Справа № 2-«а»-126/2010
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2010 року Баранівський районний суд Житомирської області в складі: головуючого - судді Головні В.П., з участю секретаря судових засідань – Кобилянської О.А., позивача – ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Баранівка справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління ДАІ МВС України в Житомирській області, інспектора ДПС Новоград-Волинського відділення ДАІ Управління ДАІ МВС України в Житомирській області Дробиша Максима Ігоровича про визнання протиправним рішення про притягнення до адміністративної відповідальності та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
20 квітня 2010 року ОСОБА_2А звернувся в суд з адміністративним позовом. Просить скасувати постанову серії АМ №151825 від 12 квітня 2010 року, яка винесена інспектором ДПС Новоград-Волинського відділення ДАІ Управління ДАІ МВС України в Житомирській області Дробишем М.І. про накладення на нього за частиною 1 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення штрафу в розмірі 255 гривень. Обгрунтовуючи вимоги, позивач зазначив, що 12 квітня 2010 року в м.Новоград –Волинську на вулиці Житомирській був зупинений відповідачем Дробишем М.І , який склав протокол про адміністративне правопорушення, зазначивши в останньому, що він при проїзді перехрестя доріг Червоноармійска-Житомирська не виконав вимогу дорожного знака 2.2 Додатку 1 «Прозд без зупинки заборонено» Також Дробиш М.І , відразу виніс постанову про накладення штрафу. Вважає, що безпідставно притягнутий до відповідальності. Дорожний знак 2.2 «Проїзд без зупинки забороно» розташований біля світлофора. Оскільки рух на перехресті доріг регулювався світлофором, Відповідно до пункту 8.3 Правил дорожнього руху, Сигнали світлофора, крім жовтого миготливого, мають перевагу перед дорожніми знаками приорітету. Він рухався на «зелений», дозволяючий рух, сигнал світлофора, а тому не порушив Правила дорожнього руху.
В судовому засіданні ОСОБА_2А підтримав позов і пояснив, що 12 квітня 2010 року в м. Новоград –Волинську на вулиці Житомирській був зупинений відповідачем Дробишем М.І., який склав протокол про адміністративне правопорушення і наклав адміністративний штраф за невиконання при проїзді перехрестя доріг вимог дорожного знаку 2.2 Додатку 1 «Прозд без зупинки заборонено» . Вважає, що безпідставно притягнутий до відповідальності, оскільки рух на перехресті регулювався світлофором і дорожний знак у зв’язку з цим не діяв. Він рухався на «зелений», дозволяючий рух, сигнал світлофора, а тому не порушив Правил дорожнього руху України.
. Представник Управління ДАІ УМВС в Житомирській області та відповідач Дробиш М.І в судове засідання не з’явились і не повідомили про причину неявки. Про час і місце розгляду справи вони повідомлені належним чином
Вислухавши пояснення позивача, оглянувши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 2 статті 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
-2-
Будь-яких заперечень проти позову відповідачі не надали суду.
Згідно з постановою у справі про адміністративне правопорушення серії АМ №151825 від 12 квітня 2010 року, ОСОБА_2А притягнутий до відповідальності за частиною 1 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення за те, що 12.04.2010 року о 6 годині 05 хвилин він, керуючи автомобілем «ВАЗ 2106», номерний знак НОМЕР_1 в м.Новоград –Волинську на вулиці Червоноармійській проігнорував вимогу дорожнього знака «Проїзд без зупинки заборонено» .
Статтею 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Приймаючи рішення про накладення на ОСОБА_2А адміністративного стягнення інспектор ДПС Дробиш М.І не зазначив доказів, якими підтверджується вина останнього у вчиненні правопорушення. Не надано таких доказів відповідачами і в судовому засіданні.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що вина позивача в порушенні Правил дорожнього руху України при проїзді перехрестя доріг 12 квітня 2010 року в м. Новоград –Волинську не доведена, ОСОБА_2А п ритягнутий до адміністративної відповідальності безпідставно.
За таких обставин постанова серії АМ №151825 від 12 квітня 2010 року, винесена інспектором ДПС Дробишем М.І. про накладення на ОСОБА_2А за частиною 1 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення штрафу в розмірі 255 гривень, підлягає скасуванню
Керуючись ст.ст. 158-163, 167, 254 КАС України, ч.1 ст.122, ст.ст. 251, 280, 283, 284, 289, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_2 задовольнити.
Скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення серії АМ №151825 від 12 квітня 2010 року, яка винесена інспектором ДПС Новоград-Волинського відділення ДАІ Управління ДАІ МВС України в Житомирській області Дробишем Максимом Ігоровичем про накладення на ОСОБА_2 за частиною 1 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення штрафу в розмірі 255 гривень.
На постанову може бути подано заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня винесення її в повному обсязі.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Баранівський районний суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя