Судове рішення #988188
У х в а л а

У х в а л а

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

14 серпня 2007 року                                                                                          м.Київ

 

Київський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого - Бараненка І.І.,

суддів:                                                                                                                                     Межевича М.В.,

                          Малиніна В.В.,

при секретарі судового засідання - Горобцовій Я.В.,

      за участю: представника позивача - ОСОБА_1 та представника Київського міського головного управління земельних ресурсів - Коваленко Тетяни Ігорівни,

розглянувши апеляційну скаргу Київського міського головного управління земельних ресурсів на постанову Деснянського районного суду м. Києва від 15 лютого 2007 року у справі № 2а-105/07 за позовом ОСОБА_2 на постанову начальника Київського міського головного управління земельних ресурсів про накладення адміністративного стягнення,

в с т а н о в и в :

У січні 2007 року ОСОБА_2. звернулася до Деснянського районного суду м. Києва з позовом, в якому просила скасувати постанову заступника начальника Київського міського головного управління земельних ресурсів від 26 грудня 2006 року про накладення на неї адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 102 грн. за ст. 188-5 КУпАП.

Постановою Деснянського районного суду м. Києва від 15 лютого 2007 року позов задоволено.

В апеляційній скарзі Київське міське головне управління земельних ресурсів, посилаючись на не дослідження доказів, що мають значення для справи, просить скасувати оскаржувану постанову та відмовити у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, заперечення позивача на апеляційну скаргу, пояснення представника Київського міського головного управління земельних ресурсів в підтримку апеляційної скарги та, перевіривши доводи апеляції наявними в матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з п.3 ч.2 ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про накладення адміністративних стягнень.

Як вбачається з матеріалів справи, спірні правовідносини виникли з приводу постанови заступника начальника Київського міського головного управління земельних ресурсів від 26 грудня 2006 року про накладення на ОСОБА_2.  адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 102 грн. за ст. 188-5 КУпАП.

Отже, предметом оскарження є рішення органу владних повноважень з приводу накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Оскільки провадження за заявою, яку не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, було помилково порушено судом першої інстанції за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, провадження в даній справі належить закрити на підставі п.1 ч.1 ст.157 КАС України.

Згідно ч.1 ст.203 КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і провадження у справі закривається з підстав, встановлених відповідно ст.ст. 155 і 157 цього Кодексу.

На підставі викладеного та, керуючись ст.ст.157, 160, 198, 203, 205, 206 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд,

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу Київського міського головного управління земельних ресурсів задовольнити частково.

Постанову Деснянського районного суду м. Києва від 15 лютого 2007 року скасувати, а провадження в даній адміністративній справі - закрити.

Дана ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте на неї може бути подана касаційна скарга до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання цією ухвалою законної сили.

 

 

Головуючий                                    ____________________   І.Бараненко

                                 

 

Судді:                                              ____________________    В.Межевич

 

 

                                                                   ____________________   В.Малинін

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація