КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-958/07 Головуючий у І-ій інстанції: Медвецький С.К. №2а-86/07 Суддя-доповідач: Малинін В.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2007 рік м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого: Малиніна В.В.
суддів: Глущенко Я.Б.
Бараненко І.І.
при секретарі: Константиновій Н.Б.
за участю:
позивача - ОСОБА_1.
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Староміського районного суду м. Вінниці від 15 березня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про перерахунок розміру пенсії, -
ВСТАНОВИВ :
У травні 2006 року позивач ОСОБА_1. звернувся до Ленінського районного суду м. Вінниці з позовом до Управління міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області про зобов»язання про виплату недоплаченої суми пенсії за минулий час.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що він, являючись військовим пенсіонером, що прослужив в органах внутрішніх справ (далі ОВС) більше 23 років, в 1998 році вийшов на пенсію, в зв'язку з чим йому була нарахована належна сума доплати до пенсії в розмірі 25%. Однак, позивач вважає, що прослуживши 23 роки в ОВС, має право на 33% доплати належної суми пенсії.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Вінниці справа за позовом ОСОБА_1. передана за правилами територіальної підсудності до Староміського районного суду м. Вінниці; 03.01.07. відкрито провадження по справі.
23.01.07. залучено до участі у справі в якості співвідповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Постановою Староміського районного суду м. Вінниці від 15.03.07. відмовлено в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду позивач подав апеляційну скаргу в якій зазначив, що дана постанова Староміського районного суду м. Вінниці винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права. Відповідно до цього, просить її скасувати та постановити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Заперечень на апеляційну скаргу не надійшло.
Заслухавши у судовому засіданні апеляційного суду суддю-доповідача, пояснення з'явившихся учасників процесу, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_1. задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 являється військовим пенсіонером, що прослужив в ОВС більше 23 років. В 1998 році був звільнений з військової служби на пенсію.
Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» (далі Закон) йому була нарахована пенсія в розмірі 80%.
Починаючи з 01.01.05. позивачу відповідно до Закону України №1769 від 15 червня 2004 року «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу та деяких інших осіб» був зроблений перерахунок пенсії і починаючи з 01.01.05. йому сплачувалось 50% перерахованої пенсії, а з 01.01.06. - 100% перерахованої пенсії.
Крім того, відповідно до ст. 43 Закону України « Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу ОВС та деяких інших осіб» пенсія призначається з грошового забезпечення особи рядового та начальницького складу, яку він отримував за останньою штатною посадою, включаючи і додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до грошового атестату №НОМЕР_1, виданої Вінницьким відділом УМВС України у Вінницькій області, позивач за останньою штатною посадою перед звільненням отримував такий вид грошового забезпечення, як доплата від належної суми пенсії, а тому, відповідна доплата була включена до складу пенсії позивача в розмірі якої він її отримував під час проходження служби.
Відповідно до Указу Президента України №926, доплата від належної суми пенсії не є обов'язковим видом грошового забезпечення, оскільки підпунктом 2, п.2, п. «а» ч.3 даного Указу визначено, що керівники ОВС мають право в межах асигнувань, що виділяються на утримання цих органів встановлювати особам рядового та начальницького складу ОВС, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі, - щомісячну доплату в розмірі від 25 до 50 відсотків пенсії, яка могла бути їм нарахована.
Зазначене підтверджується п.6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 квітня 2005 року №4 «При розгляді справ зазначеної категорії суди мають враховувати, що відповідно до ч.3 ст.43 Закону №2262-XII (в редакції Закону від 15 червня 2004 року №1769-IV «Про внесення змін до ст.. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу та деяких інших осіб», який набув чинності 1 січня 2005 р.) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, а також особам, які мають право на пенсію згідно з Законом №2262-XII, та членам їх сімей пенсії нараховуються виходячи з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням…»
Відповідно до вищевикладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно відмовив в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 стосовно проведення відповідачем перерахунку раніше призначеної пенсії з урахуванням 33% доплати від належної суми пенсії.
Керуючись ст. ст.195,196,199, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Староміського районного суду м. Вінниці від 15 березня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про перерахунок розміру пенсії - залишити без задоволення.
Постанову Староміського районного суду м. Вінниці від 15 березня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про перерахунок розміру пенсії - залишити без змін.
Матеріали справи повернути до Староміського районного суду м. Вінниці.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді: