Справа № 2-10700
2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
19 квітня 2010 року Московський районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Майстренко О.М. за участю секретаря Соломаха О.В. розглянув у відткритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особою, що втратив право користування житловим приміщенням -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду із позовом та просить визнати відповідача особою, який втратив право користування житловим приміщенням, яке розташоване у АДРЕСА_1, зобов’язати ВГІРФЛ Московського РВ У МВС України в Харківській області зняти відповідача з реєстраційного обліку за вказаною адресою.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що на підставі свідоцтва про право власності на житло від 17.09.1997 року, виданого органом приватизації житлового фонду ЗАТ «ХТЗ», реєстровий № р-30226 вона та її неповнолітній син – ОСОБА_3 є власниками спірної квартири.
04.11.2003 року позивачка оформила договір найму жилого приміщення з ОСОБА_2 на невизначений строк.
В квітні 2009 року відповідач по справі добровільно виселився зі вказаного житлового приміщення та вивіз свої особисті речі, до теперішнього часу не мешкає без поважних причин у спірному житловому приміщенні більш встановлених законом строків.
Відповідач у судове засідання не з’явився , про день слухання повідомлений, суд виносить по справі заочне рішення.
Суд, вислухав позивача, свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, вивчив матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з натсупних підстав.
Як було встановлено судом, на підставі свідоцтва про право власності на житло від 17.09.1997 року, виданого органом приватизації житлового фонду ЗАТ «ХТЗ», реєстровий № р-30226 ОСОБА_1 та її неповнолітній син – ОСОБА_3 є власниками спірної квартири.
В квітні 2009 року відповідач добровільно виселився зі вказаного житлового приміщення та вивіз свої особисті речі, згідно довідки житлової дільниці № 34 від 05.02.2010 року та до теперішнього часу не мешкає без поважних причин у спірному житловому приміщенні більш встановлених законом строків, його речей в квартирі немає.
З вказаного періоду відповідач в квартирі не з’являвся, станом квартири не цікавиться, комунальні платежі не сплачує.
Згідно ст.. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Згідно ст.. 163 ЖК України у разі тимчасової відсутності наймача або членів його сім*ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених ст. 71 ЖК України. Тимчасова відсутність наймача та членів його сім*ї не звільняє їх від виконання обов’язків за договором найму жилого приміщення.
Таким чином по справі встановлено, що відповідач не мешкає у спірному житловому приміщенні з квітня 2009 року, а позов до суду був поданий в квітні 2010 року, а тому позов ОСОБА_1 задоволенню підлягає у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 118, 119 ЦПК України, ст. 391, 163 ЦК України, суд-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1
Зняти ОСОБА_2 з реєстраційного обліку за даною адресою.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня оголошення рішення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: