Судове рішення #9895430

  А П Е Л Я Ц І Й Н И Й  С У Д  В І Н Н И Ц Ь К О Ї  О Б Л А С Т І  

  У Х В А Л А  

Іменем України  

11 червня 2010 року                   м. Вінниця  

  Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:  

головуючого: Сопруна В. В.,  

суддів: Медяного В.М., Матківської М.В.  

при секретарі: Сніжко О. А.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці заяву військової частини №А 2287  про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 02 березня 2007 року по  справі за позовом ОСОБА_1 до військової частини А-2287 про стягнення  грошової компенсації за неотриманий продовольчий пайок,-  

  встановила:  

  Постановою Замостянського районного суду м. Вінниці від 02 березня 2007  року позов   ОСОБА_1 до військової частини А-2287 про стягнення  грошової компенсації за неотриманий продовольчий пайок, задоволено.  

Не погодившись із вказаною постановою суду, військова частина А 2287, 29.09. 2009 року,  подала до Апеляційного суду, заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження вказаної постанови, зазначивши, що в установлений законом строк військова частина не могла подати заяву про апеляційне оскарження постанови Замостянського районного суду м. Вінниці та апеляційну скаргу, оскільки на адресу військової частини не надходили судові повістки про час і дату винесення постанови.  

Колегія суддів, заслухавши пояснення учасників розгляду, дослідивши матеріали справи, вважає, що клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 02 березня 2007 року задоволенню не підлягає з наступних підстав.  

Згідно ч. 3 ст. 186 КАС України заяву про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.  

Відповідно ч. 5 ст. 186 КАС України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  

Згідно ч. 6 ст.186 КАС України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених КАС України, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд, за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.  

Колегія суддів прийшла до висновку, що заява військової частини №А 2287 про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 02 березня 2007 року  задоволенню не підлягає, оскільки причина пропуску строку на апеляційне оскарження  не є поважною та беззаперечною підставою для цього.  

У відповідача не було перешкод для вчасного подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Представник відповідача був присутній у судовому засіданні при проголошенні постанови від 02 березня 2007  року, знав про результат вирішеного спору, але заяву про апеляційне оскарження та апеляційну скаргу  на неї в установлені законом строки не подав. Апелянтом не надано суду жодних доказів стосовно неможливості вчасно подати заяву про апеляційне оскарження постанови Замостянського районного суду м. Вінниці та апеляційну скаргу.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 72, 73, 294, 295 ЦПК України, колегія суддів, -  

ухвалила:  

  Відмовити військовій частині №А 2287 у задоволенні заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 02 березня 2007 року.  

Апеляційну скаргу військової частини №А 2287 - залишити без розгляду.  

Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і  може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги до Верховного Суду України протягом двох місяців.  

Головуючий:     (підпис)             В.В. Сопрун  

Судді:     (підпис)             В.М. Медяний  

(підпис)                                               М.В. Матківська  

Копія вірна:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація