Справа- 22-3134-06 року
Суддя 1-ї інстанції Буран О.М.
Доповідач-Галушко Л.А.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 липня 2006 року Судова палата в цивільних справах апеляційного суду
Одеської області в складі
Головуючого: Галушко Л.А.
Суддів : Плавич Н.Д.,Кварталової А.М..
При секретарі: Гукаленко О.О..
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі апеляційну скаргу АТ МВО „Оріон" на ухвалу Малиновського районного суду м. Одеси від 29.01.2005 року по справі за позовом ОСОБА_1 до другої Державної виконавчої служби в Малиновському районі на неправомірні дії посадових осіб.
ВСТАНОВИЛА:
В січні 2006 року позивач звернувсь до суду з адміністративним позовом в якому просив суд визнати дії відповідача про відкриття виконавчого провадження з виконання ухвали №7-2\52-05-1848, виданої 27.12.2005 року господарським судом Одеської області неправомірними та скасувати постанову.
Ухвалою Малиновського районного суду м. Одеси від 29 січня 2006 року суд відкрив провадження по справі.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування ухвали суду з закриттям провадження по справі посилаючись на порушення судом підсудності оскільки ст.121-2 ГПК України встановлений інший порядок судового провадження, так як оскаржуються неправомірні дії державної виконавчої служби щодо виконання ухвали господарського суду.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши доповідь судді-доповідача, доводи апеляційної скарги, судова колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких міркувань.
Згідно п.2 ст2 КАС України до адміністративного суду можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Постановою виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження була винесена на підставі ухвали господарського суду Одеської області від 27.12.2005 року по справі №7-2\52-05-1848.
Зі змісту ст. 121-2 ГПК України вбачається, що скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Порядок визначення підсудності роз'яснено і в п.8 у постанові Пленумі Верховного суду України від 26.12.2003 року №14 „Про практику розгляду судами скарг на рішення дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження".
Рішення, дії або бездіяльність державної виконавчої служби може бути оскаржено за правилами адміністративного судочинства, якщо такі рішення, дії або бездіяльність, не пов'язані із виконанням судових рішень у цивільних та господарських справах(ч.1 ст.181 КАС України) .Суд контролює виконання судових рішень у цивільних та господарських справах в порядку, який встановлено відповідно розділом У11 ЦПК України іст.1212 ГПК України.
Відповідно до ст. 109 п.1 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного провадження.
Таким чином судом першої інстанції порушив вимоги п. 4 ст107 КАС України, а тому відповідно до ст.203 КАС України судова колегія закриває провадження по справі.
Відповідно до вимог ст. 157 ч.2 КАС України судова колегія роз'яснює позивачеві право на звернення з позовною заявою до господарського суду ,до юрисдикції якого віднесено розгляд даного спору.
Керуючись ст..ст.195,198 ч.1 п.4,203,206,212 КАС України, судова колегія
Ухвалила
Апеляційну скаргу АТ МВО „Оріон"- задовольнити.
Ухвалу Малиновського районного суду м. Одеси від 29,01,2006 року скасувати.
Закрити провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до другої Державної виконавчої служби в Малиновському районі м. Одеси на неправомірні дії посадових осіб.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом місяця з дня набрання законної сили до Вищого адміністративного суду України.