Судове рішення #9854928

Справа № 2-3/2010  року

УХВАЛА

 25 червня 2010 року                     м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області  в складі:

головуючого-судді:          Попович С. С.

секретаря:     Черкес У.О.

адвоката ОСОБА_1

розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Івано-Франківську  цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, виконкому Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківського міського управління земельних ресурсів та зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, виконкому Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківського міського управління земельних ресурсів, -          

встановив:

У своїх позовних заявах обидва з позивачів ставлять однією з вимог визнання нечинними рішень виконкому Івано-Франківської міської ради щодо передачі у приватну власність земельної ділянки.

    Заслухавши в ході розгляду справи думку сторін та їх представників щодо того чи можуть позовні заяви слухатись по суті при таких вимогах, вивчивши матеріали справи суд виходить з наступного.

    Ст. 15 ЦПК України передбачає, що суди розглядають справи в порядку цивільного судочинства про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових правовідносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

    Відповідно до ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється в тому числі на спори фізичних чи юридичних осіб із суб”єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень ( нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії ), дій чи бездіяльності.

    З приводу того за нормами якого законодавства слід слухати такі категорії спорів як дані, де є одна з вимог про визнання незаконними рішень органу місцевого самоврядування щодо передачі земельної ділянки у приватну власність, були різні позиції в практиці судів України, в тому числі Верховний Суд України вважав, що такі справи слід слухати в порядку цивільного судочинства, визначеному ЦПК України, але Конституційний Суд України своїм рішенням від 01 квітня 2010 року у справі за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 143 Конституції України, пунктів “а”, “б”, “в”, “г” статті 12 Земельного Кодексу України, пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України роз”яснив, що такі спори повинні слухатись адміністративними судами і, відповідно, в порядку передбаченому КАС України, виходячи з того, що в такому випадку органи місцевого самоврядування діють як суб”єкти владних поноважень. Дана ж справа слухається в порядку ЦПК України. В той же час виходячи зі змісту зазначеного рішення Конституційного Суду України повинна слухатись за нормами КАС України. Тобто, вона не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

    Ст. 4 КАС України передбачає, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлено інший порядок судового вирішення. А відповідно до ст. 21 ч. 3 КАС України не допускається об”єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства.

    На підставі викладеного, ст. ст. 15, 205 ч. 1 п. 1 ЦПК України, ст. ст. 4, 17-18 КАС України, суд, -

ухвалив:

       Провадження по справі за позовами ОСОБА_2 до ОСОБА_3, виконкому Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківського міського управління земельних ресурсів про визнання незаконним рішешня виконкому Івано-Франківської міської ради № 169 від 30 квітня 1996 року про надання земельної ділянки у приватну власність та інше та зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, виконкому Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківського міського управління земельних ресурсів про визнання незаконним рішення виконкому Івано-Франківської міської ради № 454 від 21 жовтня 2003 року про надання земельної ділянки у приватну власність та інше закрити у зв”язку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

    Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

    Суддя:                                  Попович С. С.

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація