Судове рішення #9879753

Справа № 2-7956/2010  

РІШЕННЯ  

                                                             ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

02 червня 2010 р.        

Приморський районний суд         м. Одеси  у складі:  

Головуючого судді                     Гандзій Н.В.  

при секретарі                               Горецькій К.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2, Приморського РВ ОМУ УМВС України в Одеській області про усунення перешкод у здійсненні права власності, зняття з  реєстрації та виселення.  

  ВСТАНОВИВ:  

        ОСОБА_1 звернувся до суду  з позовом до ОСОБА_2, Приморського РВ ОМУ УМВС України в Одеській області про усунення перешкод у здійсненні права власності, зняття з реєстрації та виселення, посилаючись на ті обставини, що йому на підставі договору купівлі-продажу від 8.12.2009 року укладеного між ним та ОСОБА_3, який посвідчений приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Пачевою І.І., належить квартира  АДРЕСА_1.

        14.12.2009 року була проведена державна реєстрація вказаного договору купівлі-продажу в Електронному реєстрі прав власності на нерухоме майно.

        Позивач стверджує, що на момент укладення договору купівлі-продажу зазначеної квартири, в ній ніхто не проживав. До останнього часу позивач також не користувався цією квартирою. На початку березня, коли позивач вирішив переїхати до придбаної квартири, він з’ясував, що в ній проживає ОСОБА_2, який є батьком минулого власника квартири ОСОБА_3.

       На прохання про звільнення належної позивачу квартири та про виселення відповідач категорично відмовляється.

       У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив усунути перешкоди у здійсненні позивачем права власності шляхом зняття відповідача з реєстраційного обліку та виселення.      

        Відповідач ОСОБА_2, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, у судове засідання не з’явився, витребувані судом докази перебування на лікарняному не надав, тому справа розглянута на підставі ст.ст. 224-226 ЦПК України з ухваленням заочного рішення на підставі наявних матеріалів справи.

    Представник відповідача Приморського РВ ОМУ УВВС України в Одеській області також у судове засідання не з`явився про день та час слухання справи оповіщався належним чином.

           Вивчивши матеріали справи, розглядаючи спір у межах заявлених вимог, суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню з наступних підстав.  

        Судом встановлено, що спірна квартира АДРЕСА_1 належала ОСОБА_3  на підставі Договору дарування, посвідченого Шостою одеською державною нотаріальною конторою 03 травня 2007 року, за реєстром №5-993, зареєстрованого в електронному Реєстрі прав власності на нерухоме майно за реєстраційним №10391172, номер запису 334, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно №14528527, виданого КП „Одеське  міське   бюро   технічної інвентаризації та реєстрації об’єктів нерухомості»  від 14.05.2007 року.

        8.12.2009 року відповідно до договору купівлі – продажу укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 та посвідченого приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_4 за № 6252, позивач набув  право власності на квартиру  АДРЕСА_1, яке зареєстровано   в   КП   „Одеське  міське   бюро   технічної інвентаризації та реєстрації об’єктів нерухомості» 14.12.2009 року.

       При вселенні в придбану квартиру, позивачем з’ясовано що в ній мешкає ОСОБА_2, який є батьком минулого власника квартири ОСОБА_3. Цей факт підтверджено Довідкою ЖЕКа від 15.03.2010р.

        На прохання позивача про звільнення належної йому квартири відповідач не реагує, від виселення категорично відмовляється.

        Згідно ст.ст.317,319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Згідно до ст.321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.  

          Згідно вимог ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійснені ним права користування та розпоряджання своїм майном. Для висунення таких вимог не вимагається, щоб перешкоди до здійснення права користування та розпоряджання майном були результатом винних дій відповідача чи спричиняли позивачу збитки. Достатньо, щоб такі дії хоча б i не позбавляли власника володіння майном, але об'єктивно порушували його права i були протиправними.  

           Підставою для такого звернення є обставини, що підтверджують право позивача на користування i розпоряджання майном, вчинення відповідачем дій, які перешкоджають позивачу використовувати належні йому права, позадоговірний характер наявних між сторонами правовідносин.  

         Судом встановлений факт переходу права власності на квартиру № 54, розташовану за адресою: АДРЕСА_1,  до позивача – ОСОБА_1, і з’ясовано, що проживання та наявність реєстрації за даною адресою відповідача - ОСОБА_2 , порушує права позивача, як власника зазначеної квартири.  

       Реєстрація за адресою нерухомості фактично є використанням цієї нерухомості. Передбачені законом правові підстави для того, щоб відповідач ОСОБА_2 був допущений до користування зазначеною належною позивачу квартирою, у вигляді перебування на реєстраційному обліку за її адресою, відсутні.

Наявність реєстрації відповідача ОСОБА_2. за адресою належної позивачу квартири грубо порушує право власності позивача, і не дає йому можливості реалізації права власності в повному обсязі.

Статтею 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» передбачено, що зняття з реєстрації місця проживання здійснюється, зокрема, за  рішенням суду.

               

      Враховуючи вищенаведене та керуючись  ст.ст.10,11,224-226  ЦПК України,  ст.ст.317, 319, 391  ЦК України,  суд

ВИРІШИВ:

       Позов  ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.          

       

        Усунути перешкоди у здійсненні  ОСОБА_1   права власності   на квартиру за АДРЕСА_1

         

         Виселити  ОСОБА_2  з квартири АДРЕСА_1         

       

          Зобов’язати Приморський РВ ОМУ УМВС України в Одеській області зняти ОСОБА_2 з реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_1.

      Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

      Заочне рішення може бути переглянуте судом за заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання  копії рішення.  

 

               

Суддя                                                                                                                                Гандзій Н.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація