Судове рішення #98808
УКРАЇНА

 

УКРАЇНА                                    

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №22а-1050\2005р.                                          Головуючий 1 інстанції: Шляхтицький О.І.

Категорія - 9                                                                                      Доповідач: Градовський Ю.М.

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

19 липня 2006 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Одеської області у складі:     Головуючого: Градовського Ю.М.

Суддів: Бітова А.І.

Єрьоміна А.В. При секретарі: Лабунській Т.Ю. Розглянувши  у  відкритому судовому засіданні  в м.Одесі  справу  за апеляційною скаргою Ізмаїльської мітниці на постанову   Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 9 грудня 2005р.  по справі  за адміністративним  позовом  ОСОБА_1 до Ізмаїльської митниці про визнання неправомірними дій посадових осіб,

ВСТАНОВИЛА:

У листопаді 2005р. ОСОБА_1  звернувся в суд із позовом до Ізмаїльської митниці про визнання неправомірними дій посадових осіб. Свої вимоги вона обгрунтувала тим, що будучі громадянином Молдови, переїхав на постійне місце проживання на територію України та 9 вересня 20005р. отримав паспорт громадянина України. При переїзді в Україну він ввіз автомобіль марки „VОLKSWAGEN Тransporter"1983р. випуску, кузов №НОМЕР_1, двигун НОМЕР_2, транзитний номер НОМЕР_3, свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_4 Республіки Молдова. 24 жовтня 2005р. він звернувся до начальника Ізмаїльської митниці про оформлення автомобіля, однак йому було відмовлено у митному оформленні, оскільки автомобіль був виготовлений більш 8 років. Враховуючи, що його права порушені, просив вимоги задовольнити.

Постановою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 3 грудня 2005р. позов ОСОБА_1 задоволений. Визнано неправомірною відмову Ізмаїльської митниці ДМС України у пільговому оформлені автомобілю марки „VОLKSWAGEN Тransporter", 1983р. випуску, кузов № НОМЕР_1, двигун НОМЕР_2 , який належить ОСОБА_1. Зобов'язано начальника Ізмаїльської митниці пропустити на митну територію України та здійснити митне оформлення автомобілю марки „VОLKSWAGEN Тransporter", 1983 р. випуску, кузов № НОМЕР_1, двигун НОМЕР_2, який належить ОСОБА_1 без оплати мита, акцизного збору і ПДВ.

В апеляційній скарзі Ізмаїльська митниця просить постанову суду скасувати, прийняти по справі нову постанову про відмову в позові, посилаючись на порушення норм права.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідь судді доповідача, доводи апеляційної скарги, пояснення на неї, перевіривши законність та обгрунтованність рішення

суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку про задоволення скарги, скасування постанови, з наступних підстав.

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_1. як громадянин, який переїхав на постійне місце проживання на територію України і перевіз власне майно, а саме автомобіль марки VОLKSWAGEN Тransporter", 1983р. випуску, кузов НОМЕР_1, двигун НОМЕР_2, має право на пільгове митне оформлення автомобіля.

Однак погодитись з таким висновком районного суду не можна, оскільки висновки суду не відповідають обставинам справи, суд неправильно застосував норми матеріального права.

Судова колегія вважає, що вказані порушення призвели до неправильного вирішення справи, а тому суд апеляційної інстанції на підставі п.п.3,4 ст.202КАС України постанову суду скасовує, приймає по справі нову постанову, з наступних підстав.

Апеляційним судом встановлено, що влітку 2005р. ОСОБА_1. переїхав на постійне місце проживання на територію України і був зареєстрований в АДРЕСА_1. У вересні 2005р. отримав паспорт громадянина України. Під час проживання на території Молдови ОСОБА_1. придбав автомобіль марки VОLKSWAGEN Тransporter", 1983р. випуску, який був зареєстрований на його ім'я. При переїзді на постійне місце проживання, ОСОБА_1 зняв автомобіль з реєстрації, отримав транзитні номери НОМЕР_3, перевіз на територію України і звернувся до Ізмаїльської митниці з заявою про митне оформлення автомобіля. Однак, відповідно до листа від 2 листопада 2005р. йому було відмовлено у митному оформленні автомобіля, з тих підстав, що вказаний автомобіль виготовлений та експлуатується більш 8-ми років.

Як зазначено в ст.1 Закону України „Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" від 6 липня 2005р. №2739-1 У, пропуск на митну територію України з метою вільного обігу легкових автомобілів, автобусів, допускається за умови, що на момент переміщення через митний кордон України пройшло не більше 8 років з дати їх виготовлення.

Враховуючи, що на момент переміщення на митну територію України автомобіля ОСОБА_1 VОLKSWAGEN Тransporter" пройшло більш ніж вісім років, Ізмаїльська митниця обгрунтованно відмовила йому у митному оформленні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 198,202,207КАС України, колегія суддів

П О СТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Ізмаїльської митниці задовольнити.

Постанову Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 9 грудня 2005р. скасувати.

В позові ОСОБА_1 до Ізмаїльської митниці про визнання неправомірними дій посадових осіб    відмовити.

Постанова суду набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня набрання законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація