КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а - 633/07
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 травня 2007 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Денісова А.О.
Суддів: Глущенко Я.Б.
Межевича М.В.
при секретарі Мальцевій К.В.,
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Калинівському районі Вінницької області на постанову господарського суду Вінницької області у справі за позовом Державної податкової інспекції у Калинівському районі до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення 575 грн. штрафних санкцій за рахунок майна платника, -
В С Т А Н О В И В
Постановою господарського суду Вінницької області від 13 березня 2007 р. в задоволенні позову ДПІ у Калинівському районі відмовлено, з тих підстав, що штрафна санкція в сумі 575 грн. не є податковим зобов'язанням в розуміння ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Суд першої інстанції також зазначив, що перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу була проведена в січні 2005 р., акт № НОМЕР_1, податкове повідомлення-рішення винесене 05.01.05 р., а позов подано до суду тільки 26. 01.07 р. Термін позовної давності минув і підстав для його поновлення суд не вбачає.
На вказану постанову ДПІ у Калинівському районі подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду та постановити нову, якою задовольнити позов. На обґрунтування своїх вимог скаржник посилається на те, що відповідно до ст.100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін. Відповідач не просив відмовити в задоволені позову з цих підстав, а тому відмова в задоволенні позову є необґрунтованою та незаконною.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. В ч.2 цієї ж статті зазначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлене інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про просушення свої прав, свобод чи інтересів.
Перевірка контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу була проведена в січні 2005 р., акт № НОМЕР_1, податкове повідомлення-рішення винесене 05.01.05 р., а позов подано до суду тільки 23. 01.07 р.
Доказів щодо поважності причин пропуску строку позовної давності позивач суду не надав.
Згідно ст.100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмовлення у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Як вбачається з протоколу в судовому засіданні¸ яке відбулося 13.03.07 р., відповідач просив суд застосувати строк позовної давності та відмовити в позові.
За таких умові суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку, що пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні позову, оскільки на цьому наполягав відповідач.
Наведені в апеляційній скарзі доводи вказаного висновку не спростовують.
На час розгляду справи в суді Калинівська ОДПІ була реорганізована і її правонаступником стала Козятинська ОДПІ.
Суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 КАСУ,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Козятинської ОДПІ Вінницької області залишити без задоволення, а постанову господарського суду Вінницької області від 13 березня 2007 р. залишити - без змін
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАСУ.
Головуючий суддя
Судді: