Судове рішення #9891380

справа № 2-634/2010р.

 Р І Ш Е Н Н Я

  І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

          21 червня 2010  року        

          Гусятинський районний суд  Тернопільської області

в складі: головуючого                     Лисюк І.О.

при секретарі                                   Федорів О.П.  

розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Гусятин справу за позовом ОСОБА_1  до Зеленівської сільської ради, третя особа Гусятинська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно,-            

         

                                              ВСТАНОВИВ:        

   

ОСОБА_1 звернулася в суд із позовною заявою до Зеленівської сільської ради, про визнання за нею права власності на Ѕ частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1, яка належить її чоловікові ОСОБА_3, померлому у 1993 році. Через те, що правовстановлюючі документи на спадкове майно на ім’я чоловіка за його життя не видані, немає змоги нотаріально оформити право власності на майно, тому просить у судовому порядку  визнати за нею право на спадкування по закону на Ѕ частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1.                                                                

Позивач подала суду письмову заяву, позовні вимоги підтримала повністю, просила покласти судові витрати на неї.  Відповідач Зеленівська сільська рада подала суду письмову заяву, позовні вимоги визнала повністю. Державний нотаріус Гусятинської державної нотаріальної  контори проти позовних вимог не заперечує.                

Відповідно до ст. 130 ЦПК України ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволенню позову.        

Відповідно до ст. 61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Суд, роз'яснивши сторонам процесуальні наслідки визнання позову, встановивши, що визнання в даному випадку відповідачем позовних вимог не суперечить закону та не порушує права, свободи, інтереси інших осіб, приходить до висновку, що позов про визнання права власності на спадкове майно підлягає до задоволення.        

Враховуючи те, що іншого порядку виготовлення і видачі позивачеві правовстановлюючих документів на успадковане майно законодавством не визначено, позивач фактично прийняв спадщину, а тому є підстави у судовому порядку  визнати за ОСОБА_1 право власності на Ѕ частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3.                    

Судові витрати по справі покласти на позивача за її клопотанням.  

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.10, 11, 61, 130, 174, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст.ст.  346,  1261, 1268 Цивільного кодексу України,-

                       

                                               В И Р І Ш И В :    

Позовну заяву  ОСОБА_1  про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.                                                

Визнати за ОСОБА_1  право власності на Ѕ частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3.    

Судові витрати по справі покласти на позивача.                  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Гусятинський районний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.    

Суддя: підпис    

З оригіналом вірно

Голова Гусятинського районного суду                         Г.М.Римар

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація