Справа № 3-1202/10
ПОСТАНОВА
18 червня 2010 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Дашковська А.В., розглянувши матеріал, який надійшов із Біленьківської виправної колонії № 99 Запорізької області по факту виявлення та вилучення у засудженого ОСОБА_1 мобільного телефону на користь держави,
ВСТАНОВИЛА:
21.05.2010 року о 13 годині 00 хвилин, під час обходу виробничої зони та перевірки засуджених на робочих місцях у приміщенні роздягальні «Швейної» дільниці цеха № 2 молодшим інспектором ВНБ молодшим сержантом внутрішньої служби Міллером В.В. було затримано засудженого ОСОБА_1 бр. № 120, у якого під час неповного особистого обшуку було виявлено та вилучено в правій кишені штанів мобільний телефон «Самсунг Е-840» коричневого кольору б/в.
В ході проведеного розслідування та опитування засуджених було встановлено, що даний мобільний телефон належить засудженому ОСОБА_1, що й підтверджується у письмових поясненнях засуджених ОСОБА_3 бр. № 120 та ОСОБА_4, бр.№ 120.
В письмовому поясненні засуджений ОСОБА_1 пояснив, що мобільний телефон «Самсунг Е-840» коричневого кольору б/в йому залишив 17.05.2010 року в день звільнення засуджений ОСОБА_5 бр. № 123 в обмін на бавовняні джинси чорного кольору б/в та туфлі чорного кольору б/в, який також проживав у відділенні № 12 та з яким він підтримував дружні стосунки. Вилучений мобільний телефон ««Самсунг Е-840» коричневого кольору б/в засуджений ОСОБА_1 зберігав в приміщенні роздягальні «Швейної» дільниці цеха № 2 і планував використовувати у власних цілях, а саме для зв’язку з рідними.
Встановити канал проникнення виявленого та вилученого забороненого мобільного телефону «Самсунг Е-840» коричневого кольору б/в на територію охоронюваного об’єкту не виявилось можливим, так як 17.05.2010 року засуджений ОСОБА_5 бр. 123 був звільнений з колонії умовно-достроково.
Згідно правил внутрішнього розпорядку мобільний телефон являється забороненим до зберігання засудженими предметом.
Частина 7 ст. 102 КВК України передбачає, що зберігання засудженими при собі грошей, цінних паперів і речей, а також предметів, які заборонено використовувати в колоніях, не допускається.
Окрім цього, вказана стаття передбачає, що предмети, які заборонені до зберігання і використовування в колоніях, вилучаються та передаються на зберігання до звільнення засудженого або знищуються, про що складається відповідний акт.
Виявлені у засуджених гроші, цінні папери та речі вилучаються та реалізовуються в порядку, передбаченому ч. 4 ст. 59 КВК України.
Згідно з ч. 4 ст. 59 КВК України, у випадку виявлення заборонених предметів, виробів і речовин у засуджених, вони підлягають вилученню та зберіганню. Речі, вилучені з обігу знищуються, гроші, цінності та інші речі за рішенням суду можуть бути передані на користь держави.
Згідно протоколу № 98 від 21.05.2010 року вилучений у ОСОБА_1 мобільний телефон «Самсунг Е-840» коричневого кольору б/в переданий на склад Біленьківської ВК-99 для зберігання.
Суддя, вивчивши надані матеріали, приходить до висновку про необхідність конфіскації мобільного телефону «Самсунг Е-840» коричневого кольору б/в, так як він не являється власністю ОСОБА_1 тому не підлягає зберіганню до звільнення засудженого. Враховуючи оціночну вартість телефону, його знищення не доцільне.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 59, 102 Кримінально-виконавчого кодексу України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Вилучений згідно протоколу № 98 від 21.05.2010 року у засудженого ОСОБА_1 мобільний телефон «Самсунг Е-840» коричневого кольору б/в, який переданий на склад Біленьківської ВК-99 Запорізької області для зберігання – конфіскувати на користь держави.
Скаргу на постанову та протест прокурора по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя А.В. Дашковська