (Закон № 2535) згідно якої використання землі в Україні є платним.

Так, плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Відповідно до частини першої статті 14 Закону України "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.

Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов’язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов’язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.    

Податкове зобов’язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (ч. 1 ст. 17 Закону № 2535).

ВСАТ "Комсомольське" податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2009 рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями подало до Козятинської ОДПІ 30.01.2009 року (а.с. 17, 19).

Разом із декларацією, відповідачем подано відомості із договорів землі. Зокрема, це договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення із Козятинською районною державною адміністрацією Вінницької області, укладені 26.102007 року, 23.11.2007, 15.04.2006. Зареєстровані договори 06.03.2008 року за № 040886000001 (а.с. 18), 26.11.2007 року  № 040783200034 (а.с. 20), 20.09.2006 року № 040683200004 (а.с. 21) відповідно.

Контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби (ст. 27 Закону № 2535).

Відповідно до ст. 2 "Про фіксований сільськогосподарський податок" - особи можуть бути зареєстровані як платники ФСП, якщо такі особи є сільськогосподарськими    підприємствами  різних організаційно-правових форм, передбачених законами України, селянські та інші господарства, які займаються виробництвом (вирощуванням),   переробкою та збутом сільськогосподарської продукції, а також рибницькі,  рибальські та  риболовецькі господарства,  які займаються розведенням, вирощуванням та виловом риби  у  внутрішніх  водоймах (озерах, ставках та водосховищах), у яких сума, одержана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів  її  переробки  за попередній звітний  (податковий)  рік,  перевищує 75 відсотків загальної суми валового доходу.

Стаття 5 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" вказує,  платники податку визначають суму фіксованого сільськогосподарського податку на поточний рік у порядку і розмірах, передбачених цим Законом, і подають розрахунок органу державної податкової служби за місцем знаходження платника податку до 1 лютого поточного року.

Сплата податку проводиться щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем базового звітного (податкового) місяця, у розмірі третини суми податку, визначеної на кожний квартал від річної суми податку, у таких розмірах: у I кварталі - 10 відсотків; у II кварталі - 10 відсотків; у III кварталі - 50 відсотків; у IV кварталі - 30 відсотків.

Відповідач самостійно подавав податковий розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку від 02.02.2009 року № 740 (а.с. 22) та від 02.02.2009 року  № 741 (а.с. 27).

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення  зобов’язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов’язкових платежів), включаючи збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Відповідно до цього Закону, узгоджена сума податкового зобов’язання, тобто самостійно визначена платником податків у податковій декларації (розрахунку), не сплачена у строки, визначені Законом, визнається сумою податкового боргу платника податків (п.п 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181).

Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України  "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків, яка підлягає примусовому стягненню.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Те ж саме зазначено і в п.п. 3 п.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування", за якою платники податків і зборів зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів, у встановлені Законами терміни. В той же час згідно ч. 1 ст. 11 даного Закону, відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідно до законів України.

Заявлену до стягнення узгоджену суму податкового боргу із орендної плати за землю та фіксованого сільськогосподарського податку в розмірі 6412,02 грн. відповідач у встановлені законодавством строки до бюджету не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.  

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач позовні вимоги визнав.

Відповідно до ч. 1 ст. 112, ст. 136 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова про задоволення адміністративного позову.

Судом встановлено відсутність підстав для відмови у прийнятті визнання адміністративного позову відповідачем. Дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.

Взявши до уваги, що відповідач заявлені позовні вимоги позивача визнав, а також враховуючи, що викладені у заяві факти стверджуються матеріалами справи, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже підлягають задоволенню в повному обсязі.

Частиною 4 ст. 94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб’єкт владний повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Відповідно до  п. 34 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року №7-93 “Про державне мито” позивач від сплати державного мита звільняється.    

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з відкритого сільськогосподарського акціонерного товариства "Комсомольське" (22133, Вінницька область, Козятинський район, с. Садове, вул. Центральна, 3, ідентифікаційний код 05527692) 3401,06 грн. заборгованості по орендній платі за землю та по фіксованому сільськогосподарському  податку до місцевого бюджету Комсомольської сільської ради (рр 31412530700203) та 3014,96 грн. заборгованості по орендній платі за землю та по фіксованому сільськогосподарському податку до місцевого бюджету Пиківської сільської ради (р/р 31414530700212).

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється  з  дня  отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено:   16.06.10  

Суддя                                        Альчук Максим Петрович

                     15.06.2010

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація