апеляційний суд луганської області
вул. Коцюбинського, буд. №4, Луганськ, 91016
справа 22А-819\06 категорія
УХВАЛА
2006 року, липня місяця, 20-го дня суддя судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Луганської області Яресько А.В., розглянувши в порядку ст.ст. 185, 187, 189 КАС України апеляційну скаргу виконавчого комітету Алчевської міської Ради на ухвалу Брянківського міського суду від 26 жовтня 2006 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Алчевської міської Ради про скасування рішення органу місцевого самоврядування,
встановив:
25 січня 2006 року позивач ОСОБА_1 подав до Брянківського міського суду адміністративний позов про визнання незаконним рішення Алчевського виконкому.
26 січня 2006 року ухвалою судді Брянківського міського суду Луганської області було відкрито провадження у справі, призначено попереднє судове засідання.
10.04.2006 року до суду надійшла апеляційна скарга виконавчого комітету Алчевської міської Ради на зазначену ухвалу суду про відкриття провадження у справі через порушення судом першої інстанції правил підсудності із проханням про поновлення строку.
У призначенні судового засідання з питання щодо можливості поновлення строку на апеляційне оскарження та у відкритті апеляційного провадження необхідно відмовити з наступних підстав.
Посилання в ухвалі Брянківського міського суду Луганської області від 26 січня 2006 року про можливість апеляційного оскарження цієї ухвали є помилковим, адже згідно до ч. 2 ст. 185 КАС України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду повністю або частково у випадках, встановлених цим Кодексом. Заперечення на інші ухвали можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції. Відкриття провадження в адміністративній справі регулюється ст. 107 КАС України, якою не передбачається оскарження ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі.
Ст. 22 КАС України передбачено, що суд першої інстанції передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду у тих випадках, коли після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності чи територіальної підсудності. Відповідач не позбавлений права на ініціювання питання про це під час судового розгляду справи. Частиною 3 ст. 22 КАС України передбачено те, що питання про передачу адміністративної справи суд вирішує ухвалою, яку може бути оскаржено.
Оскільки апелянт просить про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали, що не підлягає за законом апеляційному оскарженню, та на підставі викладеного вище, керуючись ст. 189 КАС України,
ухвалив:
Відмовити у відкритті апеляційного провадження по апеляційній скарзі виконавчого комітету Алчевської міської ради на ухвалу Брянківського міського суду Луганської області від 26 січня 2006 року, повернувши апеляційну скаргу апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення, проте її може бути оскаржено сторонами по справі безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України протягом одного місяця після набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги.